• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ארז בדש מונה לראש המועצה התעשייתית נאות חובב

שרת הפנים, איילת שקד, הודיעה לארז בדש כי יעמוד בראש המועצה התעשייתית הגדולה. בדש, יליד מושב גילת, מילא שורה ארוכה של תפקידים ניהוליים וציבוריים בבאר שבע והנגב

צילום: אלעד מלכה

שרת הפנים איילת שקד מינתה את ארז בדש לראש המועצה התעשייתית נאות חובב.  הוא יחל את תפקידו  ב- 1 ליולי 2022 ויחליף את עו"ד גד אלפסי אשר כיהן במשך כ- 5 שנים. 

ארז בדש המשמש כיום כיועץ עסקי ומוניציפאלי עצמאי לגופים שונים במשק, הינו אלוף משנה במילואים ובעל ניסיון  ניהולי ומונציפאלי רב.  בדש, בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון,  וכיהן בין השאר כגזבר עיריית אופקים ומועצת נאות חובב, כמנכ"ל החברה העירונית של עיריית באר שבע - "כיוונים", כמנכ"ל חברת "מיתר שירותים מוניציפליים", מנכ"ל החברה החקלאית "מושבי הנגב", מנכ"ל וגזבר המועצה האזורית "תמר", מנכ"ל הפועל באר שבע בכדורגל, מנכ"ל תאגיד המים האזורי "מי שבע", חשב מלווה וחבר מועצה ממונה במספר רשויות. 

השרה שקד ברכה את ארז בדש וציינה כי: "החלטתי על מינויו של ארז לאור נסיונו הניהולי וכישוריו הרבים. אני בטוחה כי יצליח בדרכו החדשה ובאתגרים העומדים לפתחו  כראש המועצה התעשייתית נאות חובב. משרד הפנים יסייע לו לבצע את תפקידו בצורה הטובה ביותר".

בחירתו של בדש ונסיונו המוניציפלי עשויים גם לסייע רבות למיזוג אפשרי של מועצת רמת חובב אל תוך עיריית באר שבע. נראה כי בחירתו של בדש לתפקיד תהיה נוחה גם לראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' שתחתיו, הקים בדש את חברת כיוונים ומודל זה מועתק ברשויות נוספות בישראל. שמו של בדש נקשר גם כמועמד להתמודדות בבחירות המקומיות בעומר ונודע כי קבוצה רחבה של תושבים פועלת למועמדותו.

עשייה רבת שנים בגופים ציבוריים וכלכליים בנגב


ארז בדש, בן 54, תושב עומר,  מילא שורה ארוכה ומכובדת של תפקידים ציבוריים וניהוליים בבאר שבע והנגב. הוא אל"ם במילואים.

בין היתר, כיהן כגזבר עיריית אופקים ומועצה מקומית נאות חובב (2004-1999), שימש מנכ"ל חברת כיוונים, החברה העירונית של עיריית באר שבע (2004–2008), מנכ"ל הפועל באר שבע בכדורגל (2010-2009) מנכ"ל תאגיד המים האזורי "מי שבע" (2014-2011), מנכ"ל וגזבר מועצה אזורית תמר (2017-2011), מנכ"ל מיתר שירותים מוניציפליים (2020-2017) ומנכ"ל מושבי הנגב (2020-2021).

בדש נולד וגדל במושב גילת שבנגב המערבי. ביסודי למד בבית הספר האזורי נחלים ובתיכון במגמת חובלים בבית הספר לקציני ים בעכו.

ב-1985 התגייס להנדסה קרבית ושימש בתפקידי פיקוד, בהם מ"פ בבית הספר למ"כים. החל מפרוץ האינתיפאדה הראשונה ועד לשחרורו מצבא הקבע בשנת 1990 פיקד על פלוגת החרמ"ש אשחר בחטיבה 401, אחת משתי יחידות ניסיוניות שהוקמו לצורך פעילות בשטח הבנוי. במילואים שימש כמ"פ בגדוד הנדסה, כמ"פ פלחה"ן (פלוגת הנדסה חטיבתית) בחיל השריון. הקים את גדוד האב"כ של נפת נגב בפיקוד העורף וכיהן כמג"ד הראשון שלו. גויס במהלך מלחמת המפרץ השנייה ושימש כמפקד הגדוד שנפרש בדימונה בעקבות איום הטילים מעיראק.

בהמשך קודם בדש למפקד נפת נגב בפיקוד העורף בדרגת אלוף-משנה, תפקיד שבמסגרתו פיקד על פעולות ההגנה האזרחית באזור במהלך שלושת סבבי העימות המרכזיים מול רצועת עזה במסגרת המבצעים עופרת יצוקה בשנת 2008, עמוד ענן בשנת 2012 וצוק איתן בשנת 2014.

לאחר שחרורו מצבא הקבע, למד בדש לתואר ראשון בכלכלה ולתואר מוסמך במנהל עסקים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. במקביל, שימש בין השנים 1997–1999 כחוקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה בדרגת פקד במשטרת ישראל. עם סיום לימודיו בשנת 1999 מונה לגזבר עיריית אופקים, ומאוחר יותר, לגזבר המועצה התעשייתית נאות חובב.

בשנת 2004 מונה בדש על ידי רוביק דנילוביץ' למנכ"ל חברת "כיוונים". הוא גיבש עבורה תוכנית הבראה ושיקם אותה.

בשנת 2007 מונה על ידי משרד הפנים כחבר המועצה הממונה של עיריית לוד, ושימש כיו"ר ועדת הנחות, חבר ועדת הכספים, חבר בדירקטוריון החברה הכלכלית של לוד וחבר הוועדה מקומית לתכנון ובניה. במקביל שימש כחשב מלווה של שלוש רשויות מקומיות שנקלעו לקשיים.

בין השנים 2009 ו-2010 כיהן בדש כמנכ"ל מועדון הכדורגל הפועל באר שבע ובשנת 2011 מונה למנכ"ל תאגיד המים והביוב האזורי "מי שבע" שנתון היה בהפסדים מיום הקמתו וצבר גירעון מצטבר גדול. בדש הוביל תהליך הבראה אינטנסיבי שכלל קיצוץ של 50% במספר העובדים, הקטנת אובדני המים וגידול בשיעורי הגביה והסתיים בעליה על פסי רווחיות ומחיקת גירעון מצטבר של כ-40 מיליוני ש"ח בשלוש שנים.

בין השנים 2014 ו-2017 מונה בדש כמנכ"ל ומנהל הכספים של המועצה האזורית תמר.

בין השנים 2018 ו-2020 מונה בדש למנכ"ל חברת "מיתר - שירותים מוניציפליים" מתקדמים מקבוצת "וואן טכנולוגיות" במסגרת האסטרטגיה של הקבוצה לביסוס ולהרחבת הפעילות במגזר המוניציפלי, ובשנת 2020 מונה למנכ"ל "מושבי הנגב", תפקיד בו כיהן כשנה עד למינויו כמנהל מטה השטח של מפלגת "ימינה'' בבחירות לכנסת ה-24.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load