• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מקזבלנקה לישראל, דרך מונטריאול: הסיפור מעורר ההשראה של מיכאל סבה

מיכאל סבה, מקים רשת I-JUMP, נולד בקזנבלקה, כילד גר באשדוד, היגר עם הוריו לקנדה וחזר לישראל כי 'הרגיש משהו חסר'. הוא מספר על ההחלטה לעלות לארץ, לעזוב את החיים הנוחים ולהקים בבאר שבע סניף של הרשת

מיכאל סבה (צילום: דני בלר)

הרעיון מקסים בכמה שהוא פשוט ומהנה, ועוד יותר מחמם את הלב הוא לגלות את האדם שעומד מאחורי אחת ההצלחות הגדולות בתחום הבילוי: I-JUMP הוא מקום אליו באים לקפוץ. חלל שמח, עם מוסיקה קצבית, פעיל מבוקר עד ערב, מושך אליו ילדים וגם מבוגרים שיודעים לשמוח. באים לפה להוציא אנרגיה ולהיטען בשמחה גדולה, באווירה נהדרת. אווירה טובה עד כדי כך, שגם המבוגר הכי רציני חוזר להיות ילד וליהנות מספורט בריא, בסביבה בריאה ובטיחותית.

מאחורי רשת I-JUMP עומד מייקל סבה, שרבים יתקשו לנחש את עיסוקו הקודם ועוד פחות, את סיפור חייו. הוא נולד במרוקו, עלה לישראל, הוריו החליטו להגר לקנדה, הוא גדל שם, הקים משפחה, עשה חיל בעסקים, אבל הרגיש שחסר לו משהו ואז עלה עם משפחתו לארץ. אמנם יש לו מבטא קנדי-צרפתי, אבל עברית, אנגלית, צרפתית ומרוקאית משמשים אצלו בערבוביה – גם בדיבור וגם על שולחן האוכל בבית. הוא אמנם יזם בנשמה ואיש יודע עסקים, אבל הוא אדם שמח שאוהב להקרין שמחה. הוא מתגורר אמנם בכפר סבא, אבל חורש את הארץ בביקור בששת הסניפים – בחיפה, פתח תקווה, תל אביב, מטולה וסניף הדגל בראשון לציון. כששואלים אותו על המרחקים הגדולים אותם הוא גומע במהלך השבוע והריחוק בין הסניפים השונים, הוא לא מבין על מה המהומה: ''בקנדה, כשרציתי לבקר בן משפחה, הייתי צריך לנסוע ברכב, לכל כיוון, כמעט חמש שעות. בישראל, אני עולה על כביש 6 ותוך שעה אני כמעט בכל מקום. זו מדינה שגם אם אחליט לחצות אותה ברכב, ממטולה ועד אילת, ייקח לי כתשע שעות. זה נהדר, היכולת הזו להיות בכל מקום, בזמן קצר. הנוכחות שלי בסניפים היא חלק מהתפיסה שלי, בה אני פוגש את הצוותים, רואה את הלקוחות ועוקב אחר הדברים מקרוב''.

מיכאל סבה נולד במרוקו לפני 43 שנה, בעיר קזבלנקה. "עליתי עם הוריי לישראל בשנת 1977 והגענו לאשדוד. זו לא הייתה אשדוד של היום, שהיא עיר גדולה, ואבא חיפש להגשים חלום ולא כל כך הסתדר. בשנת 1980 עברנו לגור במונטריאול, בה יש קהילה יהודית גדולה, הייתה לנו רמת חיים טובה. מונטריאול היא מקום טוב, היא נמצאת בחלק הדובר צרפתית של קנדה, כך שלא הייתה לנו אפילו בעיית שפה. בסופו של דבר, חייתי בקהילה היהודית, עבדתי בתוכה. ניהלתי שם משרד פרסום שפרנס את המשפחה יפה. אבל כל הזמן הרגשנו בבית שחסר משהו בנשמה, זה לא היה זה. אני בא מבית מאוד ציוני, זה החינוך שקיבלנו כילדים ולמרות החיים הנוחים בקנדה, בשנת 2012 החלטנו שאנחנו עולים לישראל".

בשנה הראשונה בישראל הוא המשיך לנהל את משרד הפרסום: ''בסופו של דבר, היה לי סדר יום הפוך, בגלל הבדלי השעות. הייתי עובד מהצהריים ועד השעות הקטנות של הלילה, שזה הבוקר והצהריים של קנדה. אחרי שנה וחצי מכרתי את המשרד המצליח ואשתי העלתה רעיון – להקים פארק טרמפולינות''.

