• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תתכוננו לסיוט בראשון בבוקר

נהגי האוטובוסים ישביתו את התחבורה הציבורית בראשון בבוקר - ואת המחיר ישלמו הנוסעים והמשק הישראלי

צה''ל נאלץ לשנות תוכניות - בגלל השביתה (צילום: אתר צה''ל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

נהגי האוטובוסים החליטו להחריף את המאבק - והם ישביתו את התחבורה הציבורית במקומות רבים בארץ בין השעות 6:00 ל-9:00 בבוקר, השעות הכי רגישות, ביום הכי רגיש מבחינת חזרה ללימודים, לעבודה ולבסיסי צה''ל. לטענת ארגון הנהגים, הרפורמה של השרה מיכאלי מייקרת באופן ניכר את התחבורה הציבורית בפריפריה דווקא - אינה פותרת רבות מבעיות הנהגים, בהן שכר נמוך, תנאי עבודה ירודים ומעשי אלימות של נוסעים כלפיהם. 

את השביתה מובילים הנהגים המאוגדים בהסתדרות הלאומית. בעקבות השביתה, צפויים שיבושי תנועה קשים  ברחבי הארץ. בארגון קראו לציבור הנוסעים להיערך בהתאם.

שביתה זו מגיעה לאחר שבית הדין הארצי לעבודה הסיר את צווי המניעה שניתנו ובכך  נהגי ונהגות האוטובוסים יוכלו להמשיך בשביתות בעקבות התעלמותה המוחלטת של שרת התחבורה מדרישות הנהגים. בארגוני הנהגים חוששים, שעם פיזור הכנסת, לא יהיה למעשה עם מי לדבר - וההשבתה תימשך לסירוגין עד לבחירת הממשלה הבאה, פרק של של כמעט שנה. 

בארגוני הנהגים לא שוללים מצב, על פיו ישראל תיקלע למצב של שיתוק התחבורה הציבורית, בדומה למצב שהיה בבאר שבע ב-2005, שנה בה התחבורה הציבורית שבתה בעיר 150 ימים, מבלי שאיש בממשלה ימהר לשים קץ לסבלם של התושבים. הפעם, לא מדובר בהתעלמות, אלא בהיעדר ממשלה שתוכל לקבל החלטות.

בנגב, זו תהיה שעתם הגדולה של החאפרים. בבאר שבע פועל שירות מוניות ''מקביל'', המנוהל בעיקר על ידי קבוצות וואצאפ, פעיל בעיקר בלילות שישי למוקדי הבילוי וזול משמעותית ממוניות ''רגילות''.


התחנה המרכזית בבאר שבע (צילום: גוגל מפות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אלה הערים בהן לא ינתנו שירותי תחבורה ציבורית:
בבאר שבע תושבת כל התחבורה העירונית.

ירושלים - קווי ירושלים - שפירים, קווי ירושלים - בית שמש, ירושלים - בני ברק, ירושלים מודיעין עילית. ירושלים, נווה אילן.
נתניה - כל התחבורה העירונית.
אשדוד - כל התחבורה העירונית ובינעירונית באשדוד והמושבים והסביבה.
פתח תקווה - תחבורה עירונית וחלק בינעירונית.
ראש העין - כל התחבורה העירונית ובינעירונית.
יבנה - כל התחבורה העירונית והבינעירונית.
בני ברק - קווי בני ברק - ירושלים, קווי בני ברק רעננה.
נמל תעופה בין גוריון- קווי ירושלים - נתב"ג.
גן יבנה - כל התחבורה העירונית והבינעירונית.
אריאל - כל התחבורה העירונית והבינעירונית.
מועצה אזורית שומרון - כל התחבורה העירונית וחלק מבינעירונית.
בית שמש - כל התחבורה העירונית והבינעירונית לכיוון ירושלים וממנה.


בצעד חריג, צה''ל החליט להנחות את מפקדי הבסיסים להתחשב במצב ולא להעניש חיילים שלא יוכלו לעמוד בזמני ההגעה לבסיסים. בחלק מהבסיסים יופעלו היסעים עצמאיים, באחרים ההגעה תידחה עד לאחר השעה 11:00. 

בצה''ל אומרים כי עקב שביתת נהגי האוטובוסים שמתוכננת להתקיים ביום ראשון, 26 ביוני 2022 בין השעות 9:00-6:00, במטרה להקל על העומסים בתחבורה הציבורית, צה״ל יבצע דירוג זמני הגעת החיילים חזרה מבתיהם ליחידות.

על פי ההנחיות שהופצו לכלל יחידות צה״ל, חיילים המשרתים ביחידות פתוחות (רמת פעילות ג׳ וד׳) לא ייסעו בתחבורה ציבורית לפני השעה 10:00. חיילים המשרתים ביחידות ההכשרה (רמת פעילות ב׳) לא ייסעו בתחבורה ציבורית לפני השעה 11:00. חיילים המשרתים ביחידות הלוחמות, יחידות ההכשרה ומפקדות (ברמת פעילות א׳) יתבססו על מענה ההיסעים הצה״לי. פתיחת החניונים תחל בשעה 10:00.

במקרים חריגים למפקדי היחידות יש סמכות לאשר נסיעה מוקדמת יותר. המפקדים הונחו לגלות מעורבות ורגישות בנושא.

טלפון מוקד מרכז ההובלה לפניות בנושא תחבורה ציבורית, חניוני ׳נסיעה טובה׳ ויישומון שאט״ל: 03-9725454/713

שעות פעילות המוקד:
ימים א׳ - ה׳ בשעות 20:00-8:00
בצאת שבת/חג בשעות 22:00-20:40

תחנות האיסוף בבאר שבע: ב״ש אולם הקונכייה, ב״ש חניון יס פלאנט.

בכבישים צפוי עומס רב, בעיקר של עובדים שיילצו להגיע לעבודתם ברכבם הפרטי. בין היתר, צפויים עומסי תנועה בכניסה לערים הגדולות.

וידאו: תזכורת - שביתת הנהגים ב-2004/2005. מתוך כתבה של עמוס כרמלי בערוץ הראשון של הטלוויזיה הישראלית / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'
​​​​​​​

עמוס כרמלי על שביתת נהגי מטרו דן from Alon Carmeli on Vimeo.



ההסתדרות הלאומית מסרה בתגובה: "לצערנו, השרה לא שעתה לתחינות הנהגים להיפגש איתם ולפתור את מצוקתם.   יצאנו למספר שביתות לא מוגבלות עד שהשרה תתעורר ותדאג לציבור שנמצא 14 שעות ביום על הכביש ומחזיק לבדו את התחבורה הישראלית על כתפיו. אנחנו לא יוצאים לחופשת בחירות – אנחנו יום יום סובלים ומסכנים את עצמנו ואת ציבור הנוסעים על עוד השרה לא מתערבת. המאבק יסלים וזוהי רק ההתחלה".


מארגון נהגי ונהגות האוטובוסים  נמסר כי: "נהגי האוטובוסים נרמסים תחת גלגלי האוטובוס של שרת התחבורה.  "40% מהנהגים הותקפו בצורה קשה, למעלה מ-300 תקיפות רק מאז תחילת 2022. מחסור של 5000 נהגים, ואלפי נהגים עובדים במשרה כפולה כדי להביא משכורת מכבדת, אבל את שרת התחבורה זה לא מעניין. 
אנחנו מתכוונים להרחיב את ההשבתה עד שגברת מיכאלי תצא מהטיקטוק ותראה בני אדם".




רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬



תגובות

End of content

No more pages to load