• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

איש השנה בתרבות: אורן אהרוני

השנה, בחרנו באנשים שעשו כברת דרך והיו בולטים בתחומם, ונתנו להם לבחור את אנשי השנה שלהם במספר תחומים: מוניציפלי, ספורט, התנדבות למען הקהילה ותרבות

איש השנה בתרבות, אורן אהרוני

אורן אהרוני, יליד באר שבע, כיום גר בלהבים, גדל בבית עם ערכי אהבת הארץ, זיקה למסורת ובית מאוד שורשי. אורן סוגר השנה את השנה ה-12 שלו בתאטרון, מ- 2006, היום שבו נכנס לתאטרון והוציא את המוסד הוותיק מה''בוץ'' הכלכלי שהוא היה שרוי בו.

אהרוני, בעל תואר בניהול עסקי ומשאבי-אנוש מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית, הסמכה והכשרות שונות בניהול כספים, ייעוץ מס ופיננסים, הוביל את השיקום הכלכלי של התיאטרון ונבחר בשנת 2017 לקחת פיקוד על הספינה, במקומו של שמוליק יפרח שעזב לקאמרי.

כיום, התיאטרון מאוד מצליח, גם ברמה הארצית, אך עדיין לא קל תקציבית, בראיון השנה לברנז'ה, אמר אורן אהרוני: "התיאטרון היום במקום אחר לגמרי, עמדנו בתכנית ההבראה ומאז אנחנו עובדים בצורה מבוקרת, מאוזנת וטובה. הצלחנו לבסס הצלחה אמנותית בלתי מתפשרת, תיאטרון באר שבע הוא כיום התיאטרון הטוב ביותר בארץ! מה שרואים אצלנו על הבמה (ברמת הפקה, תפאורה, תלבושות, תאורה, משחק) לא רואים בשום מקום אחר. יחד עם זה, עדיין יש קשיים".

בבאר שבע קיימת התפתחות תרבותית משמעותית, ממש "בירת ההזדמנויות של הנגב", לא רק כסיסמא, אלא כמשהו גדול שאכן מתרחש בשטח. העירייה מכירה בחשיבות של תרבות בעיר ומגויסת לנושא. בעירייה מבינים שהיצע תרבותי עשיר הוא אספקט חיוני שחשוב להעניק לתושבים, חלק מהותי מאיכות החיים של התושבים.

בחירת השופטים:


אביבית ויצמן, מנכ"לית גרנד קניון באר שבע

"אלעד אזולאי, מנהל הלונדע. מקום שהפך למודל חינוכי תרבותי המושך אליו אלפי ילדים והורים מכל רחבי הארץ. אלעד צעיר, מוכשר והוא השילוב המדויק בעיניי למנהל דינמי ואיש חינוך בעידן הדיגיטלי".


אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב

"אורן אהרוני המנכ"ל החדש של תיאטרון באר שבע, נכנס לנעליו הגדולות של שמוליק יפרח שעבר לנהל את התיאטרון הקאמרי. אורן היה הרבה שנים מאחורי הקלעים, והמעבר לקדמת הבמה הייתה חלקה וקלה, כאילו הוא זמן רב בתפקיד. תיאטרון באר שבע ממשיך לפרוח ולהביא הצגות איכותיות לדרום, ועל כך מגיע לו להיות איש השנה בתרבות".


אסי אביב, מנהל השיווק של קניון עזריאלי ב"ש

"הבחירה שלי היא אורן כהן. שחקן בחסד עליון ובחור מצחיק וצנוע. מייצג את הנגב בכבוד ואני צופה לו קריירת משחק מפוארת".


גלית ארז, מנהלת שיווק לונדע

"ד״ר דליה מנור, אוצרת ומנהלת מוזיאון הנגב לאמנות והמוזיאון לתרבות האסלם. היסטוריונית של אמנות, מבקרת, חוקרת ומרצה. הביאה לעיר תערוכות איכותיות מהארץ ומהעולם' ארחה במוזיאון הנגב לאמנות תערוכות של אמנים כמו: קדישמן, דני קרוון ועוד".


