• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אין גיל לאהבה: היא באר שבעית בת 51, הוא צעיר דומיניקני בן 30

בן זוגה של לידיה קדוש, 51, צעיר ממנה בעשרים ואחת שנה. הם הכירו והתאהבו ברפובליקה הדומיניקנית כשביקרה שם. בהמשך הוא הגיע לארץ, קיבל אישור שהיה ועבר לגור איתה. ''אני זכיתי במלאך צעיר שאוהב את מי שאני''

לידיה קדוש ולני בן ה-30

כשאישה מבוגרת מנהלת מערכת יחסים עם צעיר ממנה היא נקראת קוגרית, אך מה משנה הכינוי? בתקופה בה גיל 60 הוא ה-40 החדש, זו פריבילגיה נהדרת, כיוון שהנשים של היום שונות בתכלית השינוי מהנשים של פעם: הן צעירות בראשן, מטופחות, שמורות, מעניינות ובעלות ניסיון שלא יסולא בפז. אין זה חדש שצעירים מחפשים לא פעם נשים מבוגרת שיתרמו לניסיון והחוויה המינית שלהם, בסרטים כמו "אסקימו לימון", "אמריקן פאי", "הבוגר" או בסדרות כמו "סקס והעיר הגדולה" (סמנטה, חובבת הצעירים. ח.ג)  ראינו זאת לא פעם, וכמובן, לאחרונה ראינו דוגמא טרייה למערכת יחסים כזו עם נשיא צרפת הצעיר, הנשוי למבוגרת ממנו. בארה"ב, למשל, כמעט שליש מהנשים בגילאי 40-60 יוצאות עם צעירים מהן וכך גם במדינות הלטיניות.


"את יודעת אילו יפיפיות יש ברפובליקה הדומיניקנית? פצצות על מושלמות, ובכל זאת הוא בחר בי. הוא אומר לי: אחיה איתך לנצח אם לא תגרשי אותי. המרץ שלו והאהבה שלו אליי, גורמים לי לחוש צעירה ומלאת חשק לבלוע את החיים"


 בארץ, התופעה גם מתרחבת וכמדומני, הקוגרית הראשונה, הייתה פנינה רוזנבלום, שנישאה למשה חיים שהיה צעיר ממנה בעשור. אצלנו בבאר שבע, מתגאה בזה ומאושרת עד בלי די, לידיה קדוש בת ה-51 שחיה בשמחה ובהנאה מרובה עם בן זוגה, לני,  בן ה-30, אותו הכירה ברפובליקה הדומיניקנית, באחד מטיוליה.

לידיה, באר שבעית, גרושה פלוס ארבעה, בעלת קייטרינג "זבת חלב ודבש", היא ללא ספק אישה בשלה, חייכנית, מלאת מרץ שרוצה לטרוף את החיים בכל רגע נתון. אם הייתם שואלים אותה, לפני כשלוש שנים לגבי אפשרות של ניהול מערכת יחסים רצינית עם צעיר שגילו כמעט כשל בנה הבכור, ספק אם זה היה נראה לה, למרות שלדבריה, היא בהחלט בעד בילוי עם גברים צעירים ממנה.

והנה, לגורל היו תכניות שונות לגביה, וכמי שריקוד הסלסה הוא כל חייה אחרי ילדיה  ואחרי אהבת הבישול והאפייה, היא נהגה לנסוע לעיתים קרובות לקובה, לרפובליקה הדומיניקנית ולברזיל וליהנות מתרבות הסלסה. שם הכירה את מי שעתיד להיות בן זוגה הצעיר מאוד, לני.

איך הכרתם?

לפני כשלוש שנים נסעתי עם חברה לפסטיבל ברפובליקה הדומיניקנית והכרתי שם חבורת רקדנים צעירה שהתחברו אליי גם לפייסבוק לאחר שחזרתי לארץ. לני ראה באקראי את הצילום שלי באחד מהעמודים של חברו, נדלק עליי וביקש ממני חברות. שוחחנו וצ'וטטנו המון והתברר שהוא מכיר את ישראל ואת הכותל ותמיד רצה להגיע לכאן. בשלב מסוים הוזמנתי על ידו לבקר אותו בארצו כאורחת שלו ושל משפחתו. גיליתי משפחה חמה ולבבית שלא ראתה שום פסול בהבדלי הגילאים. מסתבר שברפובליקה הדומיניקנית, מאוד מקובלות מערכות יחסים של מבוגרות עם צעירים. לני נדלק עליי "רצח" כמו שאומרים ואני מצאתי עצמי נשאבת לרומן מסעיר ומטורף שבמהלכו, מקץ שלושה שבועות קיבלתי אפילו הצעת נישואין".

עד כדי כך?

"את לא מבינה, זה היה מדהים. לא תמצאי רומנטיקנים כאלה בקרב הישראלים. הרי ידוע שהמאהבים הלטינים הם משהו משהו ואני אגב, דוברת ספרדית מצוין וכך כל ילדיי. הוא הזמין אותי לארוחה במסעדה רומנטית על גדות הנהר, ולפני כן ביקש שאלבש בגדים לבנים בטענה שזה מנהג מקומי. הוא גם שכר וילה ללילה וכשהגענו לשם המתינה לי הפתעה – כל בני משפחתו וחבריו היו שם והוא כרע ברך, שלף טבעת וביקש שאנשא לו לקול תשואות בני המשפחה. הופתעתי והתרגשתי כהוגן, אך עניתי כן ולא- והסברתי: כן אני רוצה להינשא לך אבל, בתנאי שילדיי יסכימו לזה. האמת, חששתי קצת מהבדלי הגילאים ומהמנטליות השונה. הוא סיפר לכולם שאני אהבה ממבט ראשון ושהוא מטורף עליי וימתין בסבלנות לתשובתי הסופית, אחרי שאחזור ארצה. הילדים שלי וחבריי הגיבו בהתחלה בצחוק ובני הבכור קצת הסתייג. הסברתי להם שאני מאמינה בגורל ובאינטואיציות שלי ושיש לי הרגשה שאלוהים שלח לי מלאך, ואז הם אמרו שאני ממילא ילדה בנפש ובראש ושאעשה רק מה שטוב לי  ומה שליבי אומר, ושהם תמיד יהיו מאחורי"

מה אמר הגרוש שלך?

