• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אנרכיה בנגב: ירי בלתי פוסק ברהט, אבדה השליטה על העיר

למעלה מיממה רהט, העיר השניה בגודלה בנגב, שרויה באנרכיה מוחלטת, תחת שליטת פלגים חמושים. מערכת הביטחון עומדת חסרת אונים. בבאר שבע מבינים מדוע הממשלה לא ממהרת להגיב לירי מעזה: ככה יראה ''שומר חומות 2''

חמושים יורים על בתי עסק ברהט (צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אנרכיה ברהט, העיר השניה בגודלה בנגב: חמושים השתלטו על רחובות העיר, יורים לעבר בתי קפה ומוסדות תרבות, בהם סניף קפה קפה במשכן אמנויות רהט שנפתח זה עתה - וכוחות הביטחון עומדים חסרי אונים, ממתינים אולי שסכסוך החמולות ידעך מעצמו. תושבי רהט חוששים לצאת לרחוב, מחשש להיפגע מכדורים תועים. 

וידאו: ירי ברהט, כמעט באין מפריע (מקור: רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​


הסכסוך, ממנו סובלים תשובי רהט ויישובי הסביבה, בהם משמר הנגב, גבעות בר ושובל,  הוא חלק מסכסוך בין שתי משפחות - אל-בחירי ואל-עוברה. במשרד לביטחון פנים עומדים חסרי אונים, בדיוק כמו שהם עומדים חסרי אונים מול תפועת הנשק הבלתי חוקי בחברה הערבית מזה למעלה משני עשורים.

חמושים יורים בעיר לעבר בתים, לעבר תשתיות, חנויות, בתי קפה ומוסדות תרבות. רק לאחרונה נפתח ברהט משכן אמנויות הבמה  במימון מפעל הפיס ומתחם בתי קפה, בהם סניף של ''קפה קפה''. על פי תושבים בעיר, עסקים נדרשים לשלם דמי חסות, הנקראים ''דמי שמירה''.

למרות הירי הבלתי פוסק, עד כה נעצרו ברהט שלושה חשודים בלבד, בהם ראש משפחה כבן 50.

על האנרכיה ברהט אמר השר לביטחון פנים, עומר בר לב: ''שוחחתי עם ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיבאן, בעקבות אירועי הפשיעה הקשים בעירו ביממה האחרונה. מה שמתרחש ברהט הוא בלתי נסבל, ואנו מחויבים לפעול למיגור הפשיעה בעיר. תושבי רהט זכאים לחיות בביטחון בעירם. המשטרה פועלת לשם כך בכל האמצעים העומדים לרשותה, והיא תניח את ידה על מחוללי הפשיעה''.

מחוללי הפשיעה אגב, מתעדים עצמם בטיק טוק, לעיתים בשידור חי, מציגים לראווה את עשרות אלפי כלי הנשק הבלתי חוקי, את התחמושת, לעיתים בפנים גלויות עם זאת, המשטרה מצליחה לתפוס רק חלק קטן ובתי המשפט עושים את יתר העבודה ומשחררים למעצרי בית בחלק מהמקרים. 

בנגב רואים את התגובה של מערכת הביטחון לאירועים בנגב: במקום להשיב אש לעזה, החליטו בממשלה להבליג ולסגור את מעבר ארז בלבד. בממשלה לא מעוניינים להיגרר לעימות מול עזה, מתוך ידיעה שהדבר יצית מהומות בישראל, כאשר התמונות שאנחנו רואים מרהט הן הקדימון לשמר חומות 2, אותו תסריט ממנו כל כך חוששים במשטרה: חמושים עלולים לנתק יישובים שלמים בנגב ואף לפתוח באש לעבר ערים מרכזיות, כאשר למערכת הביטחון אין ממש תשובה, גם לא עבור תושבי רהט ובטח שלא עבור תושבי יתר היישובים בנגב.

הוועד להצלת הנגב אמר על אובדן השליטה ברהט:  ''לפני זמן קצר בוצע ירי מנשק אוטומטי על בית קפה ברהט, בפעם השנייה בשבועיים. עסק שנפתח ע"י יזמים צעירים תושבי רהט שכל רצונם היה להתפרנס בכבוד. 

כמות האמל"ח שמסתובבת ברהט איננה מביישת צבא קטן ותפגע לא רק בתושבי העיר שנמצאת 20 דקות מב"ש וכ 45 דקות מתל אביב, אלא תפגע בכל מי שחפץ בקידמה וציביליזציה. 

ראש עיריית רהט אמר מעל גלי האתר שחזונו באחרית הימים הוא להכניס לכותל יהודים רק עם תעודת זהות, ובו בזמן מאשר בניית כיכר לזכרו של מי שירה בשוטרים וחוסל, כל בר דעת מבין את הסכנה שבאמל"ח רב ואידאולוגיה אנטישמית רצחנית. 

ערב שומרי חומות 2 אנו קוראים לממשלת ישראל והעומדים בראשה לעזוב את המופלטות והטייק-אווי ולהתעסק במה שבוער כאן. 

חבית חומר הנפץ הזו שנקראת מדינת הנגב, עוד תתפוצץ לכולנו בפנים.  אנו לא מתכוונים לעמוד מנגד כאשר ביתנו מדמם ועתיד ילדינו בסכנה''. 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


תגובות

End of content

No more pages to load