רעייתו, מירב, נולדה אף היא באשדוד והגיעה בגיל 5 למונטריאול, הם הכירו שם ונישאו שם. "אני חושב שהחיים בתוך הקהילה היהודית במונטריאול היו קצת כמו בועה. מחוץ לקהילה, יכול להיות שלפעמים חשתי שאני לא ממש שייך ורציתי לילדים שלי מציאות אחרת.
"אני שמח לראות את הילדים שלי כאן – שלוש בנות ובן, נהנים, מכירים חברים, אני שמח לראות אותם גדלים בארץ''.

מיכאל סבה (צילום: דני בלר)​​​​​​​


"אני חושב שהחיים בתוך הקהילה היהודית במונטריאול היו קצת כמו בועה. מחוץ לקהילה, יכול להיות שלפעמים חשתי שאני לא ממש שייך ורציתי לילדים שלי מציאות אחרת"בבית מדברים ואוכלים תערובת של שפות ותרבויות

בבית משפחת סבה חיים בתערובת מרגשת ויפה של תרבויות ומסורות: השיחות מערבבות עברית, אנגלית, צרפתית ומרוקאית, הכל בהתאם לנסיבות ולצורך. גם הארוחות המשפחתיות נראות כמו חיבור של תרבויות והשולחן הצבעוני מכיל מאכלים מכל המסורות, להנאתם של כל בני הבית והאורחים. תערובת שכזו, היא מאוד ישראלית.

הציונות משמשת לו להשראה בעשייה שלו, ודווקא הראיה הפטריוטית היא זו שסייעה לו לעשות חייל בעסקים. אט אט הוא פתח סניף אחר סניף של הרשת ובאוגוסט 2017, פתח את הסניף הבאר שבעי, שהתברר כסיפור הצלחה: "בבאר שבע יש הרבה קניונים, אבל אין הרבה דברים שכל המשפחה יכולה לעשות ביחד בקניונים, זיהיתי את הצורך הזה. אצלנו אתה יכול לראות את האבא ולפעמים את הסבא, נהנים ביחד עם הילדים. אצלנו גם ילד בן 7 וגם נער בן 16 יכולים ליהנות באותה מידה. זהו ספורט מדהים: ב-10 דקות פעילות אתה מעלה את הדופק, אתה מפריש אנדורפינים – הגורמים לתחושה של הנאה. באים ילדים עם הורים וזה גיבוש משפחתי נפלא. מגיעים אלינו גופים שעושים אצלנו ימי גיבוש, נהנים מאוד. אני לא מכיר מקומות רבים כאלה, המדברים לטווח גילאים כל כך גדול".

הסניף הבאר שבעי מאוד מושקע והוא שוקק חיים. מיכאל בא לעיר והתאהב במה שקורה בה. הוא מספר שהוא פגש עיר תוססת, מתפתחת, עם משפחות שרוצות לבלות וליהנות בבילוי משותף. הוא השקיע בהקמת הסניף במתחם מבנה, המשתרע על שטח של 1,000 מ''ר וכולל טרמפולינות מחולקות לתחנות של קפיצה חופשית, קפיצה למרחק, הטבעות לסל, קיר טיפוס בגובה 6 מטרים בדרגות קושי שונות ועוד. בנוסף, קיים מתחם ייעודי לגילאי 3-6 למען ביטחונם והנאתם המושלמת. במקום יש גם חדר יום הולדת בו ניתן להזמין מקום לעריכת אירועים שונים. כמו כן, ניתן לערוך התאמה למגזר הדתי.

כמובן, כמו בכל הסניפים, ישנה הקפדה על נהלי בטיחות וכל המתקנים ברשת iJump הינם באחריות מכון התקנים האמריקאי, כך אומרים ברשת.

''אני חושב שכולם נהנים מכך שאנחנו פה ולמעשה, מי שמגיע לפה או לאחד הסניפים, מבלה יותר זמן במתחם הקניות, במסעדות שמסביב, זהו בילוי לכל המשפחה וחוויה. אבל החוויה היא לא רק למבקרים. יש לנו עובדים שמאוהבים במקום. קורה לא אחת, שהם באים לפה גם ביום החופשה ושומרים על קשר כשהם מתגייסים ויש כאלה שחוזרים לעבוד אצלנו''.

לדברי סבה, הקהל שמגיע לסניף בבאר שבע ולכל הסניפים- הוא הכל מהכל: ''כולם באים ליהנות, מתברר שכיף, שמחה, הנאה וקפיצות זו שפה בינלאומית וספורט נהדר''.

מה לגבי העתיד? כיצד אתה רואה את עצמך בעוד חמש או עשר שנים?

''ממשיך לפתח את העסק, מוסיף אטרקציות והפתעות, ממשיך בעשייה במדינה שאני אוהב. הסיפוק הכי גדול שלי הוא לעשות ולעשות טוב לאנשים''.

תגובות

End of content

No more pages to load