• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נתיבות: ''עשרות ליקויים נתגלו באתרי בניה של קבלנים לא מורשים''

עשרות ליקויים ואי סדרים נתגלו באתרי בניה בנתיבות, בביקורת פתע של ארגון הקבלנים ורשם הקבלנים בבמרד הבינוי והשיכון בעיר נתיבות

מבצע אכיפה בנתיבות (צילום: באדיבות ארגון הקבלנים בנגב)

ארגון הקבלנים בנגב בשיתוף רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון ממשיכים לפעול בנחישות מול תופעת הקבלנים הלא חוקיים שפועלים באתרי הבנייה בבנגב:  צוות חוקרים יחד עם נציגי הארגון יצאו לסיור פתע באתרי בנייה בנתיבות. בסיור שנערך במספר שכונות בעיר נמצאו ליקויים חמורים והתגלו תופעות רבות של קבלנות לא רשומה. בין האתרים גם גני ילדים שנבנים על ידי קבלן לא חוקי עבור עיריית נתיבות. 

אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים בנגב ומ"מ נשיא התאחדות בוני הארץ: "מדובר במחדל שקורה תחת עיניהם של ראשי הרשויות באזור. על הרשויות להתערב ולמנות בהקדם מפקחים לאתרי הבנייה. אנו נגלה אפס סובלנות לתופעות אלו ונפעל יחד עם כל הגורמים הרגולטוריים כדי לעצור זאת".

לדברי הארגון, ''בימים בהם עולה ביקורת נוקבת בנוגע לחוסר המשילות בנגב, ענף הבנייה בדרום נותר פרוץ וכמעט ללא אכיפה של המשרדים הממשלתיים והרשויות המקומיות. ארגון הקבלנים בנגב פועל בשנים האחרונות ביד חזקה אל מול תופעת הקבלנות השחורה ומוביל מאבק להגברת האכיפה באתרי הבנייה בקרב משרד הבינוי והשיכון, הרשויות המקומיות וגורמי הביטחון האמונים על כך''. 

מבצעים דומים נערכו בבאר שבע, אופקים וקריית גת.  צוות חוקרים של רשם הקבלנים בראשות החוקר עדי והב יחד עם צוות ארגון הקבלנים בנגב בראשות יו"ר הארגון, אלי אביסרור והמנכ"ל, צביקה ליבנה, נטלו חלק בפעולת האכיפה באתרי בנייה בנתיבות. לדבריהם, ''בסיור התגלו ליקויים רבים בהם: קבלנים מתחזים שבונים בתים ללא רישיון, קבלנים הבונים ללא הכשרה מתאימה, כך למשל: קבלן תשתיות שכלל לא מורשה לבנייה בונה וילות ובתים פרטיים. במהלך הסיור נדהמו החוקרים לגלות קבלן ללא רישיון הבונה באין מפריע וללא בקרה, גני ילדים עבור קבלן שזכה במכרז של עיריית נתיבות''.


צביקה ליבנה, מנכ"ל ארגון הקבלנים בנגב: "הגענו לנתיבות וגילינו מערב פרוע. ברוב האתרים כלל אין שילוט עם פרטים של הקבלן המבצע, כפי שנדרש על פי חוק. בנוסף לאלה מצאנו ליקויי בטיחות ובנייה רבים שנעשים על ידי קבלנים לא רשומים. מדובר בתופעה שפוגעת בקבלנים אשר משלמים מיסים ועובדים על פי חוק, אך גרוע מכך, היא עלולה לסכן חיי אדם בשל אי הקפדה על כללי הבטיחות הנדרשים". 

בתום הסיור, הציג צוות החוקרים ונציגי ארגון הקבלנים בנגב, את ממצאי הסיור בפני מהנדס העיר נתיבות, יצחק כהן, ודרשו ממנו לפעול למיגור התופעה ולהגברת האכיפה באתרי הבנייה בעיר. 

לדברי אלי אביסרור, יו"ר הארגון ומ"מ נשיא התאחדות בוני הארץ, כדי לטפל ולמגר תופעה עבריינית זו על כל הגורמים לפעול יחד. משרד הבינוי והשיכון, הרשות המקומית ומשטרת ישראל צריכים להגביר את הפיקוח שלהם באתרי הבנייה.  על הרשויות המקומיות למנות מפקח לאתרי בנייה שיאכוף בפועל את הנעשה בשטח. לצד זה גם על משרד הבינוי והשיכון לפעול בנושא ולהגדיל את צוות החוקרים של רשם הקבלנים שלא עומדים בעומס ולא מצליחים להגיע לכל האתרים בארץ. ולבסוף, ציבור בעלי המגרשים צריך להכיר את התופעה ולדרוש מהקבלן את הרישיון שלו לפני חתימת החוזה וכך להבטיח את בטיחותם גם שנים לאחר הבנייה".

בימים הקרובים, יינקטו פעולות ע"י רשם הקבלנים עו"ד אילן אליהו אל מול מפירי החוק אשר יוזמנו לשימוע, וינקטו נגדם פעולות שונות כולל שלילת רישיונות הקבלן ותלונות במשטרת ישראל.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load