• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו - נהג משתולל בנווה זאב: ''סכנה, זה קורה כל ערב''

כיכר כפיר בנווה זאב, שדרות טוביהו ורחוב וינגייט הם שלושה מהמקומות האהובים על ''נהגי מרוצים'', שמסכנים את עצמם ואת תושבי באר שבע

משתולל בכיכר כפיר (צילום סלולרי ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אתמול, שני, בשעה 22:49, רעש מחריד העיר את דיירי הבניינים ברח' נפתלי הרץ אימבר, סמוך לככר כפיר. רכב בצבע לבן, בו מותקן אגזוז לחץ, חג דקה ארוכה סביב הכיכר, תוך שהוא נוהג בצורה מסוכנת.

וידאו: רכב משתולל בכיכר כפיר (צילום סלולרי ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


''זה קורה פה כל לילה, כשאנשים ישנים. הפכו את הכיכר לאתר תחרויות'', אומר אחד השכנים. ''לפעמים אני חוזר הביתה מהעבודה מאוחר מאוד ותמיד חושש להתקל בנהגים האלה. זאת סכנה- גם להם וגם לנו. זה רק עניין של זמן עד שנהג כזה עושה תאונה'', מספר לנו תושב אחר, שגם שמע את הרעש, אך לא הספיק לצלם. ''זה קורה כמעט כל ערב. הילדים מתעוררים מהרעש, זה ממש מבהיל ואני לא מדבר על הסכנה של אחד כזה על ההגה''.

גם בשכונה ה' מספרים לנו על השתוללות בכבישים: ''שדרות טוביהו זו סכנת נפשות, אבל גם בחניה של הבית לא בטוח'', מספרת לנו דיירת ברחבת הגילבוע. ''שורפים צמיגים, נכנסים ויוצאים מהחניה במהירות מטורפת. בנס לא נפגעו ילדים, אבל כולנו בכינו כשהחתולה של השכונה, שהייתה זקנה וחמודה, נדרסה על ידי רכב שנהג בו צעיר. זה לא דיירים של הבלוק, זה צעירים שבאים לפה בלילות לעשות רעש''.

במשטרת התנועה הארצית מכירים היטב את תופעת המכוניות המשופרות - מאגזוזי לחץ, דרך שינויים במנוע, שינויי תוכנה, שיפורי גלגלים ועוד. בישראל קיימת קתנה האוסרת על שינוי מבני ברכב -  תקנה 380 א' לתקנות התעבורה. על פי התקנה “לא ישנה אדם מבנהו של רכב אלא לפי היתר בכתב מאת רשות הרישוי”. רכב המיובא לישראל עובר הליך תקינה: אב טיפוס של הרכב עובר בדיקות שמטרתן לוודא כי הוא עומד בתקנים.

לאחר אישור התקינה היבואן מקבל אישור לייבא את הרכב לפי התקינה שאושרה. כל רכב המיובא לישראל עובר הליך רישוי  ומקבל אישור לנוע בכבישי ישראל. אסור לבצע כל שינוי ללא אישור ממשרד התחבורה.

אלא שיש בעלי כלי רכב, מכל הסוגים -  מכוניות, דו גלגלי לסוגיו ואפילו אופניים חשמליים, שלא מרוצים עם מה שמגיע מהמפעל - ומבצעים שינויים, לעיתים במוסכים פיראטיים.

את התוצאות ניתן לראות ברחובות באר שבע: אגזוזי לחץ שמקימים רעש נוראי, נהגים שאוהבים ''לשרוף צמיגים'', מרוצי מכוניות בשדרות טוביהו, כביש בו אירעו לא מעט תאונות, השתוללות במרכזי קניות ובכבישים. ''אני נוסע מבאר שבע לעומר, לעבודה. אני חייב להיות ערני מאוד שאיזה נהג לא יחתוך אותי. יש גם כבישים בנגב שידוע שלא נסעים בהם בלילה''.

יש לציין שהמשטרה אוכפת בחומרה תופעות של נהיגה פוחזת ושינויים בכלי רכב ואלה מושבתים בו במקום, הן בפעלויות יזומות (דוגמת ''דרך בטוחה'') וגם כשניידת מבחינה בנהגים משתוללים. זאת, בנוסף להמצאות של כ-6,000 מצלמות אבטחה שהן חלק מתוכנית ''עיר בטוחה''. כל אלה, ככל הנראה, לא מספיקים לחלק מהנהגים, שמסכנים לא רק את עצמם, אלא את תושבי השכונות.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load