• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אשת השנה בספורט: אלונה ברקת

השנה, בחרנו באנשים שעשו כברת דרך והיו בולטים בתחומם, ונתנו להם לבחור את אנשי השנה שלהם במספר תחומים: מוניציפלי, ספורט, התנדבות למען הקהילה ותרבות

אשת השנה בספורט, אלונה ברקת

הגברת הצפון-תל-אביבית, נשיאת המועדון האדום מהנגב מזה עשר שנים ברציפות, הטביעה את חותמה בעיר האבות לדורי דורות. אחרי 40 שנים שחונות, היא הצעידה את הקבוצה לאליפות המדינה ואפילו להישגים חסרי תקדים באירופה. האליפות החלומית של עונת 2015/16 שוחזרה גם ב-2016/17 והנה היא בדרך לאליפות שלישית ברצף (!) ב-2017/18.

בזירה הבינלאומית, באר שבע אמנם לא הצליחה לשחזר השנה את ההישג הכביר של העונה החולפת, כשעלתה לשלב הפליי אוף של 32 האחרונות בליגה האירופית וגם השנה כשלה ברגע האחרון (בהבדל של גול בודד!) להגשים את חלום העלייה לליגת האלופות, אך היא ידעה להתעשת ולהעפיל, לכל הפחות, לשלב הבתים של הליגה האירופית שנה שנייה ברציפות. הישג בלתי מבוטל!

אלונה ברקת הולכת ומזכירה את שמעון מזרחי האגדי ממכבי תל אביב בכדורסל, חתן פרס ישראל, שהשכיל לשים את קבוצתו בפיסגת הספורט הישראלי והאירופאי במשך ארבעה עשורים! כמו מזרחי, כך אלונה, דואגת לייצר מצב שבו הקבוצה שלה תהיה הכי חזקה, הכי עוצמתית, הכי כוחנית, הכי קשוחה, הכי עמוקה שיש במדינה ובתוך כך מנפנפת את יריבותיה הצידה. השיטה – פשוטה. לרכוש (בהרבה כסף) את השחקנים הכי טובים שיש בשוק ולהחתים אותם על חוזים ארוכי טווח (לחמש שנים), להבטיח שלא רק שהם יהיו שלה, אלה שהם לא יהיו של יריבותיה.

אלונה ברקת הצליחה לנשל מהכתר הנכסף את הקבוצה הכי מעותרת ועשירה בישראל, מכבי תל אביב, כמה פרדוקסאלי, הקבוצה שאותה היא אהדה לפני שרכשה את באר שבע. אלונה קטעה למכבי רצף של שתי אליפויות, בדרך לשלישית, למרות שבשורותיה כיכב השחקן הכל-יכול ערן זהבי.

אחרי שבע שנות דשדוש וכישלונות בליגה השנייה והראשונה, אלונה עלתה על הפטנט הנכון. סדרת מהלכים חכמים שלה, שינתה את מאזני הכוחות והעבירה את הבכורה מגוש דן לבירת הנגב. ההימור על המאמן הצעיר, המוכשר והצנוע, ברק בכר היה בינגו. בניגוד לאחרים, הוא ידע היטב כיצד לנצל את הצ'ק הפתוח שהיא נתנה לו לבנות קבוצה הישגית.

היכולת של ברקת לשמר את בכר ואת הגרעין הקשה של השחקנים המוכשרים במועדון שלה, חרף הפיתויים הגדולים שקיימים מעבר לים, יצירת היציבות, העקביות וההמשכיות, הפכו אותה לגורם מנצח. כזה שיש לו עליונות בולטת על פני כל הליגה.

בצורת העבודה שלה – השקטה, החסויה ואולי אפילו הסודית, היא מדלגת על פני מכשולים, מתגברת על משברים וצולחת קשיים כבירים. שתי פרשות גדולות התפוצצו להן בשנת 2017. פרשת שיר צדק (שנמצא בגופו חומר אסור והושעה מספטמבר) ופרשת מאור בוזגלו (שנפצע ועזב בטונים צורמים מאוגוסט). שני שחקני הרכב בולטים, שהיו שותפים פעילים לשתי אליפויות מדינה ולהצלחות באירופה, שלא משחקים בקבוצה כבר תקופה ועדיין הקבוצה ממשיכה להוביל.

היא והוא, הנשיאה והמאמן, שמתאים לה כמו כפפה ליד, ידעו לוותר בדרך על "עשבים שוטים" מבחינתם, שלא התיישרו עם רוח המועדון ו/או לא התאימו ברמתם לדרישות הגבוהות של הקבוצה, אבל השלד החזק והטוב נשאר. בקצב הזה, הפועל באר שבע בכדורגל, בהובלתה של אלונה ברקת, יכולה להיות כמו קבוצות מסויימות במזרח אירופה, שמייצרת שושלת של אליפויות במשך שנים ארוכות, כמו שעשתה מכבי תל אביב בכדורסל.

בחירת השופטים:


אביבית ויצמן, מנכ"לית גרנד קניון באר שבע

"מאיר אלפסי, מנהל האצטדיון. מאיר הפך את אצטדיון טרנר לאייקון, לסמל למקצוענות, למקום תרבות ובילוי לאלפי אנשים. מאיר, אשר גם באירופה ציינו את ניהולו לשבח, הוא אדם שצמח מלמטה והפך להיות מנהל מצוין במדינת ישראל".


