• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הנאשם ''זימר'' - והאשים את השב''כ

עימותים בכניסה להיכל המשפט בין פעילים ובתוך האולם - הרשעה של בכיר בארגון סיוע הומניטרי בעזה, שניצל את סמכותו להעביר חומרים לבניית מנהרות החמאס

עימותים בכניסה להיכל המשפט בב''ש (צילום: דודו גרינשפן)

בית משפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (רביעי) את מוחמד חלבי, בכיר ומנהל ארגון סיוע הומניטרי בעזה שנעצר בשנת 2016 והורשע שעבד עבור החמאס והעביר לארגון הטרור מיליוני דולרים כתרומות מחו"ל ,ומאות טונות של ברזל וציוד לבניית מנהרות.

חלבי הואשם בין היתר בחברות בארגון טרור ,מגע עם סוכן חוץ וסיוע לאויב במלחמה. חלבי הודה במיוחס לו והשופטים ציינו "מדובר בהודאה אמינה מאוד ובלתי אפשרי שהומצאה על ידי מי מהשב"כ או על ידי הודאת שווא". 

באולם המשפט ומחוצו לו עמדו  כמה מתומכיו של חלבי ומולם, מפגינים עם דגלי ישראל. המשטרה נאלצה להפריד בין המחנות. 

חלבי הורשע כמעט בכל האישומים. זוכה מסעיף אחד של סיוע לאוייב במלחמתו בישראל, כי הוא תושב זר ולא ישראלי.  

אב בית הדין ציין בהכרעת הדין:  ''הנאשם הודה במיוחס בו בכתב האישום במסגרת חקירתו בשב''כ. מסר פרטים רבים כמו שמות של פעילי חמאס, פירוט מקיף של הסיוע שנתן לחמאס, מסר פרטים רבים ונקודות זמן שונות של אירןעים שהתרחשו בפועל. זו הודאה אמינה מאוד שמחוזקת בראיות והודאות שונות. הוא טען שהיא הומצאה על ידי השב"כ. אבל אנחנו קבענו שהוא הודה במעשים שהוא ביצע''.

''דחינו את עדי ההגנה שטענו שהאירגון מלא באמצעי בקרה ואין אפשרות למסור כסף לחמאס. נראה שהם שבויים בקונספציה לא תואמת למציאות. אנחנו לא במקום שנותן ייעוץ אירגוני אבל מדובר באירגון טרור שיש לו כמעט מדינה. הדבקות בקונספציה שאי אפשר להונות את האירגון היא זו שתפגע בניסיונות האירגוו לסייע ולא לנצל לרעה את משאביו ואת האמון שהארגון נותן לו כפי שעשה הנאשם. לארגון יש אינטרס לא לפגוע בתדמיתו וזו יתכן הסיבה להתייחסות הזו לבית המשפט''.
כתב האישום מונה 14 אישומים, הוא היה מעורב בפעילות בטחונית נגד מדינת ישראל ובסיוע לאירגוני טרור. חברות באירגון טרור, סיוע לאויב, נשיא ואחזקה של נשק.  הייתה לו סמכות רבה''.

עורכי הדין יואב קישון ומורן גז מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) התייחסו להכרעת הדין: ''בית המשפט המחוזי בב"ש קיבל את עמדת הפרקליטות והרשיע לפני זמן קצר, פה אחד, את מוחמד חלבי, בעבירות בטחוניות חמורות, שיוחסו לו בכתב האישום, שכללו העברת סכומי כסף  משמעותיים לארגון חמא"ס, כספים אשר שנועדו לפעילות הומניטירית עבור תושבי רצועת עזה. בית המשפט קבע, כי הנאשם מימן באופן שיטתי, במשך שנים רבות, את הזרוע הצבאית של חמא"ס, בין היתר לצורך בניית מנהרות טרור, זאת מהכספים והמשאבים שהועברו לארגון צדקה לצורכי סיוע הומניטרי לתושבי רצועת עזה. בכך, קידם הנאשם ומימן פעילות של ארגון טרור, פעל לצרכי ארגון טרור ופגע בביטחון מדינת ישראל''. 

''בית המשפט דחה את כל טענותיו של הנאשם וקבע, כי הוא ביצע את המעשים שבהם הודה, כי הודאתו, שניתנה בדרכים שונות, הינה מפורטת, קוהרנטית, בעלת אותות אמת ויש בה פרטים ייחודיים רבים ומקיפים אודות הסיוע שנתן לחמא"ס. בית המשפט ציין בהכרעת הדין, כי עדותו של הנאשם בבית המשפט "הותירה רושם שלילי מאוד" וכי הוא "טען טענות סותרות ולא הגיוניות בניסיון להסביר את הודאותיו המפורטות ואת שלל האינפורמציה שמסר שמעידה על מעורבות ממשית בחמא"ס...".   


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


תגובות

End of content

No more pages to load