• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אשת השנה בתחום התנדבות בקהילה: ציפורה חלפון

השנה, בחרנו באנשים שעשו כברת דרך והיו בולטים בתחומם, ונתנו להם לבחור את אנשי השנה שלהם במספר תחומים: מוניציפלי, ספורט, התנדבות למען הקהילה ותרבות

בשנה השנייה ברציפות, נבחרה ציפורה חלפון, יו"ר מתנדבי האגודה למען החייל, לאשת השנה בתחום ההתנדבות הקהילתית.
חלפון משמשת בשורה ארוכה של תפקידים, בהתנדבות ולמען הקהילה. עם עבר בתחום התקשורת ובעשייה הציבורית - בין היתר שימשה דוברת הפועל באר- שבע,  מנהלת הסברת השטח של חברת דן התחבורה הציבורית בבאר שבע וכיום היא יו"ר מתנדבי האגודה למען החייל ומובילה בהתנדבות מלאה בקמפיינים מצילי חיים ומושיטה עזרה לכל מי שזקוק לכך בעזרת הרשתות החברתיות.

השנה ציפורה הובילה מאבק למען החולים הסעודיים המאושפזים בנווה שבא, כאשר חשפה את התנאים הקשים בהם שרויים המאושפזים במקום. המאבק הגיע לכדי דיון מיוחד בוועדת הפנים של הכנסת ובעקבותיו, הוקמה יחידת מתנדבים שתפקח על הנעשה במוסדות סיעודיים ובתי אבות בכל הארץ. מאבקה של חלפון חולל שינוי אמתי.

המאבק השני, לו הייתה שותפה חלפון, הוא בהענקת הזדמנות שווה לסטודנטים ילידי באר שבע והנגב, בעקבות הודעת אוניברסיטת בן גוריון כי תפטור מבחינת פסיכומטרית סטודנטים בדואים. חלפון, יחד עם משה אלוש, יהודה אלוש וערן בר שושן, נפגשו עם נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי וקיבלו הבטחה כי יחול שינוי בתנאי הקבלה של תושבי הנגב, בהם חיילים משוחררים ויוצאי המערך הלוחם.

בנוסף, חלפון טיפלה במצוקות אישיות של חיילים בודדים: אם זה מגורים, מחסור כלשהו או התגייסות למען שיפור התנאים. בין לבין, היא לא מפסיקה, ביחד עם צוות מתנדבים מסור ואוהב, לשמח ולפנק חיילים אם זה בעיר הבה''דים או בבאר שבע, תמיד בלב מלא.

בחירת השופטים:


אביבית ויצמן, מנכ"לית גרנד קניון באר שבע

"אני בוחרת בצחי פדלון. בשקט, בצניעות ובענווה מוביל צחי קבוצת צעירים מלאים באהבה ונתינה, רוח התנדבותית מרגשת מפעימה. הם אימצו מחלקת ילדים בסורוקה והפכו כל ביקור ליום של שמחה".


אורן אהרוני, מנכ"ל תיאטרון באר שבע

"אני בוחר בציפורה חלפון שעשתה המון עבודה התנדבותית. היא עושה עבודת קודש עם ילדים וחיילים, ונלחמה למען הקשישים ותנאיהם בבתי האבות".


אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב

"אשר גרינבאום הינו אחד האנשים העסוקים בתפקידו כמנכ"ל כיל. למרות זאת, אשר מוצא את הזמן להיות שותף בהתנדבות לארגונים שונים בהם הוא תורם מיכולותיו הרבות למען הקהילה. הדבר בא לידי ביטוי בתיאטרון באר שבע, בנבחרת השחמט ובגופים נוספים. מעבר לתרומתו האישית במשך שנים רבות, תרומתו של אשר נמדדת גם בגיוס אחרים לסיוע לארגונים שונים, ועל כך מגיע לו להיות איש השנה בתרומה למען הקהילה".


אסי אביב, מנהל השיווק של קניון עזריאלי ב"ש

"ליזה ניקולאיצ'וק, מנכ"לית מסל"ן. אישה מדהימה שמובילה שינוי חברתי אשר מנהלת עמותה, שמציינת 30 שנות פעילות, בתחום מאוד קשה של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית ואלימות בכל אזור הנגב, ועושה זאת מתוך שליחות ומסירות לתפקיד. מסל"ן כבר מזמן הפך להיות הבית והלב הפועם שלה".


גלית ארז, מנהלת שיווק לונדע

"ליזה ניקולאיצ׳וק, מנכ"לית מסל״ן, מרכז סיוע לנפגעות תקיפות מינית. ליזה וצוותה עושים ימים כלילות וכל שביכולתם כדי להציל ולסייע לנפגעי תקיפה מינית בכל אזור הנגב, ומכל קשת האוכלוסייה. כל הפעילות מבוססת מתנדבים וגיוס תרומות".


