• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בהפרש שנה, שתי דליקות ענק, זו מול זו

שתי דליקות, בהפרש של שנה, פגעו בחנות ותיקה ובפסג' בקטע המרכזי של רח' קק''ל. ''היה מזל גדול שאיש לא נפגע אתמול, אך הלב בוכה: החנות של ציון הייתה מפעל חיים''

יממה אחרי הדליקה: המקום תוחם (צילום: דני בלר)

''נחפש מקום חדש, כרגע מה שחשוב הוא שאיש לא נפגע'', אומר בשיחה עם ברנז'ה חדשות באר שבע והנגב ציון חורי, בעלי החנות ''כוכב היופי'', שעלתה באש אתמול, חמישי. הבוקר הגיע למקום חוקר מטעם חברת החשמל ואסף ממצאים. ''החנות הזו היא מפעל חיים של ציון חורי'', אומר בעל חנות סמוכה.

החנות המפוייחת (צילום: דני בלר)​​​​​​​


''ציון בנה את הכל בעשר אצבעות, כל פעם הוסיף לחנות חידושים. אנשים אהבו לבוא לפה, בגלל המחירים והיחס. ציון הוא לא רק איש עסקים, הוא אדם של נתינה וחסד ובגלל זה, כואב לכולנו ואנחנו מתפללים שיחזור ויצליח. אנחנו בהלם ואומרים תודה לקב''ה שאיש לא נפגע ושהכבאים, שהיו פה משך שעות, הצליחו למנוע פגיעה בעסקים נוספים'', אומר בעל עסק בקק''ל. ''זה קרה תוך דקות, היה פה נס גדול''. 

משמאל: בניין שביט, שעלה במאי 2021 ומולו, חנות כוכב היופי, שעלתה באש אתמול (צילום: דני בלר)

חנות ''כוכב היופי'' נפתחה בשנת 1995, במקום בו שכנה קודם לכן חנות צילום. המיקום שלה מצויין, מעט לפני כיכר, שרק לאחרונה שופצה והייתה אמורה לשמש מקום משיכה תיירותי. רק לפני מספר חודשים נסתיימו עבודות הפיתוח במקום, בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. 

הדליקה בפסג' שביט, לפני שנה (צילום: איציק פלטיאל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

לפני שנה בדיוק, בבוקר ה-18 במאי, 2021, עלה פסג' שביט בלהבות, בדליקה שפגעה בחלק גדול מהעסקים. הפסג' היה פעם המקום המרכזי בבאר שבע. שכנו בו בית קולנוע, חנויות פלאפל ובכניסות מקבילות, המערכות של שני המקומונים המובילים, בימים ההם, בבאר שבע: ''שבע'' ו''וכל-בי''. בחזית הפונה לכיכר - בו היה פעם מסוף התחבורה הציבורית, שכנו קפה פאנורמה ו''בית כל-בי''. בתחילת שנות השמונים קולנוע שביט עוד היה שמור בפנים, כאילו הזמן עמד בו מלכת: הכרזות של סרטי הקולנוע, כמו גם כמות לא קטנה של סלילי סרטים. למטה הקומת מרתף של הפסג', פעל מועדון ביליארד, מעל המועדון - היו חנויות הלבשה והנעלה.

אבל ככל הנקפו השנים, האולם שב ונפרץ, מערכות המקומונים עזבו את הבניין והעסקים אחרונים ששרדו היו חנויות פלאפל וכלי בית.  אף כי חלפה שנה מאז הדליקה, פסג' שביט עדיין סגור ומה שהיה אמור להיות מקטע מרכזי בעיר העתיקה, למעשה מושבת ואתמול, ממש ממול, לרוע המזל עלתה חנות באש - כשבשני המקרים לא נרשמו נפגעים.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬תגובות

End of content

No more pages to load