• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כמה משפחות אוכלסו בדיור הציבורי מתחילת השנה בב''ש?

באר שבע מובילה בכמות הדירות בדיור הציבורי שתחומה, אך גם מספר הממתינים לקורת גג גבוה. חברת עמידר פרסמה הבוקר את נתוני האיכלוס בב''ש

צילום המחשה: George Becker / PEXELS

30 משפחות אוכלסו באמצעות מרכזי השירות של עמידר בעיר באר-שבע במהלך הרבעון הראשון של השנה - כך על פי נתונים שמפרסמת היום החברה, שהינה זרוע הביצוע של משרד הבינוי והשיכון, המנהלת את מרבית נכסי הדיור הציבורי ופועלת לאורך השנה כולה לאכלוס זכאים בדירות שבניהולה.

באר שבע מובילה, מבין הערים הגדולות בכמות הדירות בדיור הציבורי. על פי סקירת נתונים על זכאים לדיור ציבורי ולסיוע בשכר דירה, של מרכז המידע של הכנסת, אשר הוגש לחה"כ יסמין סאקס פרידמן, יש בבאר שבע 4,571 דירות בדיור הציבורי, כמעט פי שתיים מהעיר הבאה אחריה בטבלה, דימונה, בה כ-2,600 דירות.

על הסקירה, שנכתבה בסוף שנת 2021, בבאר שבע יש כ-216 משפחות הממתינות לדיור הציבורי. מדובר, בעיקר, במי שאינם מסוגלים לשכור דירות בשוק הפרטי, ממגוון סיבות, העיקרית בהן כלכלית. 

עם זאת, מצויין בתסקיר כי ''מרכז המחקר והמידע של הכנסת ביקש ממשרד השיכון נתונים עדכניים לגבי דירות בדיור הציבורי וממתינים לדיור הציבורי בפילוח לפי יישובים, אולם אלה לא הועברו. להלן מפורטים נתונים שהועברו בעבר על ידי המשרד, הנכונים לסוף שנת 2020 .יצוין כי הפער במספר הזכאים בין סוף שנת 2020 ואוגוסט 2021 הוא זניח''.

משיחות עם זכאים, תושבי באר שבע, עולה כי הליך האכלוס ארוך וזמני ההמתנה לא קלים. באחד המקרים, משפחה המתינה שנים עד שאוכלסה בדירה המיוחלת. במקרה אחר, אמנם אושרה לזכאי דירה, אך בשכונה לא קלהף ''הסכמתי, כי הייתי צריך קורת גג, אבל הדירה הייתה מלאה בבעיות. אהיה הוגן ואגיד שהן תוקנו כשפניתי וביקשתי. הדירה עצמה ישנה. השכונה, לפחות החלק הזה, הוא לא קל, אך למזלי השכנים טובים''.

בסך הכל, בכל הארץ, מתחילת שנת 2022 שוכנו בהצלחה כ-280 משפחות בדירות קבע, מתוכן 30 משפחות באמצעות מרכז השירות של עמידר בעיר באר-שבע. מרבית המתאכלסים היו בצפון – 126 אכלוסים, באזור המרכז – 89 ואזור דרום – 63.

אביעד פרידמן, מנכ"ל הבינוי והשיכון: "קורת גג היא צורך בסיסי לכל אדם, וכאשר נכנסתי למשרד הבינוי והשיכון הצבתי כיעד את הקידום בכל ערוץ אפשרי של יכולת אזרחי ישראל להגיע לדיור בתחושת ביטחון וכבוד. אני מודה לכל השותפים להצלחה זו שאפשרו לעוד משפחות הממתינות לדירה להיכנס לדירות ראויות."

יאיר זילברשטיין, יו"ר חברת עמידר החדשה: "שמחים לתת לכ-280 משפחות התחלה טובה יותר לשנת 2022 - בדמותה של דירת קבע. בשם כל עובדי החברה, אאחל למשתכנים שהצטרפו למשפחת הדיור הציבור – ברכה והצלחה במשכנם החדש. בהובלת משרד הבינוי והשיכון, נמשיך לפעול לביצוע מיטבי של כלל המשימות הלאומיות".


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load