אורן אהרוני, מנכ"ל תיאטרון באר שבע

"אני בוחר בברק בכר כאיש השנה בספורט. הוא מוביל באופן מקצועי ואני מקווה שימשיך כך".


אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב

"כל מערכת מורכבת מאנשים באיכויות שונות, אבל מי שיודע ללכד את כל האיכויות האלה ולהפוך את הבודדים לנבחרת מנצחת הוא ברק בכר, שבדרכו השקטה והצנועה, עם כושר המנהיגות הטבעי שלו, מצליח לחבר את כל החוליות ולהביא את הפועל באר שבע לתוצאות לאורך זמן. זאת כמובן בלי להפחית מהתרומה האדירה של אלונה ברקת. על כך אנו חושבים שמגיע לברק להיות איש השנה בספורט".


אסי אביב, מנהל השיווק של קניון עזריאלי ב"ש

"אלונה ברקת. אישה מדהימה שבדרך מאוד שקטה משדרת עוצמה. מעבר לכך שהביאה שתי אליפויות, היא הצליחה לחנך קהל אוהדים להגיע עם המשפחה ולעודד את הקבוצה בצורה מתורבתת, לא סתם טרנר הפך להיות מבצר".


גלית ארז, מנהלת שיווק לונדע

"מאור מליקסון, קפטן שני בקבוצת הפועל באר שבע בכדורגל. הוביל את הקבוצה להישגים בהעדר הקפטן הרשמי, אליניב ברדה, האריך את החוזה שלו בקבוצה עד 2020. מאור הוא שחקן העבר, ההווה והעתיד של הכדורגל העירוני. אדם צנוע ושחקן יוצא דופן".


חדווה שקד, סגנית ראש מועצת מיתר

"מוטי אשכנזי, תושב מיתר, מקים ומאמן את מועדון ווסט קוסט מיתר דימונה. שנים רבות בהן אשכנזי מוביל את הנערות והנערים למצוינות ולניצחונות באליפויות ברחבי הארץ ואליפויות עולם. כיום מתאמנים במועדון ווסט קוסט ומתכוננים לאולימפיאדת טוקיו 2020. גאווה דרומית!".


טלי בר, מנהלת מתחם "מבנה"

"איש השנה שלי בספורט הוא אסי רחמים, זאת על פעילות יוצאת דופן והובלת קבוצת הכדורגל להישגים מופלאים תוך שמירה על צניעות וענווה".


יקיר מסרטי, שף מסעדת "האותנטית"

"ברור שאני בוחר באלונה ברקת כאשת השנה, ולא צריך להסביר מדוע, כולם יודעים, נכון?".


מורן בן אבו לייבל, סמנכ"לית שיווק גרנד קניון באר שבע

"אני בוחרת את אלונה ברקת. ראשית, כי אני מעריצה נשים חזקות, מעיזות ואינטליגנטיות שלא מוותרות לעצמן. ושנית, בזכותה באר שבע קיבלה כבוד שנה שנייה ברציפות ונראה שאנחנו בדרך לאליפות גם בשנה השלישית".


עליזה מנור, מנכ"לית "מנור פרויקטים"

"ברצוני לציין את כפיר ארזי שבאופן יוצא דופן מוביל את הפועל באר שבע בכדורסל להישגים יוצאי דופן, כל זאת מכספים פרטיים, כמעט ללא תקציבים ותמיכות ציבוריות".


קלאודיה צובל, מנכ"לית הסינפונייטה

"איש השנה בספורט היא כמובן אישה, אלונה ברקת, בעלת קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע. אין ספק שהיא תותחית, היא הצליחה להוביל את הקבוצה לאן שהיא הגיעה".


רווית אזוט, יו"ר התאחדות המלאכה והתעשייה בישראל מחוז דרום

"מאור מליקסון, בחור כריזמטי, צעיר, התחנך בעיר ומוביל את הקבוצה ברוח ספורטיבית וחיובית תוך מודל לדור הבא. ילדי העיר רואים בו כדמות לחיקוי. מאור פועל בענווה, צנעה, ופניו לכל המבקש. הוא פועל במגוון מישורים בקבוצה ומהווה הרוח החיה והמובילה".


רותי בובליל, מנהלת פניות הציבור וממונה על חופש המידע בחברת "כיוונים"

"אני בוחרת במורן מסיקה אידלמן שפועלת לקידום הספורט והחינוך הגופני מהגיל הרך ועד הגיל השלישי".


רותם אליה, עורך מגזין ברנז'ה ואתר ברנז'ה news

"בסיכום שנת 2016, נבחר ברק בכר להיות איש השנה בספורט אחרי עונה מופלאה. העונה, הדברים פחות 'הולכים' בדרך החלקה, אבל אין ספק שהוא ראוי לציון כמועמד מוביל לתואר. לסיכום שנת 2017, אני כן בוחר נציגה מהאלופה, הבעלים, אלונה ברקת, שמנהלת ביד רמה את המועדון, מקצועית, תדמיתית וכמובן שהכל מתבטא בהישגים, אליפות שלישית ברצף?".

תגובות

End of content

No more pages to load