• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אלימות: הושחתה תערוכה של קהילת הלהט''ב בפארק הסופרים

תערוכת כרזות לקראת מצעד הגאווה בבאר שבע, בשיתוף כיוונים והבית הגאה - הושחתה על ידי אלמונים אחרי שהוצבה בפארק הסופרים, הנחשב חלק מהרובע הסטודנטיאלי

אחת הכרזות בפארק הסופרים - ואיזיקון של כרזה שנתלשה (צילום: סלולרי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אירוע אלים במהלך הלילה: תערוכת כרזות של קהילת הלהט''ב בב''ש, המוצגת בפארק הסופרים בשכונה ב', הושחתה במהלך הלילה. התערוכה, הנערכת בשיתוף הבית הגאה וחברת כיוונים, הציגה היבטים שונים של קהילת הלהט''ב בב''ש, תחת הכותרת ''להט''בפארק''.

פארק הסופרים נחשב למקום סטודנטיאלי ומטרת התערוכה הייתה ליצור שיח וגם לאפשר למי שאינו מכיר את הקהילה הבאר שבעית - להתוודע אל חבריה. בכרזות - איורים, צילומים של הפעילויות וטקסט. הכרזות נתלו אתמול, ורבות מהן הושחתו במהלך הלילה. 


ד"ר עמי פומרנץ, מנהל פרויקט ההיסטוריה הגאה בבאר שבע, אומר לברנז'ה חדשות באר שבע והנגב: ''פרויקט ההיסטוריה הגאה בבאר שבע בשיתוף עם כיוונים הכינו תערוכת כרזות של מושגים גאים ונקודות ציון היסטוריות של הקהילה בבאר שבע. היא נתלתה בפארק הסופרים שלשום (יום שלישי). עוד שעה אמור להיות סיור בתערוכה במסגרת סופ"ש הליכות ג'יין. כשבאנו גילינו שחצי מהכרזות שהיו תלויות בפארק הוסרו ונעלמו. כולל (כמה אירוני) כרזה שעוסקת בהומופוביה''.

למרות שהבית הגאה בבאר שבע פועל בחסות עיריית באר שבע, שגם נותנת תמיכה לקהילה בשורה ארוכה של נושאים, עדיין יש בבאר שבע ביטויים של שנאה, בעיקר סביב התאריך בו נערך מצעד הגאווה בעיר. בעבר הותקף פעמיים ביתם של זוג מאנשי הקהילה בעיר העתיקה, דגל גאווה הועלה באש והושלך לתוך הבית חפץ בוער. 
רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬
 ​​​​​​​

​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load