• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם מצעד הגאווה הראשון של נתיבות ייצא לפועל?

הלהט''בים בעיר השמרנית דורשים נראות ציבורית- ותמיכה הקהילתית, בדומה לזו בבאר שבע. נכון לרגע זה, מתקיים משא ומתן שקט בין העירייה - לבין הקהילה

מצעד הגאווה בב''ש. בקרוב בנתיבות? (צילום: דני בלר)

האם מצעד גאווה ראשון יתקיים בנתיבות? על פי פעילים מקומיים, המצעד אמור להתקיים ב-3 ביוני, יום שישי. על פי גורמים בעיר הדרומית - לא יקום ולא יהיה. הקהילה הלהט''בית בנתיבות, ברובה, אינה מוצהרת - מצב שדי מזכיר את באר שבע לפני עשור. מטרת המצעד - להביא לנראות ציבורית את הלהט''בים - אזרחים שווי חובות, משלמי ארנונה, שדורשים את אותם דברים מנימליים שמקבלים אנשי הקהילה בב''ש. 

עצם קיום המצעד נתקל בהתנגדות עזה מתושבי העיר, רובם חרדים ומסורתיים, שאינם מוכנים אפילו להכיר בקיומה של הקהילה בעיר והיישובים הסמוכים לה. ''המצב כרגע הוא שמארגני המצעד פנו למשטרה, אחרי שבעיריית נתיבות סירבו לשוחח איתם, כדי לסגור פרטים לקיום המצעד. אחרי הפניה למשטרה, נוצר סוג של ערוץ הדברות עם העירייה, במהלכו הצדדים יישאו ויתנו - אולי על תמיכה תמורת ויתור איזה שהוא'', אומר גורם המקורב לקהילה בנתיבות.

במשטרה זוכרים היטב את רצח הנערה שירה בנקי בידי חרדי קיצוני ישי שליסל, בשנת 2015 וכל מצעד גאווה, בין אם בבאר שבע, ירושלים, חיפה או תל אביב, מאובטחים בדרגה הגבוהה ביותר.  

גם בבאר שבע זה לא הלך קל: אירוע גאווה ראשון במקום מתוחם נערך רק ב-2010, כשבכניסה עמד חבר מועצת העיר באר שבע ותיעד כל מי שנכנס, כדי לדבריו ''יהיה לו בארכיון מי כזה''. זה לא התריע כ-2,000 איש להשתתף באירוע. עם זאת, המצעד הראשון נערך רק בשנת 2017, אחרי שעיריית באר שבע סרבה שנים לאפשר מצעד ורצתה את הקהילה חופשייה - אך מתוחמת ולא נראית. 

מחאה ציבורית גדולה ופניה לבג''ץ, הביאו לקיומו של המצעד בב''ש, וגם אחרי מאבק על אופיו: במשטרה רצו שהצועדים יעשו זאת מאחורי כיסוי ניילון גבוה, בסופו של דבר אלפים צעדו ברחובות הראשיים של באר שבע, מבלי שנרשו אירועים מיוחדים.

''יהיה משא ומתן, אבל לפי מה שאני שומע, הגיוון של עיריית נתיבות הוא חיובי, בעיקר בהבנת צרכי הקהילה בנתיבות והסביבה''.

מעיריית נתיבות לא נתקבלה תגובה,למרות פנייתנו.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


תגובות

End of content

No more pages to load