• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אושר ''פרק האכיפה'' שיזמה השרה שקד. יבטיח את קיום הנטיעות בנגב

בדרך לסערה חדשה בנגב? השרה תמר זדנברג נעדרה מההצבעה, השר אלקין ומנכ"ל רמ"י הציגו את תכנית החומש והובהר שיהיו נטיעות ותקציבים לאכיפה

הפגנת הזעם בנגב, בעקבות העבודות בסעווה (צילום רשתות / ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27א')

‏פרק האכיפה בנגב, אותו יזמה שרת הפנים איילת שקד, הועבר בוועדת השרים לענייני פנים. השרה תמר ‏זנדברג (מרצ) שהתנגדה להצעה יצאה מהדיון ולא הצביעה. משרדה של זנדברג מתנגד לפרק האכיפה בנגב שעלה לדיון בוועדה.

''בפרק האכיפה בנגב'', שסמעיר את הרוחות של חלק מהסיעות (בעיקר רע''מ) אומר כי פעולות האכיפה שנקבעו בהחלטת ממשלה הקודמת מלפני חמש שנים יימשכו גם בתכנית החומש החדשה למגזר הבדואי בנגב.

הממשלה מקדמת הסדרה של התושבים המתגוררים בכפרים הבלתי מוכרים, שנתקלהת בהתנגדות עזה מהשטח, עד כדי עימותים, כמו שקרה בעת הנטיעות ועבודות קק''ל בסעווה. במקביל, מיושמות תכניות לפיתוח חברתי-כלכלי  בכל תחומי החיים לקידום וחיזוק המעמד ותנאי החיים של החברה הבדואית בנגב.

על מנת להעביר את ההטחלה בנושא האכיפה, לפני כעשרה ימים נערכה פגישה בין השר אלקין, השרה שקד וי''כ מנסור עבאס , במסגרתה דנו בתכנית החומש במגזר הבדואי והסדרת שלושה ישובים לבדואים בנגב. ח''כ עבאס התנגד לפרק האכיפה ודרש שהוא לא יהיה חלק מתכנית החומש. אלקין ושקד התעקשו שהפרק אכן יופיע. כפשרה הוחלט כי תכנית החומש תאושר בממשלה ללא פרק האכיפה, שאושר בנפרד בוועדת שרים לענייני פנים בראשות השרה שקד.

במערכת הפוליטית מעריכים, כי מאחר והכנסת בפגרה, הדבר יקשה על עבאס לנקוט בתרגילים פוליטיים, דוגמת החרמת הצבעות או אי השתתפות בוועדות מצד הח''כים של רע''מ.

נותרה עכשיו לראות מה תהיה התגובה של המגזר הבדואי בנגב: האם ההחלטה תהיה מקובלת עליו או שיתחדשו המהומות, דוגמת אחלו שהתרחשו לפני כמה חודשים, בעקבות עבודות קק''ל בסעווה (מולדה).רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com


תגובות

End of content

No more pages to load