• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כל יכולה: לימור אביטן

עו"ד לימור אביטן (40) תושבת עומר, נבחרה על ידי עיתון "את" כאחת מ-12 עורכות הדין המובילות בארץ, היא אישה עסוקה מאוד אבל לא מוותרת על זמן איכות עם המשפחה, וכן, גם לעצמה. איך היא עושה זאת?

לימור אביטן (צילום: עידן אסלן)

קצת קשה להאמין שהאישה היפה, הבלונדינית ודקת הגזרה, מנהלת ביד רמה את מחלקת המשפחה במשרדם הנחשב מבין הגדולים בדרום המעסיק כ-20 עורכי דין, ושבמקביל היא מגדלת שישה ילדים כשהקטנה מבניהם בת חמש והגדול בהם חייל בן 20 המשרת ביחידה קרבית.

זה אמיתי? זה אפשרי?

"הכי אמיתי בעולם, אני אוהבת ילדים ולא שוללת אפילו להביא ילד נוסף. ילדים זה שמחה וזו לא קלישאה. כשנישאתי לחן זה היה ברור לשנינו שאנחנו רוצים משפחה מרובת ילדים וגם קריירות משגשגות. התחלתי ללמוד משפטים אחרי ש'נדבקתי' מחן, ורק אחרי שילדתי שלושה ילדים. זה היה קשה אבל שווה ומעולם לא התלוננתי. אני החלטתי שיתאים לי לעסוק בדיני אישות, תחום שלא היה לנו במשרד, וזה אכן הבייבי שלי, והוא על טהרת הנשים - עובדות לצדי עורכות דין בלבד.

לימור, ילידת באר שבע שהתגוררה במושב גילת, חלמה להיות זמרת ובצעירותה, לאחר שהשתחררה מהצבא, למדה מוסיקה ושירה בבית הספר רימון עם אביב גפן, אתי אנקרי ומיקה קרני. "חשבתי לעשות מזה קריירה ואפילו הקלטתי שירים שכתבתי והלחנתי, אבל ההיכרות שלי עם חן שיבשה את תכניותיי ובמקום זה העדפתי להינשא".

למדה מוסיקה ושירה בבית הספר רימון (צילום: עידן אסלן)


"את חן, בעלי, תושב שדרות לשעבר, הכרתי בצבא בזמן שלי היה חבר. ראיתי אותו לראשונה במשרד של מפקד האוגדה ונדלקתי עליו. באותו הרגע החלטתי שהוא חייב להיות בעלי"


היכן הכרת את חן?

"את חן, תושב שדרות, הכרתי בצבא בזמן שלי היה חבר. ראיתי אותו לראשונה במשרד של מפקד האוגדה ונדלקתי עליו. באותו הרגע החלטתי שהוא חייב להיות בעלי. השגתי את הטלפון שלו, התקשרתי אליו ושאלתי אותו אם בא לו להיפגש איתי? היה זה בערב ליל הסדר והוא בא לאסוף אותי מגילת, ומאז אנחנו ביחד. בקיצור סימנתי אותו והשגתי אותו כמו כל דבר שאני מסמנת כמטרה ומשיגה".

איך את מתמרנת בין הילדים, העבודה והבעל?

"אני נותנת מקום לילדים, לזוגיות ולעבודה שלי שמצריכה אותי להיות 24/7 זמינה. אני מאלה שאומרות שכשאין זמן, יש זמן לכול – כשרוצים ובעזרת ניהול זמן נכון, ניתן לעשות הרבה דברים ובהצלחה".

איזו אימא את?

"אני אימא שנותנת 100 אחוז מעצמי אך יודעת להציב גבולות. אני מבשלת כל יום אוכל טרי ולא נותנת להם פירור מאוכל שצריך לבשל במיקרוגל. אצלי אוכלים אוכל אמיתי ובריא, במקרה הכי גרוע שלא הצלחתי לבשל וזה נדיר, אזמין קוסקוס מ'האותנטית'".

