• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפרקליטות ערערה - ומחזיק נשק לא חוקי נשלח למאסר

בית משפט השלום בבאר שבע הקל בעונשו של אחמד אבו אטרש, שהורשע בהחזקת נשק לא חוקי. המחוזי שלח אותו ל-10 חודשי מאסר בפועל

צילום המחשה: Dan Galvani Sommavilla / PEXELS

בית המשפט המחוזי בב"ש קיבל את ערעור הפרקליטות והחמיר את עונשו של צעיר שהורשע בהחזקת אקדח, מעבודות שירות ל-10 חודשי מאסר בפועל. ביהמ"ש המחוזי הדגיש במסגרת פסק הדין, כי היקף כלי הנשק הבלתי חוקיים שבידי הציבור רב ועצום והוא מקור לדאגה עמוקה.

על פי כתב האישום, הנאשם אחמד אבו טראש שהה מתחת לעץ בחורשת כרם ליד פזורת אבו טראש ובמהלך חיפוש בשיח לידו, נמצא אקדח חצי אוטומטי תקול מסוג ברטה, עטוף חלקית בחתיכת בד. הנאשם הורשע על סמך הודאתו בהחזקת נשק ובית משפט השלום בב"ש השית עליו עונש של 5 חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות בלבד.

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה ערעור על קולת העונש, במסגרתו נטען, כי "ענישה כה רזה, עלולה להתפרש בציבור של נאשמים פונטציאליים בכל רחבי המדינה ובכל מגזר ומגזר, כהיתר שיפוטי במשתמע להחזקת נשק שלא כדין, או לכל הפחות, גישה סלחנית מאוד להתנהגות מסכנת חיים. משהנשק קיים- האצבע על ההדק עלולה להיות קלה, וכך נוצר "מעגל שוטה" שתוצאותיו גידול מתמשך בהתחמשות ובמספר מקרי הירי והרצח".  

בית המשפט המחוזי קיבל את ערעור הפרקליטות והעמיד את עונשו של הנאשם על 10 חודשי מאסר בפועל, בשים לב שערכאת הערעור אינה ממצה את הדין.

בפסק הדין צוין, כי "הימצאותם של כלי נשק רבים בידי אזרחים שאינן מורשים להחזיקם, כשלעצמה מהווה בעיה רצינית, שכן זמינותו של נזק כזה עלולה להביא לכך שבמצבים שונים ייעשה בו שימוש פוגעני. נוכח הסכנות הכרוכות בהחזקת כלי נשק שלא כדין והיקף התופעה, מדיניותה הענישה בעבירות הנשק, במיוחד בעת האחרונה, הנה החמרה מובהקת, והערכאות הדיוניות נדרשות לממש מידניות זו בהטלת עונשים משמעותיים שיהלמו את חומרת מעשה ואת הסכנות הנובעות ממנו, ויהיה בהם כדי להרתיעם".

בהליך הערעור יצגו את המדינה עורכי הדין תהילה גלנטה, יואב קישון ויריב צרי מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


תגובות

End of content

No more pages to load