"הגרוש שלי הוא איש מקסים ואנחנו ביחסים טובים, הוא מאוד פרגן לי. הוא בעצמו חובק ילד קטן מבת זוגו הצעירה ממנו".

אז הוא הגיע לארץ

"לפני כשנה לני הגיע ארצה והלכנו לפתוח תיק של זוגיות במשרד הפנים. הצהרתי שהוא ידוע בציבור שלי. למזלי כל מערכת יחסיי איתו הייתה מתועדת כך שלא עשו לנו בעיות, והוא קיבל ויזת שהייה ואפילו הוא כבר עובד. אנחנו כבר שנה ביחד והאהבה בינינו הולכת ומתעצמת. הוא מיודד עם כל חבריי ובני משפחתי שמתים עליו".

בטח , לא מעט מקנאות בך?

"יש מצב ויש סיבה, טפו, טפו בלי עין הרע. החברות האמתיות שמחות בשבילי. את ההוכחה להיותו מושלם קיבלתי כשחליתי  והוא עמד לצידי וסעד אותי יום יום".

מה קרה?

בזמן שחיכיתי לבואו לארץ, התגלה לי גידול בבלוטת התריס שבגללו התנפחתי ונראיתי נורא. חששתי מה שהוא יגיד או יחשוב כשיגיע לארץ ויראה אותי בצורה הזו. הוא לא הכיר אותי בהתחלה ואחר כך כשסיפרתי לו מה קרה ושאני צריכה לעבור ניתוח, הוא הרגיע אותי ואמר שלא אדאג ושהוא יהיה לצדי, וכך היה. המסירות שלו הייתה ללא גבולות. אני מאמינה שאלוהים שם אותי במצבים קשים כדי לבחון את הגבולות שלי ולבסוף שלח לי מישהו שיאהב אותי בצורה הכי טהורה ואמתית שיש.

הוא גם עוזר לי בקייטרינג החלבי שאני מפעילה, שלא לדבר על זה שהוא דלוק על האוכל שלי והוא אומר לי שאני מושלמת, אז, מה אבקש עוד?! אני חיה את הרגע ולא חושבת על הרגע הבא. כולנו על זמן שאול, ולכן, צריך ליהנות כמה שיותר".

לא חוששת שצעירות תתחלנה איתו?

"את יודעת אילו יפיפיות יש ברפובליקה הדומיניקנית? פצצות על מושלמות, ובכל זאת הוא בחר בי .

הוא אומר לי: אחיה איתך לנצח אם לא תגרשי אותי. המרץ שלו והאהבה שלו אליי, גורמים לי לחוש צעירה ומלאת חשק לבלוע את החיים".​​​​​​​


"בשלב מסוים הוזמנתי על ידו לבקר אותו בארצו כאורחת שלו ושל משפחתו. גיליתי משפחה חמה ולבבית שלא ראתה שום פסול בהבדלי הגילאים. מסתבר שברפובליקה הדומיניקנית, מאוד מקובלות מערכות יחסים של מבוגרות עם צעירים"


לא קל לעמוד בקצב של צעיר נמרץ, ותהיי צעירה בראשך, ככל שתהיי

"קל כשאוהבים ובריאים, ותודה לאל, מרץ לא חסר לי והוא מתעצם תודות ללני".

עסקת בהרבה דברים ולבסוף עזבת הכול לטובת אהבת המטבח ופתחת קייטרינג.

"את האומץ לפתוח את "חלב ודבש" קיבלתי מלני, פתאום נראה לי שאני יכולה להגשים כל חלום. בעצם הגשמתי שני חלומות:  לאהוב ולהיות נאהבת ולפתוח קייטרינג ולנצל אגב כך את חיבתי העצומה למטבח. איך אומרים : אוכל עושים באהבה או שלא עושים ואני מאוהבת במה שאני עושה".

ומה עם ילדים? לך יש והוא בוודאי ירצה.

"הוא צעיר ולכן לא ממהר . כשירצה ויבוא היום – אלוהים גדול".

איך נראה יום שישי בערב אצלך?

"מדהים. אני עורכת שולחן מהמם ומכינה אוכל משגע כשסביב השולחן יושבים, לני, הילדים שלי ולפעמים גם חברים. מוסיקת סלסה מתנגנת ברקע ואנחנו קמים לרקוד מדי פעם. הילדים שלי גם רקדני סלסה כי לקחתי אותם לחוגי סלסה כשהם היו קטנים, והבת שלי עומדת להיות מדריכת סלסה. הדבקתי אותם באהבתי לתחום".

יש לך מסר כלשהו לנשים?

"כן, במיוחד לגרושות והמבוגרות בינינו: יש חיים אחרי גירושין ואחרי גיל 50 ו-60. לא לפחד להעז לעשות שינוי ולחיות את הרגע גם עם בחורים צעירים מכן".

מהי התכונה הכי בולטת אצלך?

" נתינה אין סופית ואהבת הזולת מכל הלב.  הנתינה באה לי מאבי שנהג לומר: תני ביד אחת ואלוהים ייתן לך ביד השנייה".

תגובות

End of content

No more pages to load