• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סערת הנכבה בקמפוס / השופט בדימוס יוסף רבי לנשיא האוני': ''תתפטר''

עוברים ושבים נדהמו לראות הבוקר את כב' שופט בדימוס, יוסף רבי, ששימש כנשיא בית משפט השלום בב''ש, כשהוא עומד בכניסה לאוניברסיטה ושלט תלוי על צווארו: ''אני חש כאב עצום על מה שאירע אתמול בקמפוס''

השופט בדימוס יוסף רבי, הבוקר, בכניסה לאוניברסיטה (צילום סלולרי ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מחאה חריגה בכניסה לקמפוס אניברסיטת בן גוריון: כב' השופט בדימוס יוסף רבי, מי ששימש בשורת תפקידים בכירים במערכת המשפט, בהם  נשיא בית המשפט השלום בבאר שבע, עמד הבוקר בכניסה לשער הקמפוס, כשעל צווארו תלוי שלט - הוקרא לנשיא האוניברסיטה להתפטר מתפקידו.

ההפגנה בבן גוריון (צילום: אם תרצו)​​​​​​​


רבי, יליד עיראק, בן 82, תושב בעיר באר שבע ומי שאחרי צאתו לגמלאות המשיך לתרום מניסיונו והידע הרב שצבר לקהילה המקומית, נקט בצעד החריג, מתוך מה שהוא מגדיר ''כאב גדול על המחזה שנראה אתמול בקמפוס הבאר שבעי''. כזכור, אתמול נערכה הפגנה סוערת בהשתתפות מאות סטודנטים ערביים, לציון יום הנכבה. האוניברסיטה הסבירה שההפגנה נעשתה לאחר בדיקה עם היועץ המשפטי. לטענת נוכחים באירוע, הסטודנטים הערביים שרו שירי הלל לשהידים. אל מול הסטודנטים הערביים, עמדה קבוצה גדולה של תומכי תנועת ''אם תרצו'' וביניהם, עמדו מאבטחים. באירוע לא נרשמה אלימות, מלבד צעקות הדדיות אלה על אלה. 

השופט בדימוס יוסף רבי עמד שעה ארוכה בכניסה לקמפוס הבאר שבעי (צילום סלולרי)

''אני יליד עירק. גרתי עם ערבים, שהיו מי טוב ומי לא טוב כלפינו. כאב לי לראות שבאוניברסיטה מרשים אירוע שכזה. איני איש פוליטי, לא עסקתי בחיי בפוליטיקה, לא בימין ולא בשמאל. אירוע שכזה, אסור לו להתקיים בקמפוס. כלל ידוע הוא שבקמפוסים אין פוליטיקה. על כן אני עומד פה ומביע את המחאה שלי''.

רבים שחלפו באותה שעה ליד שער האוניברסיטה נדהמו לראות את השופט בדימוס, אדם מוכר ויקר ללב באר שבעים רבים. יוסף רבי, שממעט להתבטא בתקשורת, חרג ממנהגו זה בשיחה עם ברנז'ה חדשות באר שבע והנגב. 

בעמוד הפייסבוק שלו כתב כב' השופט בדימוס רבי: ''פרופ' דניאל חיימוביץ', נשיא אונבירסטת בן גוריון, ביולוג, מדען, איש חביב ונעים הליכות.  אדוני  הנשיא היקר, איך קבלתם את ההחלטה המוזרה והאנטי ציונית -ישראלית-יהודית להסכים להפגנת הסטודנטים הערבים בתוככי הקמפוס, עם הדגלים של אש''ף חמס,  ומה לא??   עד כמה שאני זוכר, יש איסור על הפגנת פוליטיות מהסוג הזה בקמפוסים. עובדה שמעולם לא הרשו לסטודנטים יהודים  עם דגלי ישראל להפגין כך.  לא אחזור על הדברים   הנוראיים שנאמרן שם נגד מדינת ישראל. אדוני  הנשיא  אלו לא הזכויות  המעוגנות   בדין ובהלכות של חופש ההפגנה והדיבור.

אני בז לסטודנטים הללו שרווים בחשק רב מעטינה של המדינה ושל  האוניברסטיה. אלו בעיני  אזרחים הבוגדים  בערכיה של המדינה היהודית שלנו. אני כמובן לא מציע שככה ננהג.  אבל בסוריה בעיראק במצרים ירדן לוב היו יורים  כדי להרוג . הם צוחקים ולועגים לנו על  איולתנו  ועל טפשותנו  " הדמוקרטית". אוניברסיטת ביר זית הזכרנו? הפגנות החמא''ס  על הגדר הזכרנו? בורא עולם  תן להנהגה  הזו  ולדומיה ...   קורטוב של מוח ומעט שכל ואת את שניהם כדי שלא  ישתטו  וימעדו''.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬
 ​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load