• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום האישה 2022: הנשים המשפיעות בדרום

לכבוד יום האישה הבינלאומי, המצויין היום, שלישי, מערכת ברנז'ה חדשות באר שבע והנגב בחרה בנשים, המשפיעות על תחומים שונים בדרום. יום אישה שמח!

היום, שלישי, מצויין יום האישה הבינלאומי. בחרנו בשבע נשים מהנגב, כל אחת מהן מובילה ומשפיעה בתחומה. כשרון, נחישות, רגישות, אהבת האדם והמקום, רצון אדיר לתרום, להוביל, לחדש, לרתום ובעיקר - לעשות טוב, הן תכונות המשותפות להן. 

הנגב התברך בנשים כשרוניות, בכל תחום אפשרי - מספורט, דרך ניהול, מדע, חינוך ויזמות, תראו אותן בכל תפקיד, גם בכאלה שיש עדיין המגדירים אותם ''גבריים''. הן לא מהססות ליזום, לא חוששות להעז ושום דבר לא יעמוד בדרכן לפרוץ דרך.

שבע נשים, שבעה סיפורים, יום אישה אחד ועשייה ברוכה שנמשכת כל השנה - ולעוד שנים רבות!

ג'ולי קייט – קשובה לקהילה

ג'ולי קייט (צילום: שי שמואלי)


מחוברת לקהילה ולמקום: ג'ולי קייט, פעילה חברתית מבאר שבע, עובדת סוציאלית קלינית בהכשרתה, מתמחה בחירום וטראומה. אך מלבד עבודתה המקצועית היא משמשת בתפקיד ראש סניף באר שבע במפלגת ישראל ביתנו  ומייסדת שותפה של הפורום לקידום הנגב- שני תפקידים אליהן הגיעה מתוך אכפתיות ורצון אדיר לשנות לטובה.

ג'ולי קשובה מאוד לקהילה, עולים וותיקים כאחד, כללת תושבי הנגב. כשפרצה המלחמה באוקראינה, לפני כשבועיים, היא לא המתינה: היא יצאה עם משלחת הומניטרית מטעם ההסתדרות הציונית העולמית בשיתוף פעולה עם הקואליציה הישראלית לטראומה, בכדי להעניק עזרה ראשונה נפשית לפליטים יהודים מאוקראינה והדרכה מקצועית לצוותים המקומיים שעובדים איתם.

מיד בחזרתה היא נערכת יחד עם נציגי העיריה לסייע לגל העלייה הגדול שצפוי להגיע לעיר. היא גייסה כ-50 אנשי מקצוע מתנדבים שממתינים להפעלה בכדי לעבות את מערך הסיוע הנפשי ודאגה לסייע לאיסוף התרומות עבור המשפחות.

ג'ולי שמה את האנשים ואת הקהילה בראש מעייניה, מצליחה להשפיע בעשייה שלה על מעגלים רחבים, בכל תחומי החיים.


חגית פאר – מעצימה ומשפיעה על ציבור הנשים בנגב ובישראל

חגית פאר (צילום: נעמת)

תחנות חייה עיצבו את אישיותה המיוחדת – והיא עושה למען הנשים בישראל: חגית פאר, יושבת ראש ארגון נעמת. היא פעילה ומובילה בקהילה, קשורה מאז ומתמיד לנגב. היא תושבת להבים, נשואה ואם לשני ילדים. בפעילתה כיו''ר נעמת, תנועת הנשים הגדולה בישראל, היא פועלת לקדם את מעמד האישה בישראל, ולהביא לשינוי המדיניות החברתית לקראת השגת שוויון בין המינים במשפחה, בעבודה, בחברה ובכלכלה.

תחנות חייה מרתקות ולא פעם סיפרה כי כל אחת מהן סייע לעצב את חייה:  ראשית דרכה הייתה דווקא בבורסת היהלומים ברמת גן, ואחרי כן, משך חצי שנה בבורסת היהלומים בטוקיו. היא למדה מלונאות בטכניון, ועסקה בתחום משך כ-8 שנים. בהמשך עשתה הסבה לתחום ההיי טק ואבטחת המידע ושמשה יועצת אסטרטגית בחברת בזק. לפאר גם תואר ראשון במדעי הרוח והחברה מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

אחרי זה הגיעה העשייה הציבורית: בין השנים 2009–2012 ריכזה את הפעילות הארצית של סיעת עוגן בהסתדרות, סיעתם של ראשי ההסתדרות עופר עיני ואבי ניסנקורן. ב-2012 נבחרה לראשות מרחב נגב מאוחד של נעמת. ב-2019 נבחרה על ידי מרכז נעמת לראשות הארגון.

