• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חרדים לבריאות, לא מוכנים לעשות כלום למענה

תושבי הדרום חרדים יותר לבריאותם, אך לא מוכנים לעשות צעדים לשפר אותה - כך עולה מסקר מכון גיאוקרטוגרפיה עבור קופ''ח מאוחדת

צילום הדמיה: Photo by shutter_speed from Pexels

מאז התפרצות הקורונה תושבי הדרום חרדים יותר, מתקשרים עם הרופאים מרחוק אבל עדיין מרביתם לא שינו את הרגלי התזונה והפעילות הגופנית- כך עולה מסקר שערכה קופת חולים מאוחדת באמצעות מכון גיאוקרטוגרפיה. נהסקר עולה עוד, כי תושבי הדרום החלו לעשות שימוש ברפואה דיגיטלית יותר משאר האזורים בארץ ומנגד הכי   פחות שינו הרגלי תזונה ופעילות גופנית.

הסקר נערך לרגל יום הבריאות העולמי ובדק את עמדות הציבור הרחב כלפי בריאותו ואת אופן צריכת השירותים הרפואיים, מאז פרוץ מגפת הקורונה. המחקר נערך במסגרת סקר אינטרנטי מייצג בקרב 517 משיבים, יהודים וערבים, בגילאי 18 ומעלה, המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל.

מתוך הסקר עולים הנתונים הבאים המעידים על התנהגותם של תושבי הדרום בנושא בריאות, מאז פרוץ הקורונה:

"האם בעקבות מגפת הקורונה אתה חרד יותר לבריאותך ו/או לבריאות משפחתך": 61% ענו בחיוב (קצת או הרבה יותר חרדים), נתון זהה לתושבי המרכז ויותר מהממוצע הארצי העומד על 58%.  

"האם בעקבות מגפת הקורונה התחלת לשלוח לרופא שלך פניות מקוונות (בקשת מרשמים, הפניות, אישורים באתר) או לקיים ביקורים דיגיטליים?": 29.4% מהנשאלים מאזור הדרום כלל לא נוהגים להשתמש בשירותים דיגיטליים ובכל צורך פונים פיזית למרפאה. יחד עם זאת, עולה מהסקר כי תושבי הדרום החלו לעשות שימוש ברפואה דיגיטלית יותר משאר האזורים בארץ: % 10.1 לעומת % 7.1 הממוצע הארצי.

מנתוני הסקר עולה כי רק 17.5% מהאוכלוסייה בדרום, שינו הרגלי תזונה או פעילות גופנית (או גם וגם) בעקבות הקורונה. ואילו 62.4% מהם, העידו כי לא שינו דבר בהתייחסותם לנושאים אלו, לעומת 20.2% שהשיבו כי גם לפני פרוץ המגפה הם הקפידו על תזונה נכונה ופעילות גופנית.

עוד בדק הסקר, כמה פעמים בממוצע ביצעו הנשאלים בדיקות אנטיגן ביתיות בשנה האחרונה עבורם או עבור בני ביתם.  12.8% מהאוכלוסייה בדרום כלל לא ביצעה בשנה האחרונה (או קודם לכן) בדיקות ביתיות. מרבית הנשאלים ביצעו עד 5 בדיקות ביתיות בשנה האחרונה (29.4%).

סמנכ"ל רפואה במאוחדת ד"ר דב אלבוקרק: "מגפת הקורונה האיצה שינויים משמעותיים במערכת הבריאות, ובו בזמן גם את האופן בו אנחנו מתייחסים לבריאות שלנו ואת הדרך בה אנחנו צורכים את שירותי הבריאות. מה שלא מפתיע, זה שהקורונה האיצה משמעותית צריכת שירותי רפואה מרחוק. דיגיטציה ורפואה מרחוק אינה תחליף למפגש פנים מול פנים עם הרופא או עם

שאר חברי הצוות הרפואי העוטף את המטופל, אבל יש להם יתרונות משמעותיים, בפרט בימים אלה. המהפכה הזו החלה אמנם לפני הקורונה, אבל חוותה האצה בזכותה, והיא מאפשרת שמירה על רצף טיפולי, צמצום חשיפה לזיהומים, חסכון של זמן יקר בנסיעות ועוד".


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load