• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

איומים ברצח על מארגני מצעד הגאווה בנתיבות

קליע הונח על דלת בית אימו של אחד ממארגני המצעד ואיומים ברצח הופנו כלפי חברים בקהילת הלהט''ב. גם אירוע של שולחנות עגולים בוטל, בלחץ קיצוניים

הקלי שהונח על דלת בית אימו של אחד ממארגני המצעד (צילום סלולרי, ללא קרדיט)

איומים ברצח על מארגני מצעד הגאווה בנתיבות, שהיה אמור להתקיים בתחילת חודש יוני - ובוטל. לברנז'ה חדשות באר שבע והנגב נודע, כי חברי קהילת הלהט''ב החלו לקבל איומים קונקרטיים והמשטרה נאלצה לאבטח את ביתו של אחד הפעילים. חברי קהילת הלהט''ב בנתיבות תכננו לערוך מצעד, הדומה לזה של באר שבע, שמטרתו נראות ציבורית. גם אירוע שולחנות עגולים, של שיח והיכרות, בוטל בלחץ גורמים קיצוניים בעיר.

מיד עם פרסום הכוונה לערוך את המצעד, חברי הקהילה ומארגני המצעד התחילו לקבל איומים והערות מאיימות. שמשת מכוניתה של אימו של אחד המארגנים נופצה ונמול ביתו של מארגן המצעד נערכה הפגנה. המשטרה נאלצה לאבטח אותו. הבוקר הריומים עלו מדרגה וקליע הוצמד לדלת ביתה של אימו של אחד המאגנים. המשטרה חוקרת את האירוע.

אחותו של מארגן המצעד, צעירה חרדית המרותקת לכיסא גלגלים, שוחחה הבוקר עם ברנז'ה חדשות באר שבע והנגב: ''קיבלתי הודעה מאימא שלי על מה שקרה. הזדעזתי. אני אישה דתיה, כמעט חרדית,  אני נגד המצעד אבל לא חושבת שזו צריכה להיות סיבה לאירוע החמור שקרה.  דרכה של הדת לדבר בדרכי נועם ומזעזע לראות מי שלוקחים על עצמם את הרשות לירוק ולאיים''.

כרזת האירוע שבוטל (רשתות חברתיות ללא קרדיט)


''אני קצת חוששת. אני מתניידת בכיסא גלגלים וזה מפחיד מה שקרה. כמובן שהודענו לנשטרה ויש תיק פתוח. ביום שנערכה ההפגנה ליד הבית שלנו הוצבה אבטחה משטרתית.  לא חשבנו שזה יגיע למצב הזה''.

''אני אוהבת את אחי ומכבדת אותו, גם אם אני חולקת עליו. חשוב לי שידעו שלא כל נתיבות נוהגת כך'', מספרת אחותו של אחד ממארגני המצעד.''חשוב לנו דווקא עכשיו להגיד בכל הכח: אנחנו מאמינים שהקליע הזה אינו מייצג את נתיבות. זאת לא הדרך של העיר אותה אנחנו אוהבים, בודאי לא הדרך של מאות התושבים שתמכו ושל כל אלה שכבר הודיעו שיגיעו לארוע השולחנות העגולים, לשיח והכרות''


אנשי קהילת הלהט''ב בנתיבות פרסמו הבוקר הודעה: ''כפי שסיפרנו אתמול (שלישי) לראש העיר, מטרתנו היתה להפיק ארוע צנוע של "שולחנות עגולים" אליו יוזמנו תושבי העיר לפגוש מקרוב ולדבר בקבוצות קטנות עם להט''בים מקומיים. לייצר שיח של סובלנות, הכלה ואהבה''.

''לצערנו, על אף הבהרת ראש העיר כי הוא מתנגד לאלימות וחושב שיש מקום לכל אדם בעיר, הוא סרב לשתף פעולה גם באופי ארוע מכובד של שולחנות עגולים, ושלח אותנו להמשיך לפעול ולהגשים את החלום באופן פרטני ללא תמיכתו, כפי שעד הבוקר התכוונו לעשות''.


''החלום כמובן לא נגוז, אך לצערנו הבוקר המימוש שלו נאלץ להדחות, מסיבות שלא העזנו לדמיין שאי פעם יקרו בעיר שוחרת השלום שלנו''.

שמשת מכוניתה של אימו של אחד המארגנים נופצה (צילום סלולרי ללא קרדיט)

''מאמינים שהקליע אינו מייצג את נתיבות''

''כבר מתחילת הדרך סבלנו מפרסומים שקריים מצד אלה המתנגדים לקיום להטב בעיר. קטעי וידאו והסתה שהתבססה על הטעיית הציבור לגבי סוג הארוע שחלמנו להרים. השקרים, לצערנו, הפכו למסע אלימות שכלל שבירת שמשות, איומים טלפוניים מרומזים ומפורשים, הטרדות של קרובי המשפחה של כמה וכמה מאיתנו, והיום נחצה הרף שלא חשבנו שייחצה:
קליע נשלח הבוקר כאיום ישיר על חיי אחד המארגנים. וזה כבר דבר שמפחיד אותנו. מאוד מאוד מפחיד. זה דבר שאמור להפחיד ולזעזע כל בן אנוש שוחר שלום ואהבה''.

