• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בגידה דיגיטלית

מחקרים מוכיחים כי לא רק שלאנשים שמוגדרים כפעילים מאוד ברשתות חברתיות יש סיכוי גבוה יותר להיות בקונפליקט עם בן/בת הזוג שלהם, אלא שיש להם גם סיכוי גבוה יותר לבגידות ולגירושין.

עידן דיגיטלי (Depositphotos)

באופן טבעי, עידן הדיגיטל הגביר משמעותית את הפיתוי של כל אחד מאיתנו לבגוד בבן/בת הזוג. הרי האפשרויות לבגידה כל כך רבות וזמינות...

אם פעם רומן קלאסי היה מתפתח לרוב בין חברים משותפים או במקום העבודה, הרי שכיום התמונה אחרת לחלוטין. לעיתים, מספיק שמישהו יעלה פוסט תמים לפייסבוק ואדם אחר יגיב עליו, ואז נוצר דיון כלשהוא, ולאחר מכן התכתבויות בפרטי, ומשם הדרך לרומן כבר קצרה. 

מחקרים מוכיחים כי לא רק שלאנשים שמוגדרים כפעילים מאוד ברשתות חברתיות (פייסבוק וטוויטר) יש סיכוי גבוה יותר להיות בקונפליקט עם בן/בת הזוג שלהם, אלא שיש להם גם סיכוי גבוה יותר לבגידות ולגירושין.

בדיוק כדי להימנע מהסטטיסטיקה הזאת, קיבצתי עבורכם מספר נורות אזהרה שיעזרו לכם לגלות אם בן/בת הזוג עוברים את הגבול או בדרך לעבור אותה. נורות האזהרה הללו מנוסחות בלשון זכר, אך כמובן שהן מתייחסות לשני המינים:

נורה 1: הוא לא משאיר את הטלפון ללא השגחה. אם את רואה שהוא אובססיבי לגבי הטלפון שלו במובן הזה שהוא לא משאיר אותו לבד לרגע, הרי לך נורת אזהרה.

נורה 2: אם את מתעוררת באמצע הלילה ורואה אותו גולש בפייסבוק, זה בהחלט נורמאלי, אבל אם את רואה שהוא מיד מסתיר את הטלפון כמו ילד קטן שלקח ממתק מהארון כשהוא יודע שאסור לו, עלייך לשאול את עצמך מה הוא מנסה להסתיר.

נורה 3: אם את שמה לב שיש מישהי ש"מככבת" בפייסבוק של בן הזוג שלך מבחינת תגובות, לייקים וכד', כדאי לבדוק מי זאת ומה הקשר ביניהם, על אחת כמה וכמה אם את מזהה שיש ביניהם בדיחות פרטיות שמעידות על קרבה מסוימת שאינך מודעת לה.

הנורות הללו לא בהכרח מצביעות על בגידה או על התחלה של קשר שאינו ראוי. לפעמים באמת מדובר בהתנהגות תמימה, אבל למרות שאני מאמינה גדולה במתן אמון בבן הזוג, ובמתן ספייס, אני גם מאמינה גדולה בכך שאסור לחיות באהבה עיוורת.

אז מה עושים בתכל'ס?

כל זוג צריך למצוא את הפתרון שמתאים לו, אבל לדעתי חייבים להגדיר גבולות ברורים לגבי כל הנושא של רשתות חברתיות. ישנם זוגות שיש להם פייסבוק משותף, אחרים נותנים לבני הזוג שלהם את הססמאות לחשבונות שלהם ברשתות החברתיות כאקט של אמון, אבל רוב הזוגות מתנהלים ללא חוקים מוגדרים בעניין הזה, וגם זה בסדר גמור כל עוד לא מתעורר בהם חשד. אך במידה ואכן קיים חשד כלשהוא, אני חושבת שהרצון לרצות ולהרגיע את הצד השני עולה על הצורך האישי של כל אחד מאיתנו לפרטיות.

תגובות

End of content

No more pages to load