• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

זוגיות (כמעט) ממבט ראשון

רונית זיכרמן נוביק ואייל גראד, שעלה ארצה לטובת הזוגיות שלהם שהביאה לעולם את "חשמל", מופע מרגש ומשעשע המבוסס על המפגש והזוגיות הלא אפשרית, לכאורה, ביניהם

רונית נוביק ואייל גראד (צילום: שי בראל)

חשמל?

רונית: "המופע שלנו נקרא חשמל בעקבות הופעת המילה הזו בטלפון שלי, ממקום לא ברור. חשבתי שאייל שלח לי את המילה הזו ושאלתי למה התכוון והוא אמר שהוא לא שלח, ושאולי האותיות נלחצו בטעות. באותו הרגע ראיתי את זה כאות לבאות ואף אמרתי לו, אנחנו עוד נעשה עם זה משהו. ואכן, מקץ זמן לא רב נולד הרעיון לעשות מופע על הזוגיות שלנו והחלטנו לקרוא לו 'חשמל'".

במה מדובר?

"במופע אנחנו מספרים על ההיכרות חוצת הגבולות שלנו שהחלה באתר הכרויות והמשיכה עם עלייתו לארץ של אייל ביחד עם בנו וכלב הזאב שלו. הסיפור שלנו קצת מזכיר את תכנית הטלוויזיה 'חתונה ממבט ראשון'".


רונית: "באתר ההיכרויות התגברתי על הפניות הדביליות שהופנו אליי וידעתי לסנן אותן מיד, אבל הודעה אחת כן משכה את תשומת ליבי. אני מגלה מה נכתב בה רק בהצגה. בכל אופן, התברר לי שהוא מדריך אומנויות לחימה עם עבר של כפיל שחקנים בהוליווד ושהוא ממיאמי"


נו אז איך השתלשלו העניינים, את בארץ והוא במיאמי?

רונית: "אחרי שהתגרשתי מבעלי ואחרי שגרתי בחיפה וגידלתי שם את בני עד גיוסו לצבא, עברתי לעיר הגדולה, תל אביב, שם חברותיי הכניסו אותי לאתרי היכרויות למיניהם. למרות שעד אז לא הרגשתי בשלה לזוגיות רצינית נוספת, החלטתי שאני מחפשת בן זוג. ולא בגלל שאני לא רוצה להיות לבד, אלא כי אני רוצה אחד כזה שיעריך את מעלותיי ולא ירצה לשנות אותי, אחד שיקבל גם את עולמי האמנותי, הלא כל כך קונבנציונאלי. אני אישה שלא זקוקה לאישור מהסביבה כדי לחיות ולא מעניין אותי מה אומרים עליי. אני עושה מה בראש שלי כיד הדמיון הטובה עליי. באתר ההיכרויות התגברתי על הפניות הדביליות שהופנו אליי וידעתי לסנן אותן מיד, אבל הודעה אחת כן משכה את תשומת ליבי. אני מגלה מה הוא כתב רק בהצגה. בכל אופן, התברר לי שהוא מדריך אומנויות לחימה עם עבר של כפיל שחקנים בהוליווד ושהוא ממיאמי, אך לא חושש מהמרחק כי הוא מחפש אהבה אמתית שיכולה להיות בכל מקום בעולם. ראיתי שהוא שנון ונשמע אינטליגנט, ואמרתי לו שאני רוצה לפגוש אותו. הוא עצמו לא יכול היה להגיע לארץ כי הוא גידל את בנו בגפו. הוא סיקרן אותי ברמה כזו שהחלטתי להפגין נועזות ולנסוע אליו לראותו. החברות שלי ניסו למנוע זאת ממני באומרן שאין לזה סיכוי ושחבל על הזמן ועל הכסף, אך הקשבתי רק לעצמי ולאינטואיציות שלי. נסעתי ונפגשנו בניו יורק".

רונית נוביק ואייל גראד (צילום: מתוך פייסבוק)​​​​​​​


רונית: "האמת שכבר במטוס חזרה לארץ חשתי געגוע אליו, ומקץ זמן קצר ביותר התברר שזה הדדי ולא רק זה, אלא שהוא הביע רצון לעלות לישראל ביחד עם בנו וכלב הזאב"


נו, והתאהבת במבט ראשון?

רונית: "ממש לא. למעשה התאכזבתי מהגובה שלו וגם מהפוזה המצ'ואיסטית שהוא הגיעה איתה. ובכל זאת משהו אמר לי לתת עוד צ'אנס לקשר וזה אגב, מסר לאנשים שנפגשים, לתת סיכוי נוסף ולהכיר קצת יותר. אייל הזמין אותי למיאמי להכיר את בנו ואני גיליתי שם אבא מסור, חם, אוהב ואיש מוקף בחברים מפרגנים. קלטתי שהוא אחלה גבר בסיכומו של עניין, אך אני חזרתי לארץ כשאני לא מעלה בדעתי לעבור לארה"ב, שם אגב, מתגורר הגרוש שלי איתו התגוררתי זמן לא מועט עד שהחלטתי שהמקום לא בשבילי וגם הזוגיות הזו. האמת שכבר במטוס חזרה לארץ חשתי געגוע אליו, ומקץ זמן קצר ביותר התברר שזה הדדי ולא רק זה, אלא שהוא הביע רצון לעלות לישראל ביחד עם בנו וכלב הזאב. וכך תוך זמן ממש קצר מצאנו את עצמנו מתגוררים בשנקין עם שני ילדים, שלושה כלבים וארנבת".