חדווה שקד, סגנית ראש מועצת מיתר
"אני בוחרת בחבורת הזמר רון מיתר. המקהלה הוקמה לפני כ- 18 שנה, היא פועלת במיתר וחברים בה תושבי מיתר ולהבים. המקהלה מופיעה בכל אירועי התרבות והטקסים במיתר, ובשנים האחרונות ישנו ביקוש רב ומצטרפים חדשים. לאחרונה, הוציאו דיסק עם כל הלהיטים וכן יצאו במופע של שירי יוון שבו שמעון פרנס מספר את סיפורי יוון, בקרוב יוצאת החבורה להופיע ביוון. אני ממליצה בחום להגיע וליהנות ממופע שירי ארץ ישראל".


טלי בר, מנהלת מתחם "מבנה"

"אני בוחרת ביאיר נגיד, על תרומתו בתחום התרבות והפנאי בעיר, קיום פעילויות לקהל הרחב, על מופעים והצגות שהתקיימו בעיר והביאו עמם רוח רעננה וחדשה".


יקיר מסרטי, שף מסעדת "האותנטית"

"אשת השנה שאני בוחר לתחום התרבות היא אפרת הספיס. לזכותה ייאמר שמאז שהיא בתפקיד אני פתאום יודע מה זה תיאטרון הפרינג'".


מורן בן אבו לייבל, סמנכ"לית שיווק גרנד קניון באר שבע

"בתחום התרבות, אני בוחרת את בת חן סבג התסריטאית והכוכבת הראשית של הסדרה 'מטומטמת'. היא סופר מוכשרת ויצרה את אחת הסדרת הכי טובות שנראו אי פעם על המסך. היא לא מפחדת לצעוק את האמת בפנים, אפס מניירות, לוחמת אמתית וגאווה לעיר באר שבע כולה".


עליזה מנור, מנכ"לית "מנור פרויקטים"

"מוסד תיאטרון באר שבע- השנה היא שנתם של אורן אהרוני, המנכ"ל הנכנס של תיאטרון באר שבע ורפי ניב. אורן  מלווה את תיאטרון באר שבע מעל 11 שנים כסמנכ"ל כספים, והשנה נכנס לתפקיד מנכ"ל התיאטרון. אורן ביד אחת עם רפי ניב הכינו לנו רפרטואר מדהים לעונת המנויים הקרובה, ואני צופה שעונה זו תהיה מוצלחת ביותר".


רווית אזוט, יו"ר התאחדות המלאכה והתעשייה בישראל מחוז דרום

"יאיר נגיד. יאיר צמח והתחנך בעיר, עוסק רבות בפיתוח התרבות, ובשנים האחרונות שם את באר שבע כמרכז תרבות ועלייה לרגל של מיטב האמנים, ההופעות והפיכת בירת הנגב למרכז של תרבות; הן במרכז הצעירים, הן בקונכייה, הן במשכן לאמנויות הבמה, והבאת Top התרבות לדרום. אני רואה ביאיר כאיש השנה בתחום זה וכמחולל שינוי תרבותי".


רותי בובליל, מנהלת פניות הציבור וממונה על חופש המידע בחברת "כיוונים"

"אני בוחרת ביאיר נגיד שהקים את מנהל התרבות ומאחד את כלל הגורמים העירוניים בתחום לקידום אירועים ומופעי תרבות מהארץ ומחו"ל".


רותם אליה, עורך מגזין ברנז'ה ואתר ברנז'ה news

"בתחום התרבות, יש מספר 'כוכבים' והבחירה לא קלה. אבל השנה, אני אבחר את אורן אהרוני, מנכ"ל תאטרון ב''ש, שהצליח להיכנס לנעליים הגדולות של קודמו, שמוליק יפרח, שמנהל היום את הקאמרי. התאטרון ממשיך להיות גאווה לעיר באר שבע בהצגות משובחות ויצירתיות, בניהול כלכלי יוצא דופן וכמותג מוביל בתחום התרבות בעולם הפרסום".

תגובות

End of content

No more pages to load