• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לא תאמינו איך המשטרה הגיבה לסוף השבוע האלים בנגב

אנרכיית היריות ברהט וערערה לא הסתיימה במבצע איסוף נשק בלתי חוקי, כי אם במפגש בין המשטרה לנכבדים, ממנו יצאה הודעת גינוי. נתראה בקטטת הירי הבאה...

אנרכיה בנגב: רעולי פנים יורים לכל עבר, בלי הפרעה (צילומים: רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

סוף השבוע האחרון היה אחד האלימים בזמן האחרון: רעולי פנים ירו כנגד בתי קפה וגם קתפו את השוטרים שבאים לטפל בזירה. מדובר בתמונות המשקפות את אובדן השליטה בדרום, שנמשך מזה שנים, הרבה לפני שהממשלה הנוכחית התחילה למשול, הרב לפני שמונה שר לביטחון פנים באר שבעי, שגם לא טיפל בבעיה.

המפגש בין המשטרה לנכבדים, אחרי סוף השבוע האלים (צילום: משטרת ישראל)​​​​​​​

התמונות מרהט וערערה מראות אנרכיה מוחלטת. כמויות הנשק הבלתי חוקי בנגב מפחידות. זה לא רק נשק: יש תחמושת, אמצעי חבלה, ציוד טקטי ואפילו מדי הסוואה, שנגנבו לאורך השנים מבסיסי צה''ל בנגב. בחלק מהמקרים זה לא קרה באישון לילה: הפורעים מגיעים עם ג'יפונים, עושים אצבע משולשת לחיילים ולוקחים מכל הבא ליד.

רעולי פנים יורים ביישוב ערערה, לאור היום (צילום שהופץ ברשתות חברתיות, ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אחרי האנרכיה של סוף השבוע היום, ראשון, התקיימה פגישה אותה זימן מפקד מחוז דרום ניצב פרץ עמר יחד עם מפקד מרחב נגב תת ניצב נחשון נגלר, ראש עיריית רהט פאיז אבו סהיבן ומספר חברי מועצה, נוכח אובדן השליטה המוחלט כפי שבא לידי ביטוי בשרות אירועי ירי בערערה וברהט: ירי מנשק אוטומטי לעבר בתים ובתי קפה, אלימות כלפי משפחות, נשים וילדים והרס טוטאלי של בתי עסק. אם מישהו בנגב ציפה שאחרי התמונות המווזיעות של סוף השבוע המשקפות אנרכיה מוחלטת - המשטרה תערוך מבצע בזק להחרמת לפחות חלק מעשרות אלפי כלי הנשק הלבתי חוקיים המצויים בנגב, התבדה. 

וידאו: הירי על בית הקפה ברהט (מקור: רשתות חברתיות)


רק בסוף השבוע פתחו אלמונים בירי על סניף קפה קפה במשכן פיס לתרבות ברהט, נכנסו לתוכו היכו מלצריות ומשפחות שבילו במקום את שבירת צום הרמאדן והותירו הרס רב - רק משום שהיו במקום נשים ומלצריות. באירוע אחר, ברהט, העיר השניה בגודלה בנגב, פתחו רעולי פנים באש כנגד קפה נרגילה בשכונה 34 ברהט. שוטרים שהגיעו למקום נרגמו באבנים ובסופו של דבר, היה צורך להכניס כוחות יס''מ בנשק שלוף, על מנת להשיב את הסדר, עד הקטטה הבאה.  באירוע אלים אחר, בערערה בנגב, רעולי פנים ירו דקות ארוכות וזרעו הרס.

וידאו: אלימות קשה ברהט (מקור: רשתות חברתיות)


מי שחושב שקיצוניים מטילים מורא רק על תושבות רהט, טועה: באוניברסיטת בן גוריון פעל - ולפי עדויות סטודנטים עדיין פועל ''משמר צניעות'' של סטודנטים ערביים, המתעדים סטודנטיות שאינן לבושות על פי קוד מוסלמי מחמיר ומאיימים לשלוח את הצילומים למשפחות. האוניברסיטה לא הבהירה עד היום אם הסטודנטים שהפעילו את משמר הצניעות סולקו מהמוסד - או עדיין לומדים בו.

וידאו: ירי בערערה (מקור: רשתות חברתיות)


במשטרה אומרים על המפגש בין בכירי ההמשטרה לנכבדים כי ''במפגש כלל המשתתפים גינו את אירועי האלימות וקראו למאבק בלתי מתפשר כנגד מחוללי הפשיעה החמורה. מפקד המחוז עדכן את הנוכחים כי בעיר יחל לפעול כוח משימתי למען בטחון התושב הנורמטיבי''.

עד לקטטת הירי הבאה, כמובן.  במערכת הביטחון לא יודעים כמה כלי נשק בלתי חוקיים, חומרי נפץ ואמצעי חבלה בלתי חוקיים יש בנגב. נתון לא מפתיע, כאשר מתברר שגם איש לא באמת יודע כמה אנשים חיים בנגב.

הבוקר שוחחנו עם תושבים ברהט. הם מפחדים וכועסים על כי איש לא באמת עושה משהו לטפל באנרכיה, שרק הולכת ומחמירה. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬
תגובות

End of content

No more pages to load