''חשוב לנו דווקא עכשיו להגיד בכל הכח: אנחנו מאמינים שהקליע הזה אינו מייצג את נתיבות. זאת לא הדרך של העיר אותה אנחנו אוהבים, בודאי לא הדרך של מאות התושבים שתמכו ושל כל אלה שכבר הודיעו שיגיעו לארוע השולחנות העגולים, לשיח והכרות. אנחנו גם בטוחים שבעתיד, כשירגע קצת, אותם נתיבותים, המשפחות והחברים שלנו, יבואו באהבה למפגש שולחנות עגולים שיתקיים''.

''למעשה, הדבר הכי הכי קשה לנו בהבנה שעלינו לבטל את הארוע הוא החשש מאיך דבר כזה יצייר בתקשורת החיצונית את העיר האוהבת והאהובה שלנו. אבל למרבה הצער, האיום הזה הוא כבר דבר אחד יותר מדי, ואנו פשוט מפחדים לקחת את הסיכון הזה. מפחדים מהמחשבה שהקליע שנשלח עכשיו ימומש בארוע עצמו''.

וידאו: הפגנה מול ביתו של אחד המארגנים, המשטרה נאלצה להתערב ולאבטח את הבית (צילום סלולרי ללא קרדיט)


''ודבר אחרון וחשוב מכל לסיום. לכל מאות הנערים הנתיבותים הלהטב, בארון ומחוצה לו, חשוב לנו להגיד: החלום כאמור לא נגוז. אנו מאמינים ויודעים שיש מקום בעיר לכל תושביה, ללא תלות בשאלה את מי הם אוהבים. ואנחנו יודעים שעוד יבוא היום בו נוכל להגיד ולהנכיח זאת בארוע פשוט של שיח והכרות בסיסית. וגם אם הרגע הנוכחי מפחיד ומעכב, לא ויתרנו על החלום הפשוט: להיות מי שאנחנו, במשפחה ובבית שלנו, בעיר אותה אנחנו אוהבים''.

בינתיים, רק יו"ר מפלגת העבודה, שרת התחבורה מרב מיכאלי על ביטול אירוע הגאווה בנתיבות בעקבות איומים ברצח על מארגני המצעד: ''‏מי שמאיים ברצח על מובילי מצעד גאווה מאיים על כולנו ועל החופש שלנו כאן. לעולם לא נכנע לאלימות. לא ניכנע להסתה. לא ניכנע בפני מי שרוצה להרוס את החיים שלנו כאן.'מפלגת העבודה, וודאי אני אישית, לא נפסיק להיאבק על הזכות לאהוב ללא הבדל מין ונטיה מינית ולחיות כאן בבטחון''.

גם אירוע הגאווה הראשון, כזכור, לא עבר בשקט: משך שנים רבות הייתה התנגדות גורפת בעיריית באר שבע, בממסד ובחלק מהתקשורת המקומית להכיר בקהילת הלהט''ב. בטרם עריכת אירוע הגאווה הראשון, 2010, איימו חוגים חרדיים, בהם חבר מועצת העיר, ''להבעיר את העיר את מול מצעד התועבה''. 


תגובת עיריית נתיבות וראש עיריית נתיבות: ''קהילה גדולה בעיר המתנגדת למצעד''

''עיריית נתיבות מגנה בתוקף כל גילוי של אלימות מכל סוג כלפי כל אדם וקהילה באשר הם.  ראש העירייה,  קורא לכל תושבי העיר לנהוג סבלנות ואיפוק ולשמור על צביונה של נתיבות כעיר שמקיימת משך שנים רבות יחסי סובלנות וכבוד הדדי בין כל חלקי האוכלוסיה. על כולנו חלה חובה לגלות אפס סובלנות כלפי אלימות מסוג שהוא''.

''נפגשתי עם נציגי הקהילה וניסיתי לדבר על ליבם שלא לקיים מצעד בנתיבות ולו בשביל הרצון של כולנו לשמור על הססטוס קוו הקיים בעיר מזה שנים רבות ועל מנת למנוע פגיעה ברגשות קהילה גדולה בעיר המתנגדת למצעד. אני מקווה שהדברים נפלו על אוזניים קשובות והמצעד לא יתקיים''.

תגובת המשטרה: ''נפתחה חקירה, רואים את האיומים בחומרה רבה''


מהמשטרה נמסר בתגובה:  ''אנו רואים את האיומים בחומרה רבה ומיד עם קבלת התלונה נפתחה חקירה במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים. באשר לשאלה הנוגעת לקיום  אירוע גאווה בנתיבות יש לפנות לרשות המקומית. ככל שתוגש בקשה מחודשת למשטרת ישראל שעניינה קיום האירוע, הבקשה תבחן בהתאם''.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load