• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הדר דנן, סינדרלה משלנו: "התיאטרון הרכיב אותי מחדש"

המוטו של השחקנית שמסיימת השנה שלוש שנות לימוד בבית הספר למשחק גודמן, הוא "מי שחולם מגשים" וזה גם , לדבריה, המסר בהצגה סינדרלה שבו היא מגלמת את דמותה של "לכלוכית". ההצגה מועלית בימים אלה בתיאטרון ב"ש

הדר דנן "סינדרלה" (צילום: עידן אסלן)

"מי שאין לו חלומות הוא מסכן ועצוב כי אין לו לאן לחתור", קובעת הדר, המיניאטורית משהו.

ואכן, הדר חולמת כבר מגיל קטן להיות שחקנית וגם רואה את השתתפותה בתפקיד הראשי בהצגת הילדים סינדרלה כהגשמת חלום קטן להופיע בפני ילדים.  "אני מאוד מזדהה עם סינדרלה ורואה אותה כאישה חזקה שלא מוותרת על החלום שלה ולבסוף מגשימה אותו. אני למשל, תמיד חלמתי ללמוד משחק ותמיד ידעתי שאני רוצה להיות שחקנית, למרות שבאותה מידה פחדתי להיכנס לזה. לשמחתי, החלום התגבר על הפחד", היא אומרת.

מי הנסיך שמשחק לצידך?

"תאי קידר ברוטציה עם גלעד קופמן. הליהוק שלי ושל תאי קצת מוזר ומשעשע, כי הוא מאוד גבוה ואני כזו קטנה ונראית גמדה לידו".

זה הוא, הנסיך, שבסוף נעל לרגלך את נעל הזכוכית?

"טוב זו לא בדיוק נעל זכוכית, אך זו נעל עם נצנצים. הצגה נהדרת ומאוד התרגשתי לעבוד עם החומר הזה. לדעתי, אין ילדה שלא הייתה רוצה להיות סינדרלה שהפכה לבסוף לנסיכה ובת זוגו של נסיך חתיך ומהמם. מי לא הייתה רוצה?!"

אז מה הרגשת כשלבשת את שמלתה של סינדרלה?

"הרגשתי באמת נסיכה אבל גם שחזרתי לגיל שש. אני מודה לבית הספק למשחק על ההזדמנות שניתנה לי ומרגישה נפלא להיווכח שהילדים אוהבים אותי".

מי ליהק אותך בתור סינדרלה?

"מנהל בית הספר, רפי ניב, הוא זה שמלהק לרוב והוא בדרך כלל מאוד מדייק".

יש תחרות בין תלמידי גודמן? קנאה?

"יש תחרות באוויר, אך לא רומסת. אחת הסיבות שבחרתי ללמוד כאן, מעבר להיותי באר שבעית, היא שפה יש פחות תחרות ויותר חברות מאשר במקומות במרכז. פה יצרתי קשרים נפלאים לכל החיים והתחושה היא של משפחה".

צילום- עידן אסלן

אמרת שתמיד חלמת להיות שחקנית

"נכון, מאז שאני מכירה את עצמי רציתי להיות שחקנית. תמיד שרתי, רקדתי, שיחקתי וכבר בגיל חמש זכיתי במקום הראשון בתחרות כישרונות צעירים במלון באילת. מאוחר יותר, בתיכון, למדתי במגמת תיאטרון במקיף א והשתתפתי בכל הפופרות, ובנוסף, ללימודיי בתיכון למדתי במכינה לבית ספר למשחק אצל ניסן נתיב, בתל אביב ".

את נראית מתוקה וחמודה, מיניאטורית ושברירית

"למרות שאני כבר בת 24, אומרים לי שאני נראית בת 17, כי אני קומפקטית וקטנטנה ותמיד אומרים לי שאני מתוקה וחמודה – האמת, זה קצת מפריע לי כי אני חוששת שזה יגביל אותי בקבלת תפקידים. למה שלא יגידו למשל, הדר הסקסית. וחוץ מזה לפעמים אני לא מתוקה: אני אימפולסיבית ולפעמים המרוקו עולה לי לראש ויוצא החוצה, אגב, כולם חושבים שאני ממוצא אשכנזי כשאני לחלוטין ממוצא מרוקני."

