• 15 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סערה בבן גוריון: למה נעצרה צעירה בתום עצרת לזכר כתבת אל-ג'זירה?

משמרת לזכרה של העיתונאית שירין אבו עאקלה, תושבת מזרח ירושלים, הסתיימה במעצר צעירה מהיישוב אבו קווידר. המשטרה: אין קשר בין המחאה - לבין המעצר

קבוצת הסטודנטים שהניפה שלטים לזכר העתונאית (צילום: סלולרי ללא קרדיט)

וידאו המתאר את המעצר של תושבת היישוב אבו קווידר, בתוך אוניברסיטת בן גוריון, מופץ ברגעים אלה ברשתות החברתיות ובתקשורת בעולם הערבי והדוברת ערבית.

על פי הדיווחים, היום, חמישי, נערכה באוניברסיטת בן גוריון משמרת מחאה לזכרה של העיתונאית הבכירה של רשת החדשות הקטארית אל ג'זירה, שירין אבו עאקלה, תושבת מזרח ירושלים, שנורתה למוות בחילופי אש בג'נין. לטענת הפלסטינים, ישראל אשמה בירי, בצה''ל ביקשו לבצע בדיקה פורנזית של הקליע שפגע בה, אך הפלסטינים מסרבים לאפשר זאת.

היום, חמישי, התכנסו כמה עשרות סטודנטים בקמפוס הבאר שבעי בכוונה לקיים משמרת מחאה מחוץ לקמפוס. ביניהם הייתה תושבת אבו קווידר. על פי סרטונים שהופצו ברשתות, ניגשו אליה מספר אנשים לבושים אזרחית והובילו אותה למעצר. תחילה הוצאה מחוץ לקמפוס ואז הוכנס למכונית עם לוחיות רישוי אזרחיות. 

וידאו: עצרת הסטודנטים (צילום סלולרי ללא קרדיט), תגובת הוועד להצלת הנגב (מתוך שידור חי בפייסבוק), מעצר הצעירה (צילום סלולרי ללא קרדיט) / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

אחד ממשתתפי משמרת המחאה סיפר לברנז'ה חדשות באר שבע והנגב, כי הכוונה הייתה לקיים משמרת מחאה מחוץ לקמפוס, אלא שאז התחילו להתאסף מולם פעילי ימין. המשטרה, שנערכה במקום מבעוד מועד, חצצה בין הסטודנטים לפעילים. לדברי אחד המשתתפים, מאחר ונשקפה לסטודנטים סכנה, הם נשארו בתוך בקמפוס ועצרת המחאה הפכה למעגל שיח.

רגע המעצר (צילום סלולרי ללא קרדיט)

כשהסתיים מעגל השיח, הגיעו שוטרים לבושים באזרחית וביקשו מאחת המשתתפות להתלוות אליהם. היא הוצאה מחוץ לקמפוס - והוכנסה לרכב פרטי עם לוחיות זיהוי ישראליות. 

''אנחנו לא יודעים מה קורה איתה. היא נלקחה על ידי לבושים באזרחית למעצר בשל סיבה שאינה ידועה'', אומר אחד המשתתפים. 

במקביל ומחוץ לקמפוס, כשכוח שוטרים חוצץ בניהם, עמדו אנשי הוועד להצלת הנגב, שצעקו כנגד משתתפי העצרת: ''יללא באררא, לכו לסוריה, אנחנו בעלי הבית''.

מהמשטרה נמסר: ''בפעילות משותפת למשטרת ישראל ושירות הבטחון הכללי נעצרה לחקירה תושבת אבו קווידר כבת 21 בחשד לעבירות על חוק המאבק בטרור. משטרת ישראל ושירות הבטחון הכללי רואים בחומרה רבה כל מעורבות או זיקה של אזרחים ישראלים בחשד לפעילות העוברת על חוק המאבק בטרור ויפעלו לסיכולה ולמיצוי מלוא חומרת הדין עם המעורבים בעבירות אלה''.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


תגובות

End of content

No more pages to load