• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מרגש: ילדה מב''ש שלחה סיפור לאסטרונאוט הישראלי וזכתה בהפתעה

עופרי נאמן, תלמידת גן חובה מבאר שבע, כתבה סיפור לאיתן סטיבה, האסטרונאוט הישראלי - וזה נגמר בהפתעה מרגשת - כזו שלא תשכח בחיים!

עופרי מבקרת במרכז הבקרה - ומגשימה חלום (צילום: באדיבות גלעד נאמן)

ילדה מבאר שבע שלחה סיפור לאסטרונאוט הישראלי איתן סטיבה בתקווה שהוא יקריא אותו בעודו שוהה בתחנת החלל. ''חשוב שכולנו נלמד כמה צריך להאמין בילדים שלנו. אנחנו חייבים לתת להם לחלום, ויותר קשה מזה - להפוך את החלומות שלהם למציאות'', אומר לברנז'ה חדשות באר שבע והנגב אביה, גלעד נאמן.

''לפני כמה שבועות בתי הבכורה עופרי (גן חובה) שמעה שיש אסטרונאוט ישראלי שטס לחלל. עופרי מאוד אוהבת חלל, אוהבת לכתוב ולצייר. כשהיא שמעה שהוא הולך להקריא סיפור לילדי ישראל, אז היא רצתה לכתוב לו סיפור – המסע של איתן''.

האסטרונאוט איתן סטיבה עם הסיפור של עופרי (צילום: באדיבות גלעד נאמן)

גלעד מספר כי עופרי מאוד התאכזבה שהשידור עם איתן סטיבה היה ללא אפשרות לשאול שאלות ולספר. היא רצתה לשתף אותו בסיפור. ''בשביל שהיא לא תתאכזב, שאלתי את עצמי מה אפשר לעשות?''

''העלתי פוסט – איך משיגים את איתן סטיבה לשמחתי הפוסט התגלגל לעוד אנשים.. ופתאום קיבלנו הזמנה למרכז הבקרה של תכנית רקיע של הטיסה לחלל. אז היה צריך לבטל יום עבודה, אבל עושים את זה. זה בשביל הילדה. עולים איתה על רכבת לתל אביב. שם היא הרגישה מלכת העולם. כולם התלהבו מהילדה בת השש שהגיעה מבאר שבע להביא סיפור לאסטרונאוט'', משחזר האב.

הסיפור כתבה עופרי לאיתן סטיבה (צילום: באדיבות גלעד נאמן)

''בסופו של דבר המשימה שלי בתור הורה זה לתת כתף תומכת לילדים, לתת את הכיוון, הכלים, אבל הם אלו שצריכים ללכת לבד. אנשים נדהמים בפארק כשאני מסרב להרים את נגב על הידיים כשהוא מבקש. באמת שאני אוהב אותו, אבל הילד ממש גדול. בסופו של דבר הוא צריך לשאת את עצמו. אני לא אהיה שם לעד'', אומר גלעד.

עופרי ורומי במרכז הבקרה (צילום: באדיבות גלעד נאמן)

בעקבות פוסט שהעלה גלעד, עם הציור של עופרי, הסיפור שהיא כתבה – המסע של איתן לחלל, המשפחה נסעה למרכז הבקרה במשרדי הצ'ק פוינט בתל אביב. רן ליבנה ומאיה שמידט הזמינו ואירחו אותם במקום.  ''היכולת להעניק לילדים חווית ראשוניות, אין שני לה. העיניים שנפתחות כשהם רואים דברים בפעם הראשונה, התרגשות שלא חוזרת. הגענו לבקר, עברנו בין השולחנות ושמענו הסברים. במקום גם היה סיור של תלמידים מבית ספר מכפר סירקין. נראו כמו ילדים בכיתה ג-ד''.

מגשימה חלום במרכז הבקרה (צילום: גלעד נאמן)​​​​​​​

''עופרי השתלבה בפעילות שהם עברו במקום. קצת ניסויים, קצת הסברים. התעניינה, שאלה שאלות כאילו הייתה ילדה בכיתה. לרגע שכחה שהיא בגן חובה. ואני עמדתי שם בצד ואמרתי לעצמי בלב, אוי הברוך... מה נעשה איתה כשהיא תיגדל... כבר עכשיו היא משתעממת בגן. מסכנה שיש לה הורים כמונו... אני מסתכל הצידה ורואה את רומי מפלרטטת עם ילדים שנראים לי בכיתה ג-ד, ואומר לעצמי בלב – אוי הברוך...''

''איתן בדיוק נחת חזרה בכדור הארץ, אז לא יכולנו להביא לו את הסיפור בעצמנו. אבל ביקשנו שיעבירו לו אותו. היום איתן שלח לנו תמונה חזרה עם הסיפור של עופרי. אתם רק יכולים לדמיין את האושר על הפנים של הילדה. אז לסיכום. תאמינו בהם. באמת אין חלום שהוא רחוק מידי...''.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load