• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צעירים ואמיצים: צמד האחים הכי ספרים שיש

ישראל ונריה גבלייב הם שני אחים שאוחזים באותו זוג מספריים - הם לא תאומים אך הם די דומים בתפיסות שלהם ולשניהם מספרה מודרנית משותפת שבה הולכים על קו עכשווי

ישראל ונריה גבלייב (צילום: עידן אסלן)

נריה וישראל גבלייב מתגוררים באופקים ועובדים בבאר שבע. נריה, הגדול מביניהם, 29, נולד באוזבקיסטן. ישראל אחיו, 26, כבר נולד בארץ. ביחד, עם עוד שני אחים, אחד גדול מהם, שני צעיר יותר והורים הם היו עם עלייתם לארץ בתל אביב, אך עד מהרה החליטו לעבור לאופקים, שם פתחה האם, אסנת, מכון יופי שצבר מוניטין של 30 שנה. לדברי האחים, העיסוק של האם בתחומי היופי השונים הוליד את אהבתם למספריים ולשיער כבר בגיל מאוד צעיר. השניים נהגו לדבריהם, לברוח מבית הספר ובמקרה הטוב לחכות לסיום הלימודים וללכת למספרה השכונתית כדי לצפות במלאכתו של הספר. "מבחינתנו", אומר נריה, "זה היה הדבר הכי מרתק: לראות איך אישה מגיעה עם שיער מוזנח ותספורת איומה ואיך בסוף התהליך, אחרי צבע ותספורת או תסרוקת, היא יוצאת כמו מז'ורנל".

נריה לדבריו, היה ילד מאוד שובב בבית הספר והדבר היחידי שהיה מושיב אותו בשקט על הישבן היה הצפייה במלאכת הספר השכונתי. "ידעתי כבר מגיל 12 שאני רוצה להיות ספר ומעצב שיער, זה הפך לחלום ששאפתי להגשים והדבקתי בכך גם את אחי ישראל שהתאהב כמוני בתחום".

ישראל אומר שהוא זוכר היטב איך שניהם לא החמיצו אף תצוגת שיער שעליה שמעו ואיך לא פספסו בטלוויזיה תצוגות אופנה שהציגו על הדוגמניות את הטרנד הכי מודרני שיש.

ממי עוד למדתם? חוץ מהספר השכונתי

"הייתה לנו תפיסה מהירה ולמדנו בהתחלה דרך האינטרנט, אחר כך הגענו לאקדמיה לספרות של שוקי זיקרי שבעינינו היה ויישאר המלך בתחום הספרות ועיצוב השיער". נריה מספר שבצבא הוא היה ספר ובמקום לספר את החיילים הוא היה מגניב למספרה הצבאית חיילות ומתאמן על ראשיהן. לדבריו, אף אחת לא התלוננה וכולן היו מבסוטיות מהתוצאות.

ישראל: "אני נזכר איך היינו קונים ראשי בובות עם שיער ומתאמנים עליהן על מנת לרכוש ניסיון. היינו ממציאים תספורות. שנינו באופיינו אוהבים להמציא דברים חדשים. אני אגב, גם צורף שיוצר תכשיטים בזהב, כסף ויהלומים. זה גם תחום שהתחברתי אליו בגיל קטן, אחרי שנחשפתי אליו דרך דודי שהוא יהלומן".

הייתי מצפה שהתספורות האישיות שלכם או לפחות צבע השיער יהיה יותר אטרקטיבי ומודרני

ישראל: "זה היה כך עד שנישאנו. התספורות שלנו עכשיו יותר שמרניות אך מסופרות במקצועיות ובדיוק מקסימלי. אנחנו לא סטטיק ובן אל, לסטייל והדימוי שהם בנו לעצמם, הם חייבים להתבלט הן בתספורות והן בבגדים. שימי לב שלהרבה אמנים יש משהו מעניין שמייחד אותם: אהרוני והגבות, יגאל שילון והסיגר וכדומה.על הטרנד העולמי העכשווי:

"צמות והרבה. ומבחינת צבע, מאחר ואנחנו כבר בקיץ, אז הנטייה היא לצבעים קרים ובהירים יותר כמו בלונד שהוא אגב, תמיד שולט. חוץ מזה, הרבה אומברה"


מה המוטו שלכם?

"להיפטר מהגישות השמרניות ולהיות פתוחים לקווים חדשים. וגם להשאיר את השיער כמה שיותר במצבו הטבעי, למשל, להעדיף שיער במצבו הרגיל ולא להחליק אותו".

איך נשות הדרום בהשוואה למה שהכרתם בתל אביב?

"ברור שפה יותר שמרניות. בתל אביב הולכים על קווים נועזים יותר ולא פוחדים משינויים. בסך הכול, הצעירות הרבה יותר נועזות מהמבוגרות אם כי לפעמים אנחנו נתקלים בנשים מבוגרות שמפגינות רוח צעירה ואומרות לנו לעשות ככל העולה על רוחנו. הן מוכנות למשל, לקצר את הפוני, לעשות אומברה (צבע כהה שבהדרגה הופך לבהיר).