במסגרת תפקידה, היא מסייעת להעצים נשים בנגב ובארץ כולה ומשפיעה השפעה גדולה ומיטיבה על חייהן.


מיטל קנפו – הלב והנשמה של השוק העירוני

מיטל קנפו (צילום: פרטי)


הגיעה לעשות טוב והצליחה בגדול: מיטל קנפו מנהלת את השוק העירוני בבאר שבע, מטעם חברת "יעדים",  תפקיד אליו מונתה בתחילת משבר הקורונה. בזכות יוזמה אישית וחשיבה ''מחוץ לקופסא'', קנפו הצליחה להפוך את השוק העירוני בבאר שבע לפנינה תיירותית וגם לשפר את חוויית הקניה של תושבי באר שבע, השומרים אמונים לשוק הוותיק.

בתבונה, ברגש והתנהלות טובה, הצליחה להביא את השוק עירוני לתנופה מחודשת וללא ספק – עוד לא נאמרה בו המילה האחרונה.

בין היתר קנפו יזמה סיורים קולינריים בשוק, הזוכים להצלחה רבה. בשיתוף עם סוחרי השוק ועם יו''ר הוועד, אבינועם מימון, קידמה שורה ארוכה של שיפורים ושדרוגים במתחם השוק, בו חברת יעדים משקיעה השקעה גדולה הן ארגונית והן כספית.

מיטל הינה אחת המנהלות הבודדות בתחום השווקים העירוניים ועמד בפניה אתגר לא קל: השוק העירוני, שהוא בן למעלה מ-60 שנה, היה זקוק לשדרוג – שדרש לתאם בין כלל הגורמים, לגייס משאבים ולקבל את הסכמת הסוחרים, בעל בעלי דוכנים ותיקים מאוד.שקמה אהוד – האישה הראשונה באחד התפקידים הרגישים בבאר שבע

שקמה אהוד (צילום: פרטי)


בתבונה, בנחישות ובעיקר, באהבה גדולה לעשייה: שקמה אהוד משמשת כיו״ר וועד העובדים של עיריית באר שבע, גוף המונה כ-4,000 עובדים, שמלאכתם נוגעת לכל אחד ואחת מתושבי באר שבע. היא מונתה לתפקיד לפני כשנתיים – והיא האישה הראשונה לכהן בתפקיד.

אהוד עובדת בעיריית באר שבע מזה כ -25 שנה ומשמשת כמנהלת מחלקת שילוט ואכיפה באגף הפיקוח העירוני.  בנוסף לתפקידה הרם בעירייה, היא משמשת במספר תפקידים בכירים בהסתדרות, בהם חברת דירקטוריון “קרן הדרים”, נציגת הוועד המנהל לקידום מקצועי, חברת הסתדרות המעוף וחברת מועצת נעמ”ת.

במסגרת תפקידה היא קשובה לצרכי העובדים, דואגת לתנאי העסקתם ושומרת על יחסי עבודה תקינים בעירייה, המעניקה שירות ל-220,000 תושבי העיר ומספר דומה של מבקרים בה מדי יום. תפקיד לא קל, מאתגר על בסיס יומיומי, שהסובבים אותה מעידים כי היא עושה אותו על הצד הטוב ביותר.אתי לוצאטו – עשייה למען הנגב  - לצד פעילות בינלאומית

ד''ר אתי לוצאטו (צילום: יורם רשף / קבוצת לוצאטו / CC BY-SA 3.0)


מחוברת לשורשים, מובילה קדימה ומעצימה את סביבתה: ד''ר אסתר (אתי) לוצאטו נולדה בבאר שבע ומתגוררת בעומר, שם גם המשרד הראשי של משרד הפנטנטים הבינלאומי הוותיק בעולם אותו היא מנהלת יחד עם בעלה, כפיר לוצאטו. הפירמה הקיימת כבר  153 שנה. 80% מעובדי הפירמה הן נשים. לד הפעילות הבינלאומית, במסגרת פעילותה הבינלאומית, היא שמה את הנגב במרכז.

בין אם זה לפעול להעברת בסיסי צה''ל לנגב, יצירת הזדמנויות לצעירים מהנגב להשתלב ביחידות הטכנולוגיה העילית של צה''ל, קידום החינוך לתחומי ההיי טק בנגב וגם – יצירת הזדמנויות שוות לתושבי הנגב.


