• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שכונת רקפות: המכרז הלוהט ביותר בדרום יצא לדרך

המכרז של שכונת רקפות פורסם היום, אך בעיריית ב''ש מתעקשים לבצע בו תיקונים - הבולט: התנייה כי 50% מהתושבים יהיו בני באר שבע

הדמיה של שכונת רקפות (ללא קרדיט)

החל שיווק השלב הראשון של שכונת "רקפות" בבאר שבע, בה יוקמו, על פי התכנון, 601 יחידות דיור-מגרשים צמודי קרקע ו- 53 בתים בבניה קבלנית-קוטג'ים. הבניה תשלים את שכונת "כלניות" עד לכניסה הצפונית לעיר, בשטח שמאחורי  איצטדיון טרנר - בסיס התחמושת לשעבר.

לשכונה יהיה צביון כפרי, אטרקטיבי עבור משפרי ומשדרגי דיור מקרב תושבי העיר באר שבע ולכאלה שירצו לעבור להתגורר בה.
חלקו הראשון של המכרז עלה היום, שני לאוויר והוא ייסגר בתיאום עם משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל, רק לאחר שתאושר התקנה שבמסגרתה לפחות 50% מהזוכים יהיו תושבי העיר באר שבע. עיריית באר שבע ביקשה להכניס תיקונים וסעיפים נוספים במכרז, מתוך מטרה שהרוכשים שיבנו את ביתם יגורו בשכונה.

השכונות הכפריות בב''ש - סיפור נדל''ני לוהט

המכרז של שכונת רקפות מעורר עניין רב, בדיוק כפי ששכונת כלניות שהחלה את השיווק שלה לפני כ- 6-7 שנים והפכה לסיפור הצלחה נדל''ני. המגרשים עלו אז דרך המינהל בין 450 ל-600 אלף שקלים ועם הזוכים נמנו משקיעים רבים, בהם מחוץ לבאר שבע כיום לא ניתן למצוא בשכונה מגרשים בפחות מ-1.65 מיליוני שקלים.

היציאה לשיווק כבר מעוררת עניין רב. מדובר במהלך המבוצע אחרי הקפאה של שלוש שנים, הממשיך את הסכם הגג של באר שבע שחתמה העירייה עם ממשלת ישראל. הבשורה שמביאה השכונה הינה הגדלת היצע הדירות ברחבי העיר, לזוגות ומשפחות צעירות ולמשפרי דיור,

עם זאת, קיימת הסכמה כי יש חשיבות רבה לפתח את שכונות המגורים החדשות, בהן שכונת הרקפות, להקים תשתיות ראויות, מוסדות חינוך וציבור, פארקים ושירותים קהילתיים לתושבים לתושבים.

מאפייני השכונה החדשה

השכונה תוכננה לייצר סביבת מגורים איכותית, הנוצרת משילוב של איכויות עירוניות כלליות עם מאפייני המקום הספציפיים והיחודיים. עקרונות תכנון השכונה: שמירה על גריד מעגלי של באר-שבע, מערך שטחים פתוחים באופן רציף והמשכי, שמירה על נחל כובשים ונחל עשן, יצירת מוקדים במיקומים מרכזיים המשלבים מוסדות ציבור, מסחר, ושטחים ציבוריים פתוחים, נשמרו ופורטו במסגרת התכנית המוצעת.

התכנית מציעה מגוון טיפוסי מגורים, בהתאם לסיטואציה העירונית והטופוגרפית הקיימת: מגורים מדורגים, בנייה רוויה, מתחמי מגורים בשיפועים בינוניים, מתחמי מגורים לאורך רחובות ראשיים, מתחמי מגורים צמודי קרקע סביב חניה פנימית ומגורים צמודי קרקע במגרשים בודדים.

לכתבה על השכונה בפורטל בילד-אין - פורטל הבניה הפרטית של קהילת בונים יחד המרכז בתוכו את כל המידע בכל שלבי התכנון והבניה.

לכניסה אל קבוצת ווצאפ שקטה שמעבירה את כל התוכן והעדכונים על התפתחויות המכרז והבניה בשכונת רקפות לחצו כאן


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load