יש איזשהו טרנד עולמי שכובש את כולם?

"צמות והרבה. ומבחינת צבע, מאחר ואנחנו כבר בקיץ, אז הנטייה היא לצבעים קרים ובהירים יותר כמו בלונד שהוא אגב, תמיד שולט. חוץ מזה, הרבה אומברה".

המספרה מעוצבת בקו מודרני

"כן, בהשראת מספרות שראינו בלונדון בעת שהשתלמנו שם".

מי מבין הסלבס נחשב בעיניכם לנועז בתספורת שלו?

"נינט גילתה נועזות גדולה כשכל פעם הפציעה עם תספורות, תסרוקות וצבעים לא שגרתיים. גם שחקן הכדורגל, מאור בוזגלו, היווה מודל לחיקוי בתספורת הלא שגרתית שלו".על מה שנחשב לתספורת טובה:

"תספורת שמתאימה למבנה הפנים של הלקוחה וטכניקת עבודה ומיומנות שגורמים לתספורת להיראות במיטבה. כשהטכניקה טובה קל לסדר את השיער לבד ולא להזדקק יומיום לשירותי ספר"


מה דעתך על התסרוקת של מייגן, אישתו של הארי הנסיך הבריטי?

ישראל: "אני דווקא אהבתי. תסרוקת קלאסית, מלכותית ועדינה שמתאימה למסגרת פניה. היום אולי רק נשים מבוגרות מעדות המזרח תתעקשנה על תסרוקות של מגדלים וכדומה. אצל האשכנזיות והאירופאיות לא רואים זאת".

שיער ארוך, זה משהו אופנתי?

"תמיד! במיוחד בקרב הצעירות".

החלקת שיער נחשבת למסוכנת?

"אז עובדים עם חומרים ידידותיים יותר. היום מודעים לבריאות בכלל ובריאות השיער לא פחות. מספרות מתקדמות משתמשות בחומרים ידידותיים ולא מזיקים".

יש מי שחושב עדיין שקרחת זה אופנתי?

"תלוי את מי שואלים. יש גברים שנראים מיליון דולר עם קרחת, ויש נשים נועזות שאוהבות את הגלח הזה ושמות פס על מה יגידו. חוץ מהם, יש כאלה אלה שיעשו הכל כדי למנוע נשירה או להוסיף שיער אגב, אנחנו עושים גם תוספות שיער בלייזר".

אז מה נחשב לתספורת טובה?

"תספורת שמתאימה למבנה הפנים של הלקוחה וטכניקת עבודה ומיומנות שגורמים לתספורת להיראות במיטבה. כשהטכניקה טובה קל לסדר את השיער לבד ולא להזדקק יומיום לשירותי ספר".

מה עוד עושים כדי להעצים את חווית הביקור במספרה?

"יש לנו מגוון טיפולים חווייתיים כגון עיסוי קרקפת מזין ומהנה".

​​​​​​​


על איך לשמור על שיער בריא:

"לאסוף השיער ולהשתמש בכובע ים לפני הכניסה לבריכה או לים. בהבהרת שיער בקיץ, יש להקפיד על שימוש בחומרים איכותיים שאם לא כן, השיער נהרס. יש להצטייד עם שמפו ומסיכה איכותיים, אנחנו ממליצים על קרסטאס ולהקפיד על תזונה בריאה כדי למנוע נשירת שיער"


על הדמיון בין שני האחים ניתן ללמוד דרך טעמם המשותף בהרבה דברים כמו האהבה לבלות על שפת הים, כמו ההערכה וכמעט הערצה לספר וידאל ששון שהיה הראשון בין הספרים בעולם שהחל לעשות תספורות של קרה קצר לא סימטרי עם חיתוך מיוחד. שניהם גם חולמים ביחד להפוך למספרת קונספט יוקרתית שתיתן מענה מתאים לכל אישה או נערה. שניהם גם מלאי ההערכה לשוקי זיקרי שלדבריהם עשה בארץ את התפנית הכי גדולה בתחום עיצוב השיער והביא עימו  טרנדים חדשים".

אז הוא חסר בנוף הישראלי?

"לדעתי, הוא הפסד לעולם העיצוב בארץ. הוא היה מכתיב אופנת שיער ו-80% מהספרים הטובים יצאו מהאקדמיה שלו".

תנו טיפים לשמירה על השיער

"לאסוף השיער ולהשתמש בכובע ים לפני הכניסה לבריכה או לים. בהבהרת שיער בקיץ, יש להקפיד על שימוש בחומרים איכותיים שאם לא כן, השיער נהרס. יש להצטייד עם שמפו ומסיכה איכותיים, אנחנו ממליצים על קרסטאס ולהקפיד על תזונה בריאה כדי למנוע נשירת שיער".

תגובות

End of content

No more pages to load