• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאות צעדו והפגינו נגד אוניברסיטת בן גוריון: ''עם ישראל חי''

כ-350 איש צעדו הערב לאורך שדרות רגר ועד לכניסה לאוניברסיטת בן גוריון - במחאה על עריכת עצרת הנכבה בקמפוס. שר האוצר בודק אפשרות לשלול תקציבים מהאוניברסיטה הבאר שבעית

צילום: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

כ-350 איש, תושבי באר שבע והאיזור, צעדו הערב מרחבת בית משפט השלום לאורך שדרות רגר, התעכבו בשער אוניברסיטת בן גוריון והמשיכו לאיצטדיון טוטו טרנר שם נערכת בשעה זו חגיגת הניצחון על הזכיה בגביע המדינה.

וידאו: הצעדה וההפגנה (צילום: משה פריאל)


המפגינים מחו על אירוע ההפגנה השבוע בקמפוס שבמהלכה הונפו דגלי הרשות הפלסטינית, באישור האוניברסיטה .לאורך כל הדרך המפגינים הניפו את דגלי המדינה ושרו ברצף שירי הלל  לעם ישראל ולמדינה.

אחד הצועדים, יעקב ויטל, אמר לכתבנו: ''אנחנו פה על זה שרוצים למכור את המדינה שלנו ואנחנו לא ניתן למכור את המדינה .אנחנו רוצים שהמדינה תשאר שלנו ולא רוצים לראות פרובוקציות כמו שראינו השבוע באוניברסיטה יש לנו דגל אחד והוא שלנו עם ישראל חי"

בתוך כך, בעקבות העצרת באוניברסיטת בן גוריון בה הונפו דגלי פלסטין,  הורה שר האוצר אביגדור ליברמן לבחון את התנהגות האוניברסיטה ולהפעיל את סמכותו כחוק למען הפחתה בתקציב המוסד . לטענתו האוניברסיטה אישרה את קיום ההפגנה והשתמשה במסגרתה בנכסיה''.

חה״כ אלינה ברדץ׳-יאלוב, ישראל ביתנו: ״שתדע כל אוניברסיטה שמחאה נגד קיומה של מדינת ישראל עשויה להוביל לסנקציות חריפות״

״לא ייתכן שפעם אחר פעם מוסדות הלימוד מאפשרים הנפת דגל פלסטין והסתה ברחבי הקמפוס.

אני מברכת את המהלך של שר האוצר אביגדור ליברמן שבוחן את שלילת התקציבים לאוניברסיטת בן גוריון.

חשוב להדגיש כי במידה והתקציבים ישללו מהאוניברסיטה, זה לא יגרע ולו במיל מרווחת הסטודנטים והסטודנטיות שביטחונם האישי ברחבי הקמפוס הוא העומד לנגד עינינו. 

שר האוצר יבחן במלוא הכובד את שלילת התקציבים וישקלו כל האפשרויות העומדות לפנינו, ובינתיים אני עומדת בדרישתי להתנצלות מנשיא בן-גוריון דניאל חיימוביץ״.

תגובות

End of content

No more pages to load