עד כמה זה מפריע לך?

"פעם זה הפריע, מאוד עכשיו פחות. לשמחתי, לימדו אותי במסגרת הלימודים לקבל את עצמי כמו שאני ולהבין שהלוק שלי גם משרת אותי, הנה קיבלתי בזכות זה את תפקיד סינדרלה. זה הדבר הכי טוב שקרה לי פה, פירקו אותי והרכיבו אותי מחדש וגם לימדו אותי להתמודד עם הפחדים שלי. ולו רק על כך אהיה תמיד אסירת תודה על לימודיי כאן".

ממה את פוחדת?

"אני פוחדת מהכול, הייתי ממש חרדתית ועודני, אלא שקיבלתי כלים להתמודד עם פחדיי".

מפחיד אותך לעלות על הבמה?

"למזלי, זה הדבר היחיד שלא מפחיד אותי. על הבמה אני מרגישה שזה הבית שלי, כיוון שעליה ניתן להיות הכול וזה המקום לבטא את עצמי מא' עד ת' ולומר מה אני חושבת על העולם ועל כולם. היכולת הזו גורמת לי אושר. בכלל כל עיסוק באמנות לגווניה, הופך אותי למאושרת".

אפרופו מפחיד, להיות שחקן שתלוי באודישנים זה דיי מפחיד

"נכון. אנחנו חיים בעידן שבו לא משנה מה אתה לומד, זה תמיד לא מספיק, ואכן, אי אפשר בימינו להיות רק שחקן ולכן, אני מנצלת את כישורי הכתיבה שלי ואת אהבתי לכתיבת שירים וסיפורים, בשלב זה למגירה,  לכתוב בימים אלה מחזה. בבית הספר למשחק, למזלנו, נותנים לנו כלים איך לא להיות תלויים באודישנים. יש פה ממש שיעור הכנה לשוק וקבוצה שמנצחת מקבלת מילגה. אישית איני מוכנה להיות תלויה באיש ואני יודעת שאפעל בעוד מישורים על מנת להצליח".

כבת למזל עקרב, היא מעידה על עצמה שאחת התכונות הבולטות אצלה היא הנחישות והחתירה למטרה. "בגיל 15, לקחו אותי הורי, לבקשתי לבטי רוקואיי כדי להתייעץ איתה לגבי הכיוונים שאליהם אני צריכה להתפתח. אמרתי לה שאני רוצה שהאמרגנית, זוהר יעקובסון,  באר שבעית לשעבר, תייצג אותי והיא אמרה שאין סיכוי בקרוב, אבל תתפלאי, אחרי שנה, זוהר ייצגה אותי ואם נחזור על מה שדיברנו בהתחלה בקשר לחלומות, אזי אספר לך שיש לי יומן שבו אני כותבת את מאווי וחלומותיי ובתכלס כמעט כל מה שאני כותבת בסוף מתגשם"

תני דוגמה

"הוריי התגרשו זו מזה והתחתנו אחד עם השני שלוש פעמים. ביומני ביקשתי שיחזרו והם חזרו והיום הם ביחד, נשואים באושר. אימי תמיד נלחמה על ערך המשפחה וזה משהו שלמדתי ממנה, להילחם  על מה שאני מאמינה בו ולא למהר להרים ידיים".

צילום- עידן אסלן​​​​​​​

אבל בוודאי, היה לך איזשהו רגע שבו כן רצית להיכנע

"נכון, זה היה בשנה הראשונה ללימודיי, כשעדיין לא ציידו אותי בכלים להתמודד עם פחדיי. נתקפתי פחד מבחירת מקצוע המשחק ולא הייתי בטוחה שאני עשויה מחומרים שנתאימים לעולם הבמה והשואו ביזנס. רפי ניב, אמר לי שיש לי שבוע להחליט והחלטתי. לאחר שכבר הסרתי את ההתלבטויות, השתחרר בי משהו ולאט לאט למדתי לקחת דברים בקלות ושאני יכולה תמיד לעשות עוד דברים, אבל קודם לעשות את מה שאני הכי מחוברת אליו – תיאטרון".

