• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ערד: ''ערוכים לקלוט עולים מאוקראינה''

ישראל נערכת לקלוט אלפי עולים מאיזור הלחימה באוקראינה אשר יופנו למרכזי קליטה בנגב. בערד משריינים עבור העולים חדרים, עד שיוכלו לשכור בתים בעצמם

עולים חדשים שנקלטו בערד, באירוע שנערך לפני מספר שנים בעירייה (צילום: עיריית ערד)

ערד נערכת לקלוט עולים מאוקראינה, עם החמרת המצב במדינה וכיתור העיר קייב על ידי הפולש הרוסי. מחלקת הקליטה העירונית בערד פועלת לאורך כל השנה בקליטת אוכלוסיות חדשות בעיר, בהם אוכלוסיות העולים, שמהווה 40% מאוכלוסיית העיר. בימים האחרונים     ישנה הערכות מוגברת של עובדי מחלקת העלייה והקליטה בעיר, אשר יתגייסו למאמץ בתמיכת מתנדבים וותיקים ומנוסים שמסייעים בקליטת עלייה כבר שנים ארוכות. כמו כן, המחלקה תספק מלווי עולים שיפגשו וילוו את העולים בכל שלבי הקליטה.

ערד קלטה אלפי עולים בשנות ה- 70' וה-90' וזכתה לפני כשנתיים באות הצטיינות על פעילותה לשילוב וקליטת עולים חדשים בעיר. בשלב זה ישנם מספר חדרים במרכז צעירים שניתן יהיה להשתמש בהם כקלט ללילות הראשונים, עד שהמשפחות בעזרתנו ימצאו דיור בשכירות. כמו כן ישנן דירות נוספות שכרגע נמצאות בשימוש, ובמקרה הצורך ניתן יהיה לפנותן וגם שם לשלב משפחות צעירים עולים. בנוסף, במקבץ הדיור בעיר ישנן 20 חדרים פנויים, ומידית ניתן לשלב בהם עולים בודדים בני 55 ומעלה- זאת בתיאום עם משרד העלייה וקליטה.


ניסן בן חמו, ראש העיר ערד: "אני מברך את כל מחלקת העלייה והקליטה בערד, ובראשה את מרינה גלייזר- מנהלת המחלקה, על מוכנותה הגבוהה בזמן חירום. אנחנו בערד מאמינים בכוחה של קהילתיות וערבות הדדית ונגרום לכל מי שיגיע לעיר להרגיש בבית." 


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load