• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עיר אדומה: כרבע מבדיקות הקורונה בב''ש - חיוביות

על רקע העלייה בנתוני התחלואה בישראל, ועדת הבריאות בראשות מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ אלינה ברדץ'-יאלוב האריכה בחודש - עד ה-1 במאי, את צו בריאות העם נגיף הקורונה הנוגע לחובת בידודים ועטיית מסכה

מתחם בדיקות קורונה בקונכייה (צילום: דני בלר)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

​​​​​​​באר שבע חזרה במהירות להיות מוגדרת ''עיר אדומה'', בשל עליה גדולה במספר הבדיקות החיוביות והחולים הפעילים. בבאר שבע יש נכון להיום, על פי נתוני משרד הבריאות, 2454 חולים פעילים. 23% מבדיקות הקורונה חיוביות. אחוז ההתחסנות במנה השלישית נמוך - והוא עומד על 55% בלבד. לפני כ-10 ימים באר שבע והגדרה יישוב ''כתום'', אחרי  שחלה בו ירידה בתחלואה ובמספר הבדיקות החיוביות. מאז, התהפכה המגמה ובירת הנגב שבה להיות אדומה. 

העלייה בהדבקה בבאר שבע (צילום: מתוך לוח בקרה לקורונה / משרד הבריאות)​​​​​​​

על רקע העלייה הכללית בתחלואת הקורונה בישראל, ועדת הבריאות בראשות מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ אלינה ברדץ'-יאלוב האריכה בחודש - עד ה-1 במאי, את צו בריאות העם נגיף הקורונה הנוגע לחובת בידודים ועטיית מסכה, כולל  השינויים בהגדרת חובת הבידוד שיחול רק בחשיפה לחולה בן בית ולא בכל חשיפה אחרת, למעט הבאים בשייט לישראל שיוכלו להטיל עליהם הגבלות בידוד גם למחוסנים. מפרוץ הקורונה ועד עתה לא היו טיולי שייט מישראל ועתה עם פתיחת טיולי ההפלגה, ביקשו במשרד הבריאות את תיקון זה שיאפשר להטיל מגבלות בידוד ככל שיימצא הצורך.

מ"מ יו"ר הוועדה ח"כ אלינה ברדץ' יאלוב דרשה בדיון הסברים מנציגי משרד הבריאות מדוע ניתן להמשיך עם ההקלות בבידוד ולהאריך את הצו כפי שצומצם לפני שלושה שבועות כאשר מדווחים על עלייה בהדבקה. 

נציגי משרד הבריאות אמרו שככל שיזהו החמרה ועלייה במקדם ההדבקה, הם ידרשו מהוועדה לאשר תקנות אחרות עוד לפני ה-1 במאי: "ההמלצה להאריך את הצו כפי שהוא נכונה לעכשיו וככל שיחולו שינויים, נתאים את הצו אם יידרש. עשינו זאת כבר בעבר ונעשה זאת כעת אם הדברים ישתנו". 

בצו זה כאמור כלולה גם חובת עטיית מסיכה בחללים סגורים עד לסוף החודש. עו"ד אורן פסטרנק, מחאת הריבון, הציג בדיון מחקרים שונים המוכיחים חוסר יעילות של המסיכות ואמר כי המחקרים שהוצגו כי המסיכות יעילות במניעת קורונה, לא נכונות כי היו במשתנים אחרים שהובילו להדבקה.  נציגי המשרד אמרו מנגד שיש מספיק הוכחות ליעילות וחשיבות עטיית המסכות במקומות סגורים. 

בתיקון מס' 5 לצו בריאות העם הוועדה אישרה בנוסף את הצו המאפשר שימוש בבדיקות אנטיגן מוסדיות לצורך הכרה בחולה או לקיצור בידוד על סמך תוצאה שלילית בבדיקה.
רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load