להדר יש עוד שלושה אחים וחבר חדש, סטודנט להנדסת תוכנה, שלדבריה ולמזלה, אוהב תיאטרון ומפרגן לה. "שלא כמו החבר הקודם שלי שאיתו יצאתי חמש שנים ושלא ראה בעין יפה את קריירת המשחק העתידית שלי"

לאיזה ז'אנר את הכי מתחברת? קומי? דרמטי?

"אני חזקה בתחום הקומי כי אני גם טיפוס מלא הומור ותמיד הייתי המצחיקה והחקיינית של הכיתה, אבל אני כמו אוהבת את המשחק הדרמטי ש ו"מתה" לגלם את אידית פיאף, ויויאן מ"משוגעת" או יוליה של רומיאו. האמת, שבהצגה "המתלבט" של חנוך לוין, שיחקתי בתור אישה מכוערת עם גיבנת – קישתא. מאוד נהניתי לשחק אותה וליבי יצא אליה. תראי איזה יופי, מצד אחד קיבלתי לגלם את קישתא הכעורה והגיבנת ומצד שני קיבלתי לגלם את סינדרלה היפה. השנה התמודדתי עם תפקידים מאתגרים כמו גם חווה הדתית בכנר על הגג , שמתאהבת ברוסי ולכן, אביה עושה עליה "קריעה" ומוותר עליה כבת. בחווה ראיתי את עצמי כאישה שעושה את הבחירות שלה והולכת אחרי האהבה. היא מאמינה באהבה ולא איכפת לה מה יגידו".

אילו שחקניות ישראליות את מעריכה במיוחד?

אוהבת את שירי גולן הענקית ואת נטע גרטי"

לצד איזה שחקן תרצי לשחק?

"אשמח לשחק בין היתר, לצד, תום אבני שנראה לי פרטנר כיפי ומאוד מקצועי ואסי כהן הנפלא. ארצה גם לשחק בסרט של אבי נשר".

היית רואה עצמך מצטרפת לתכנית ריאליטי כמו ה"אח הגדול" למשל?

"האמת, איני מתחברת לתכניות ריאליט, אך לך תדע. Never say never   בסך הכול, הפרסום חשוב, אך יותר חשוב לעשות תיאטרון אמיתי, לכתוב וליצור ופחות לשווק דרך המסך, כי זה זמני ונותן אולי פריצה ראשונית – אך מה הלאה? צריך עבודה אמיתית לאורך זמן".

זמן לבלות עם המערכת הצפופה שלך, יש?

"ממש מעט. מדי פעם סרט בנטפליקס, או סרטים ישראליים. אני אוהבת סדרות טלוויזיה כמו sinner"

עושה רושם שגם לאכול אין לך זמן, את כל כך רזונת

"תתפלאי, אני חולה על אוכל ואוכלת המון. מי שרואה אותי אוכלת, לא מאמין למראה עינין ושואל לאן כל האוכל הזה נכנס. אני אוהבת במיוחד בשרים ואת הקוסקוס הנפלא של אימא שלי ותמיד חייבת לאכול משהו מתוק בסוף הארוחה".

התמכרויות כלשהן?

"בקטנה – לנעליים. אגב, אני לא מעשנת ולא שותה".

בעלי חיים:

 "אוהבת כלבים  ויש לי כלב מסוג קינגצ'רלס שקיבלתי כמתנת יום הולדת מהחבר הקודם. אני בטוחה שלאחר שאנשא יהיו לי המון כלבים בבית".

בתיאטרון  מוכר הביטוי לפני הצגה – "ברייק אה לג" (שבור רגל. ח.ג), מאמינה באמונות תפלות?

"לא ממש. אני מאמינה שיש עין הרע ובמשפט שאומר: כל הנסתר מהעין, הרי יש בו ברכה".

תגובות

End of content

No more pages to load