יש לה זמן להכל (צילום: עידן אסלן)


"היה לי מקרה תקדימי שבו גירשתי אישה בת 92 מבעלה בן ה-96. שאלתי אותה למה היא רוצה להתגרש בגיל כה מופלג והיא ענתה שהיא רוצה להיקבר כשהיא 'רווקה'"


אז את גם בשלנית?

"ועוד איזה בשלנית. אחת מבנותיי כתבה לי שאני אימא מושלמת ושהיא רוצה לשלוח אותי לתחרות מאסטר שף".

שישה ילדים בלי עין הרע, ובשלנית טובה עם פיגורה דקיקה – איך?

"יש פה גנטיקה, אני גם לא זללנית והכי חשוב אני מקפידה לעשות ספורט לפחות פעמיים בשבוע והליכות עם בעלי".

זמן לבילויים? לא מאמינה שיש

"יש ועוד איך, אני מקפידה על כך. אם את לא עושה דברים טובים לעצמך קשה לך להיות טובה עם אחרים ולעשות להם טוב בחזרה. אני מקפידה לבלות עם חברות, לשבת בבתי קפה, לנסוע המון לחו"ל וגם לשבת עם בעלי והילדים בבית, להזמין פיצה ולשיר ביחד בקריוקי הביתי".

אמרת שחלמת להיות זמרת – זהו, החלום עבר?

"ממש לא, אני עדיין חולמת להתעסק בזה ביתר רצינות. בימים אלה אני מתכוונת להקליט שני שירים שכתבתי והלחנתי ולשחררם לרדיו. אלוהים נתן לי כישרונות ואני חייבת לעשות איתם משהו. אני גם מעצבת נעליים, פעם הייתי מוכרת אותם לחנויות, עכשיו אין לי פנאי ואני מעצבת רק לעצמי".

לימור מעצבת לעצמה נעליים (צילום: עידן אסלן)


"בימים אלה אני מתכוונת להקליט שני שירים שכתבתי והלחנתי ולשחררם לרדיו. אלוהים נתן לי כישרונות ואני חייבת לעשות איתם משהו"


איזה סוג של עורכת דין את?

"הגונה, משתדלת למזער נזקים ובמיוחד מקפידה שהילדים לא ייפגעו. אני לא מוכנה לקחת כל לקוחה או לקוח, במיוחד כאלה שמקבלים עצות ללכת ולהתלונן תלונות שווא במשטרה. אני לא עושה שימוש לרעה בהליכי משפט ומקפידה לסכם עמדות עם כל לקוח. כמו כן, אני תמיד נמצאת וזמינה ללקוח. מאחר ואני גם מגשרת, הפכתי להיות גם סוג של פסיכולוגית. לא רוצה להתרברב, אבל מאחוריי רשימת הצלחות רבות ומגיעים אליי מכל קצוות הארץ. יש לי גם משרד עם שותפה נהדרת, עו"ד, הילה זוסמן, בתל אביב".

ספרי על מקרה מעניין במיוחד

"היה לי מקרה תקדימי שבו גירשתי אישה בת 92 מבעלה בן ה-96. שאלתי אותה למה היא רוצה להתגרש בגיל כה מופלג והיא ענתה שהיא רוצה להיקבר כשהיא 'רווקה'. יש לי הרבה תיקים מעניינים כמו של האישה שעשתה עשרות שנים טיפולי פוריות ולא הצליחה להרות, אך גילתה שלבעלה יש ילד ממישהי אחרת. יש הרבה תיקי בגידה ואני לא פעם ולא פעמיים מצליחה להביא לאישה את כל סכום הכתובה. אנשים חושבים שהכתובה חסרת משמעות, אך היא לא. ניתן לפדות אותה בהרבה מקרים של הפרת אמונים ואי מילוי החובות ההדדיות. כשאתם כותבים את סכום הכתובה כדאי לכתוב סכום הגיוני של כ-180,000 ש"ח, ואז יש סיכוי רב יותר לפדות אותה".

תגובות

End of content

No more pages to load