• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

היטל השמירה בב''ש נכנס לתוקף: האם הוא ישיב את הביטחון לעיר?

עיריית באר שבע הודיעה כי היטל הביטחון ייגבה כבר בחשבון הארנונה הקרוב. כמה זה יעלה לנו - ולאן יילך הכסף?

משמר השכונה (צילום: עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

עיריית באר שבע תתחיל לגבות את היטל הביטחון ב-1 בספטמבר, זאת אחרי שהוא אושר פה אחד במוצת העיר ב-6 ביולי ולאחרונה קיבל את אישור משרד הפנים. ראש עיריית באר שבע הודיע על כך באתר האינטרנט של העירייה. שירותי השמירה של העירייה מצטרפים למשטרה, למג''ב, משמר השכונה ולסיירת בראל הפעילה בבאר שבע.

לדברי ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ,  ''בתוקף סמכותי לפי סעיף 3 חוק עזר לבאר שבע (שירותי שמירה ואבטחה), התשפ"ב -2022 ובהתאם להחלטת מועצת העירייה מס' 75 מיום 06.07.22, הריני מודיע בזאת על הפעלת שירותי שמירה, אבטחה וסדר ציבורי כמשמעותם בתקנות העיריות (שמירה, אבטחה וסדר ציבורי ברשות מקומית), התשע"ב- 2011''. ההיטל אושר פה אחד במועצת העיר, ואיש מחברי המועצה לא התנגד, למרות שזכה לביקורת ציבורית, במיוחד ממשפחות קשות יום. בכך מצטרפת באר שבע לשורה ארוכה של ערים בישראל, בהן התושבים נאלצים לשלם על ביטחונם.

העלות המשוערת למשק בית היא לדוגמא 171 שקלים לשנה לדירה בגודל 75 מ''ר, שהם 14 שקלים לחודש. 228 שקלים לדירה גודל 100 מ''ר, שהם 19 שקלים לחודש.

בעירייה מסבירים כי ''שירותי השמירה והאבטחה על פי חוק עזר זה יופעלו בעיר באר שבע החל מיום 01.09.22, וזאת בנוסף לשירותי השמירה והאבטחה שניתנו על ידי העירייה עד כה ויגבה היטל שמירה בגין שירותים אלו. תוקפו של החוק עד סוף שנת 2022. לאחר מכן יובא שוב בפני מועצת העיר להארכה לארבע שנים נוספות, בסיומן יבחן הצורך מחדש''.


וידאו: משמר השכונה (צילום: עיריית באר שבע)
​​​​​​​


ולאן הולך הכסף? ''הקמת סיירת ביטחון אשר תפעל 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע להגברת הסדר הציבורי והעלאת תחושת הביטחון בקרב התושבים ובאי העיר במרחב הציבורי והפרטי. הגברת בולטות ונוכחות צוותי השמירה והאבטחה במרחב הציבורי. הפעלת סיירי ביטחון על אופנועים וניידות סיור ייעודיים''.

''הקמת מוקד ביטחון רואה שיעסוק בביטחון אישי ויחובר ל- 2800 מצלמות המוצבות ברחבי העיר ולמערכות ביטחון נוספות.
הקמת תחנת שיטור קבועה בפארק נחל ב"ש והקמת נקודות שיטור ופיקוח נוספות בשכונות העיר. התקנת מצלמות אבטחה נוספות במרחב הציבורי. חיזוק הקשר ושיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל. הרחבת פרויקט "משמר השכונה" והגדלת מערך המתנדבים.
בנוסף ממשיכה עיריית באר שבע לפעול למען התושבים בשירותים נוספים: הפעלת יחידות שיטור ופיקוח עירוני העוסקות בתחום אכיפה ושמירה על הסדר הציבורי. הפעלת יחידת שיטור עירוני.  הפעלת מוקד עירוני 106 . אבטחה באירועים עירוניים תחת כיפת השמיים. אבטחת כלל מוסדות החינוך בעיר ואבטחת מתקנים עירוניים''.

היטל שמירה ישולם על ידי מחזיק בנכס (ככל שיש לאדם יותר מנכס אחד ישלם בעבור כל נכס אותו מחזיק בין אם למגורים או כעסק). החיוב יתבצע באמצעות חשבון הארנונה הנשלח מידי חודשיים לכל בתי האב והעסקים בעיר. האגרה השנתית תחולק ל 6 תשלומים. למשלמים בהו"ק בנקאית או באשראי האגרה תחולק ותשולם ב 12 תשלומים. מועד התחלת החיוב נקבע ליום 1.9.2022 ויישלח באמצעות חשבון הארנונה לחודשים 9-10/2022 .

שיעורי ההיטל למ"ר לשנה הינם  2.28 ₪ למ"ר לשנה על כל נכס בנוי בהתאם לשטח המחויב בארנונה. 0.22 ₪ למ"ר לשנה על שטח קרקע שמשתמשים בו ומחזיקים אותו שלא יחד עם בניין בהתאם לשטח המחויב בארנונה.
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

תגובות

End of content

No more pages to load