העשייה הציבורית שלה חבקת את כל היבטיה החיים בנגב: ד''ר לוצאטו משמשת כיו"ר עמותת ''יחדיו'' הפועלת מאז 1999 במטרה להרחיב ולשפר את השירותים החברתיים, הקיימים באזור הדרום. היא חברת מועצת היישוב עומר, בו היא מתגוררת. היא יו"ר עמותת "ישראל למען הנגב" המקדמת את מעבר בסיסי צה"ל לנגב. העמותה עמדה מאחורי מהלכים רבים לקידום המעבר. היא חברת הוועד המנהל של המוסד בו למדה, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ושל מכללת סמי שמעון בבאר שבע.

היא גאה לספר תמיד כי גדלה בשכונה ד' והחיים בבאר שבע עיצבו את דרכה. בעשייה שלה, היא במקשת לתת הזדמנות לצעירים מהנגב פרוץ קדימה.אפרת אסתי מונסטירסקי– היזמית הדרומית שהפתיעה את עולם הקולינריה בישראל

אפרת אסתי מונסטירסקי (צילום: עצמי)

ממציאה את עצמה מחדש, מדביקה את סביבתה בהתלהבות לעשייה: אפרת אסתי מונסטירסקי, ילידת באר שבע וכיום תושבת מושב גילת, הינה היזמית והשפית, העומדת מאחורי המותג ''השוק של פרנצ'סקה'', היוצר ומייצר רטבים, תבלינים חמאות ייחודיות ומוצרי גורמה, הנמכרים בהצלחה רבה ברחבי הארץ.

אפרת היא דוגמא ליזמות, לכוח רצון, לכושר המצאה והתגברות על אתגרים. המותג הדרומי הפך לשם דבר בכל הארץ, כשלצידה בן זוגה, קוסטה ואנשי מפעל ''נאני'' בבאר שבע, המייצר את המוצרים תוך הפקדה על הרמה הגבוהה ביותר.

את לקחה את האתגר שהציבו ימי הקורונה, היטיבה להמציא את עצמה מחדש וליצור שורת מוצרים איכותיים, דרכי שיווק מהפכניות ותחושה של קהילה, בין היתר במפגשים בחצר ביתה במושב גילת, אליו מגיעים חובבי קולינריה ואניני בשר, פלח שוק שבימי הקורונה העביר את פעילותו מהמסעדות, אל הבתים. המותג מספק לאותם חובבי אוכל משובח מוצרים איכותיים, חומרי גלם משובחים, פרי יצירתה של אפרת.טל אוחנה – המנהיגה צעירה, שצמחה בירוחם

טל אוחנה. צילום: Noam Furer / 0CC


נולדה בירוחם והפכה לראשת המועצה בראשונה ביישוב: טל אוחנה נחשבת לאחת המנהיגות הצעירות המובילות בישראל.  היא נולדה וגדלה בירוחם להורים ילידי מרוקו, כאחות לארבעה אחים. כבר כצעירה הראתה את יכולתה להנהיג ולהוביל: במהלך לימודיה היסודיים שימשה כראש מועצת התלמידים ובנעוריה כראש מועצת הנוער בירוחם.

את שירותה הצבאי עשתה כמפקדת צוות בבסיס חוות השומר. לאחר תום שירותה הצבאי למדה לתואר ראשון בסוציולוגיה ארגונית במכללת עמק יזרעאל, ולאחריו החלה לעבוד בקרן רש"י כרכזת.

לאחר שחברת ההסעות של אביה נסגרה ופרנסת המשפחה נפגעה קשות, נאלצה לשוב לבית הוריה על מנת לסייע להם בפרנסתם.  בשנת 2010 נבחרה לכהן כחברת מועצת העיר ירוחם. במהלך הקדנציה שימשה סגנית ראש המועצה מיכאל ביטון, וכמחזיקת תיק החינוך המקומי. בשנת 2019 הוענק לאוחנה אות בן-גוריון אות עשייה ציבורית ומנהיגו​​ת צעירה.

בזכות עבודתה הבלתי נלאית ואהבתה לירוחם ולנגב, היא הצליחה להפוך את היישוב הדרומי למקום תוסס, מרתק ומתחדש, שמתחיל למשוך אליו צעירים, שיוצר תרבות עצמאית, תיירות וקלינריה.


בינואר 2022 מינה אותה שר התקשורת יועז הנדל, לחברה במועצה לשידורי כבלים ושידורי לווין. המינוי עבר החלטת ממשלה לאחר שוועדת גילאור אישרה את המינוי.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬
תגובות

End of content

No more pages to load