• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עשיתי טעות שהתחתנתי?

הפחד מהיצע האנשים האיכותיים יצטמצם ואז יישאר בשוק מבחר הרבה פחות אטרקטיבי של בני זוג פוטנציאליים, מותירה את השאלה

טעות שהתחתנתי?

לעומרי, בחור מקסים כבן ארבעים ממרכז הארץ, בעל קריירה משגשגת וחיי חברה מאוד עשירים, מעולם לא היתה מערכת יחסים ארוכת טווח, אבל הוא אף פעם לא היה לבד. תמיד היתה מישהי לצדו, ומבחינתו זה היה המצב האידיאלי. "מי צריך יותר מזה? יש לי ג'וב מצוין, אני מבלה המון עם חברים ויש לי מישהי שמסופקת ממערכת היחסים שלנו ולא דורשת ממני לענוד לה טבעת אירוסין על האצבע. זה החלום של כל גבר...".

הבעיה היתה שהמשפחה שלו חשבה אחרת. "אתה כבר לא כל כך צעיר. מה עם אישה? ילדים?". במשך תקופה ארוכה הוא התעלם מההערות של משפחתו והמשיך לחיות את חייו כרגיל, אך כשחבריו גם התחילו להתמסד בזה אחר זה, הלחץ החברתי והמשפחתי התחיל לחלחל ולתת את אותותיו. באותה תקופה הוא ניהל מערכת יחסים די שטחית עם אישה מקסימה, שהיתה הכל בחבילה אחת- "גם יפה וגם אופה", מישהי שבהחלט יכולה להיות בת זוג נהדרת ואם ילדיו, אך למרות כל התכונות האלה "על הנייר", בתוך תוכו הוא לא הרגיש כך. כאשר הסביבה שלו החלה ללחוץ עליו להציע לה להתארס, הוא הסביר את הרגשתו, אך כולם בתגובה אמרו שהבעיה היא אצלו ולא בבת הזוג שלו.

למרות שהאינטואיציה שלו אותתה לו אחרת, הוא נכנע ללחץ הסביבה ואכן התחתן איתה. תוך זמן קצר מאוד הוא הבין שעשה את טעות חייו והתגרש ממנה כמה חודשים בלבד אחרי החתונה.

אבל אל דאגה, לסיפור הזה יש הפי אנד. פחות משנה לאחר הגירושין הוא הכיר מישהי וידע תוך זמן קצר מאוד שהיא האישה שלו. שניהם היו גרושים ופתחו יחד פרק ב' מדהים. הפעם הוא הקשיב ללב שלו והרוויח בגדול.

המקרה של עומרי אמנם הסתיים בטוב, אך ישנם כל כך הרבה אנשים שמתחתנים מהסיבות הלא נכונות ומשלמים על כך מחיר כבד, לפעמים כל חייהם.

אחת מהסיבות הנפוצות לכך היא נושא הגיל. המוסכמות החברתיות מכתיבות לנו את הגיל המתאים להתחתן, ופעמים רבות כשאדם מסוים הוא סביב גיל הארבעים ועדיין לא התחתן, החברה חושבת שמשהו לא בסדר אצלו. בקרב רווקות הסטיגמה הזו עוצמתית עוד יותר. כמו כן קיים חשש גדול שככל שנחכה, היצע האנשים האיכותיים יצטמצם ואז יישאר בשוק מבחר הרבה פחות אטרקטיבי של בני זוג פוטנציאליים. חששות אלה יוצרים בקרב רווקים ורווקות מעין פאניקה, שגורמת להם לעשות טעויות.

לסיכום, השאלה "האם התחתנו מהסיבות הנכונות" פוקדת כמעט כל זוג, אפילו את הזוגות המוצלחים ביותר. זוהי שאלה טבעית לחלוטין, והחוכמה היא להיות אמיתיים עם עצמכם ואמיצים ולענות על השאלה הזאת בכנות.

תגובות

End of content

No more pages to load