בהמשך, רונית הבלונדה המיניאטורית והיפה, שאיש לא מאמין שהיא בת 51, ובן זוגה הטרי, הפכו למבוקשים מצד המדיה הטלוויזיונית. "הציעו לנו להשתתף בכל תכנית ריאליטי אפשרית, לרבות 'האח הגדול' ו'לרוץ למיליון', אך סירבנו", היא מספרת. "ואז עלה הרעיון שנכתוב הצגה לעצמנו על עצמנו. לאייל יש כישרון משחק, בימוי וכתיבה ואני גם הרגשתי שמתאים לי לשחק, במיוחד כשאנחנו מגלמים את עצמנו".


רונית: "בהצגה המשעשעת והמרגשת יש מסר שלאהבה אין גבולות, שאסור לאבד תקווה ושצריך לתת צ'אנס לדברים וכמו כן, גם להעז. אנחנו קיבלנו תגובות נפלאות מצד הקהל והביקורת"


אייל היה ממש שחקן?

"אייל היה כפיל בסרטי קארטה ואחר כך השתתף גם בתפקידים קטנים בסרטים לצד צ'ק נוריס, בן קינגסלי ועוד", אומרת רונית.

עד מהרה ההצגה הפכה לשם דבר והם הגיעו אפילו ל"הבימה", שם ההצגה הפכה לשלאגר. במקביל, הם גם רואיינו בתכניות הטלוויזיה למיניהן וסיפרו על הזוגיות שנרקמה ביניהם כנגד כל הסיכויים.

רונית: "בהצגה המשעשעת והמרגשת יש מסר שלאהבה אין גבולות, אסור לאבד תקווה ושצריך לתת צ'אנס לדברים וכמו כן, גם להעז. קיבלנו תגובות נפלאות מצד הקהל והביקורת. נכתב על המופע שהוא הומוריסטי ושנון, מופע שגורם לאנשים להתאהב מחדש. מלכת היופי לשעבר, רונית רינת אמרה שאנחנו עושים עבודה יפה ברמת הכתיבה, המשחק והמסרים, הזמר יזהר כהן סיפר לנו שהחזרנו לו את החיוך לפנים, ועדי אשכנזי אמרה שאנחנו מדהימים וכי ההצגה מעוררת אהבה אלינו, לבני הזוג ולחיים בכלל. לא מכבר הופענו גם בעומר, ויונה בדש החמיאה לנו מאוד, כמו גם רבים מהקהל שבאו לצפות במופע. אומרים לנו שאנחנו מעוררים השראה".

מאוחר יותר הצטרף אלינו אייל לשיחה וסיפר על האתגר להיות אבא ואמא בעת ובעונה אחת. "התגרשנו ואישתי ויתרה על הילד, אך מצאה את דרכה אליו עם חזרתנו ארצה. אני כמובן מעודד את הקשר, בכל זאת, זו אימו", הוא אומר ומגלה שהוא לוקה בהפרעה דו קוטבית עימה הוא מתמודד ללא כדורים, אלא בעזרת משחק ואימוני קארטה: "אני מנצל את קצוות הרגש ומשחרר אותם על הבמה".

"הוא פרפורמר אדיר",  מחמיאה לו רונית ומוסיפה: "כדי להתחרות באנרגיה המטורפת שהוא מביא איתו, אני מתחילה את ההצגה כשאני לבושה בעשר שמלות, אחת על השניה. כל שמלה בצבע שונה שמתחבר לרגש ומצב רוח שונה. אנשים יוצאים זורחים מהמופע, אייל גם מביא תמצית של מחקרים ותובנות הקשורים בזוגיות וסקס. אנחנו מעין הארי וסאלי המודרניים".

רונית נוביק ואייל גראד (צילום: מתוך פייסבוק)


אייל לוקה בהפרעה דו קוטבית עימה הוא מתמודד ללא כדורים, אלא בעזרת משחק ואימוני קארטה. לדבריו, הוא מנצל את קצוות הרגש ומשחרר אותם על הבמה


איך זה לחזור ארצה אחרי 30 שנה?

אייל: "בארץ יש וויב דיכוטומי ואנרגיה שאין שניה לה בעולם, אך הכול בוער פה ורמת העצבים והתסכול מהמצב מאוד גדולים. יחד עם זאת, יש פה תחושה של שותפות גורל ומעין קיבוץ גלויות שהופך את ישראל לשונה מכל ארץ שאני מכיר".

בעצם את אמנית במקצועך

רונית: "אני ציירת ומאחוריי כ-30 תערוכות בארץ ובחו"ל. בנוסף היה לי בית ספר קטן לאמנויות בחיפה והוצאתי מגזין אמנות אינטרנטי ומודפס, עד שעברתי לכרך- תל אביב".

מה אתם מאחלים לעצמכם בהמשך?​​​​​​​

רונית: "שלא ייגמר ושימשך עוד ועוד, אנחנו כל כך נהנים וכיף לנו".

תגובות

End of content

No more pages to load