• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סערת הפסח של הורוביץ: מה חושבים בב''ש על הכנסת חמץ לבית החולים?

שר הבריאות קרא למנהלי בתי החולים לכבד את החלטת בג''ץ, על פיה אין למנוע הכנסת חמץ בפסח. שאלנו חברי מועצה בב''ש מה דעתם בסוגייה

שר הבריאות הורוביץ (צילום: משה שי / CC BY SA 3.0), מצות (צילום: cottonbro / PEXELS)

​​​​​​​
וידאו: ח''כ עידית סילמן, יו''ר וועדת הבריאות של הכנסת


מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

סערה בבאר שבע, בעקבות מכתבו של שר הבריאות, ניצן הורוביץ, למנהלי בתי החולים, על פיו אין למנוע הכנסת חמץ בפסח, בעקבות פסיקת בג''ץ בנושא: "מחובתנו לאפשר לכל מטופל לנהוג על פי דרכו, ללא כפייה", כתב.

העיר באר שבע ידועה בפסיפס החברתי הייחודי שלה של מגוון עדות החיים ביחד בדו קיום  ובהרמוניה. גם הציבור החילוני שבה שומר מסורות ישראל מבית אבא. יש להניח שהכנסת חמץ לבית החולים סורוקה יעורר תסיסה וזעם בקרב התושבים.

יו"ר ועדת הבריאות, ח"כ עידית סילמן, מיהרה להגיב: "ההוראה של שר הבריאות בנוגע לחמץ בבתי החולים, פגיעה וזלזול בחברי הקואליציה. כל המדינה בטלטלה ושר הבריאות מוצא לנכון לעסוק בדגלים של עם ישראל. יש דברים שקשורים לצביונה של מדינת ישראל והיא בעלת צביון מסורתי יהודי. לא נוכל לקחת חלק במקום שזו האמירה.  קוראת לשר ולמשרד לחזור מהדברים".

ביקשנו מחברי מועצת העיר באר שבע לחוות דעה:


הרב גדי מזוז, סגן ראש עיריית באר שבע והממונה על תיק הרווחה, חווה דעתו על העניין: "כתושב מדינת ישראל, יהודי בן למשפחה יהודית שבאה מהגולה כדי שהיהדות תתחזק במדינת ישראל ויש כמה סימנים חזקים ביהדות שהם בעצם הלכו לאורך כל הדורות ושמרו על היהדות ואחד מהם זה נושא הכשרות בפסח. כל יהודי מסורתי ודתי יעשה הכל כדי לשמור על המצוות ושלא יהיה חמץ לא ייתכן שבמבנים ציבוריים שלנו בצה"ל ,במשרד הבריאות ובבתי חולים יכניסו חמץ בצורה גלויה. תושבים שרובם יהודים מסורתיים או דתיים יצטרכו לסבול בשבוע הפסח. לא קרה כלום כמו שעד היום ברוך השם מדינת ישראל התנהלה מצויין בבתי חולים ואחד כיבד את השני אני חושב שיש צורך ברור ובהול שבבתי החולים ובצבא יואכלו מצות וישמרו על כשרות זה הזכות היהודית שלנו במדינה יהודית ולא לוותר בשום פנים ואופן."

חבר מועצת העיר באר שבע עופר קראדי, מש''ס, הממונה על תרבות תורנית, אומר: ''ישנו סטטוס קוו ברור ואין להפר זה עניין חשוב ביותר בנפשו של כל יהודי וחובת הממשלה לכבדו''.

ואילו חבר המועצה צח ברק, מסיעת ''קהילה'', אומר: ''אני מבין מאוד את המורכבות ואת הרצון של הגברת עידית סילמן לשמר את המצב הקיים, זוהי לא תשובה של בעד או נגד, כן או לא, מחד קיימת הוראת בג"ץ מאוד ברורה ועל כולנו לכבד את החוק, מאידך קיים פה איזה סטטוס קוו של שנים, אני מאמין שהפתרון טמון בשיח איפשהו באמצע, בטוח שאפשר להקצות איזור מסוים בכתלי בתי החולים בו יוכלו להכניס חמץ גם בתקופת חג הפסח בלי לפגוע באמונתם ורצונם של שומרי המצוות והחג שאני נמנה ביניהם. שיח אמיתי וכנה הוא שכל כך חסר כאן''.רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


תגובות

End of content

No more pages to load