• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''ספסלים בנגב'', הפרויקט שמחבר בני נוער מב''ש עם צעירים בדואים

להכיר אחד את השני, לקדם את הדו-קיום ולבצע פרויקטים משותפים למען הקהילה - זאת מטרת תוכנית תבל של חברת כיוונים

צילום: עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

יוצרים חיבורים של היכרות והבנה: משתתפי תוכנית 'תבל' בבאר שבע, אחת מתוכניות המנהיגות של מחלקת הנוער בחברת 'כיוונים', ביחד עם בני נוער מהמגזר הבדואי, השתתפו לאחרונה ב"ספסלים בנגב", מיזם תרומה לקהילה הנועד לחבר בין בני נוער יהודים ובדואים ומטרתו היכרות, חיבור והסרת חסמים.

את היום פתחו המשתתפים, בני נוער יהודים המתגוררים בב"ש,  בפעילות היכרות עם בני נוער מהמגזר הבדואי המתגוררים במועצה האזורית "נווה מדבר" ולאחריה, עבודה משותפת על ניקיון ובניית ספסלים אקולוגים בגן ילדים ביישוב אבו תלול שבנגב. שיפוץ הגן הינו הזדמנות לעשייה משותפת, חיבור לטבע ולסביבה, שיפור חיי התושבים והפגנת שכנות טובה בין המגזר הבדואי ליהודי המבוסס על היכרות, שיח, עשייה וכבוד הדדי. 

"תבל" היא תכנית נוער למנהיגות ודיפלומטיה ציבורית של הארגון StandWithUs המחנכת לתרומה לקהילה, חינוך אודות ישראל ומאבק באנטישמיות וגזענות ברחבי עולם. מטרת התוכנית להצמיח קהילת מנהיגים צעירים עם מודעות בינלאומית השואפים לקדם את המדינה בה הם חיים, תוך העמקת תחושת המעורבות והאחריות כלפי החברה הישראלית.

צילום: עיריית באר שבע  (שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

גולת הכותרת של העשייה בתוכנית היא הוצאת מיזם קבוצתי שמטרתו תרומה לחברה הישראלית והצגת הפנים האותנטיות של ישראל לעולם כולו. בחודש מרץ האחרון הגיעו כלל משתתפי התוכנית הארצית לבאר שבע כדי לקיים האקתון פרויקטים במהלכו כל קבוצה בחרה את המיזם הקבוצתי שלה. משתתפי תוכנית "תבל" בבאר שבע בחרו במיזם "ספסלים בנגב" – כאמור, מיזם הנועד לחבר בין בני נוער יהודים ובדואים. המיזם המאפשר למשתתפי תוכנית "תבל" באר שבע לחשוף לקהילה הבינלאומית את פניה האמיתיות של מדינת ישראל, בתור מדינה בעלת גיוון אתני ותרבותי ולהראות כי בני הנוער של באר שבע מאמינים בדו קיום יצא לפועל בשיתוף עבד אסאם, דובר המועצה האזורית נווה מדבר שהעניק למשתתפי התוכנית זווית היכרות נוספת עם עולמם של הבדואים. 

יובל לוי, תלמידת כיתה י' מבית הספר "מקיף ז" בבאר שבע, משתתפת בתוכנית 'תבל' למנהיגות ודיפלומטיה ציבורית:  " הובלנו פרויקט עם מתבגרים בגילנו שגרים ביישוב אבו תלול שנמצא בפזורה הבדואית ובו ניקינו את אזור גן הילדים ועם הפסולת שאספנו בנינו ספסל מחומרים ממוחזרים" . "תוך כדי בניית הספסל הכרנו את התלמידים המדהימים של בית הספר אורט אבו תלול, כאשר סיימנו עם הספסל ראינו את החיוך המדהים של ילדי הגן וכולנו, נוער יהודי ובדואי יצאנו עם הרגשה מדהימה, הוכחנו לכל העולם שדו קיום אכן קיים!".

אברהים אלהואשלה, ראש המועצה האזורית "נווה מדבר": "במשך כל חיי הכרתי יהודים, אני מרגיש שהדור הבדואי הנוכחי לא מספיק מכיר יהודים וכך גם הפוך, אין סיבה שהם יכירו דרך התקשורת" אמר . 

"זו הפעם הראשונה שאנחנו מבצעים שיתוף פעולה עם בני נוער מהעיר באר שבע" הוסיף ראגי אלכרם, מנהל בית הספר תיכון אורט אבו תלול. 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load