חדווה שקד, סגנית ראש מועצת מיתר

"עופר בלומנשטיין, ראש הנהגת דרום בתנועת הצופים. עופר תושב מיתר ושנים מתנדב בתנועת הצופים מיתר. ילדים רבים נהנו מנוכחותו הן בפעילות בשבט והן בטיולים אליהם תמיד מגיע עם רכבו ועם עגלה שבה מוביל ציודים. ימים של הקמות, הכנות ודאגה לבטיחות בכדי לקבל את ילדנו ביער . שנים כיהן כרכז השבט בצופי מיתר שבט צחור, בשנים האחרונות מחליפה אותו נעה אמון כמובן גם כן בהתנדבות. כיום, משמש עופר כראש הנהגת דרום של תנועת הצופים".


טלי בר, מנהלת מתחם "מבנה"

"אשת השנה שלי בתחום התנדבות בקהילה היא ציפורה חלפון, על תרומה והתגייסות לטובת אלו שצריכים וזקוקים לסיוע, תרומה שנעשית בלב מלא מתוך רצון אמיתי לסיוע".


מורן אבו, סמנכ"לית שיווק גרנד קניון באר שבע

"אני בוחרת את אלינור רווח אזולאי. מעולם לא הכרנו אישית אבל בעידן הפייסבוק קשה מאוד להתעלם מפועלה בעיר באר שבע. הבחורה הזאת עוסקת יום וליל בלעשות טוב לאנשים אחרים על חשבון זמנה וכספה. אישיות חד פעמית מעוררת הערצה, עוד כמה אנשים כמוה והעולם היה נראה טוב יותר".


עליזה מנור, מנכ"לית "מנור פרויקטים"

"אין לי מישהו ספציפי, ראוי לציין את בני הנוער בני ה-18 שמגיעים מהעולם להתגייס לצה"ל בפרויקט משותף עם הצופים. זה לא מובן מאליו לעזוב את המשפחה, לעבור לארץ זרה ולהתגייס לצבא שאינו של מדינת מגוריך. הם אלו שמבחינתי מקבלים את תעודת הציון ההתנדבותית הקהילתית".


משה טרבלסי, נשיא לשכת התעשייה והמסחר

"יוסי דדוש, המכהן כיו"ר ארגון נכי תאונות עבודה ואלמנות. מזה למעלה מעשור דואג לשיקומם של כ- 43,000 נכי תאונות עבודה ומשפחותיהם, ומסייע לאימהות חד הוריות, מסייע בהשבת הנפגעים והחלשים למעגל העשייה והעבודה, תוך שיתוף פעולה עם לשכת המסחר ואנשי עסקים בעיר. כמו כן, מסייע לביסוס הקשר בין אנשי עסקים בעיר לבין העירייה (גם מתוקף היותו חבר מועצת העיר) ממלא תפקידו במסירות, בזמינות לציבור מסביב לשעון".


קלאודיה צובל, מנכ"לית הסינפונייטה

"עופי זיסר, מנכ"לית קרן עזריאלי, אשר בחרה לקדם את ההתיישבות בנגב באמצעות פרויקט "נגנים-דרומה", בשיתוף תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע. עופי הייתה שותפה להקמת המרכז לפילנתרופיה בשיתופים, וייעצה למשפחות, קרנות ותאגידים רבים מהארץ ומחו"ל".


רווית אזוט, יו"ר התאחדות המלאכה והתעשייה בישראל מחוז דרום

"ציפורה חלפון, עובדת במרץ בתרומה לקהילה, משקיעה את כל מרצה בעשייה לקהילה, זמינה לכל פונה בכל שעה ובעיקר שומרת על חיוך וענווה".


רותי בובליל, מנהלת פניות הציבור וממונה על חופש המידע בחברת "כיוונים"

"אני בוחרת במינה קלמן חדד הבלתי נלאית, שלמרות עבודתה כעורכת דין, מקדמת את תכנית המייסדים לתיעוד מורשתם וסיפורי חייהם".


רותם אליה, עורך מגזין ברנז'ה ואתר ברנז'ה news

"עם התפתחות קבוצות הפייסבוק ובראשם קבוצת 'באר שבע ביחד', יש שתי נשים דווקא שראוי לציין: ציפורה חלפון ואלינור רווח אזולאי, שתיהן עושות עבודה מדהימה, כל אחת בדרכה. השנה, אני דווקא אבחר באלינור רווח אזולאי כמי שיצרה חמ"ל תרומות מרשים ברשת החברתית".

תגובות

End of content

No more pages to load