• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''כל יום הילדים ננשכים על ידי כלבים בדרך לבית הספר''

יו"ר ועדת החינוך ח"כ שרן השכל לארגון הווטרינרים ברשויות המקומיות: ''הפצתם קמפיין מלא בשקרים ובהטעיות עליי ועל ח"כ פרידמן. במשך שנים לא הצלחתם לצמצם את מספר הכלבים המשוטטים''

ח''כ פרידמן במהלך הדיון (צילום: נועם מוסקוביץ' / דוברות הכנסת)

 מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

בדיון שהתקיים הבוקר, רביעי, בהצעת חוק להסדרת הפיקוח על כלבים זעמה יו"ר ועדת החינוך ח"כ שרן השכל על ד"ר אבי צרפתי, יו"ר ארגון הווטרינרים ברשויות המקומיות בישראל: "הפצתם בשבועות האחרונים קמפיין מכוער עלי ועל יסמין (ח"כ יסמין פרידמן) שמפוצץ בשקרים ובהטעיות. הוצאתם 10,000 ₪ על קמפיין ממומן ברשתות החברתיות. על מה הקמפיין? על זה שאנחנו רוצות לעזור לרשויות המקומיות שלא יצטרכו להוציא שקל אחד, ואנחנו נפתור את בעיית הכלבים המשוטטים שנושכים כמעט בכל יום ילדים בדרך לבית הספר. מה עשיתם בשנים האחרונות? - לא הצלחתם להביא לפתרון. אפשר להתווכח על הפיילוט שאנחנו מציעות אבל הוא לא יסב יותר נזק מהנזק האדיר שקיים כבר היום. אתם מבקשים מראש עיריית רהט לבנות כלביות כשאין לו כסף לבתי ספר.

וידאו: ח''כ שרן השכל בדיון (צילום: ערוץ הכנסת)
​​​​​​​

אתם תתנו לו את המיליונים האלה לכלביות עבור אלפי כלבים? להצעת החוק שלי יש תקציבים והיא מבורכת". עוד אמרה לד"ר צרפתי: "וטרינרים אחרים חולקים על דעתך המקצועית ואנחנו יכולים לנהל עליה דיון כאן בוועדה, אבל להפיץ עלינו שקרים שלא נמצאים בהצעת החוק, זה פשוט ביזיון".

הצעת החוק של ח"כ שרן השכל וח"כ יסמין פרידמן מציעה תוכנית מבחן להצלת כלבי הפקר שמטרתה זיהוי ואיסוף כלבי הפקר, ביצוע פעולות עיקור, סירוס, חיסון לכלבת, סימון בשבב ושחרורם בשטח פתוח. התוכנית תבוצע בידי ארגון למען בעלי חיים בתחומי הרשות המקומית עמה יגיע הארגון המפעיל להסכם. על הארגון לקיים בין היתר, ביצוע ותיעוד של הערכת מסוכנות ושיקום לכלב שנחזה להיות תוקפני באופן קיצוני, והליך טיפול בכלב שלגביו נקבע שלא ניתן לשקמו. הארגון המפעיל לא יחשב בעליו של כלב בהגדרתו בחוק הפיקוח על כלבים. הצעת החוק הנה הוראת שעה לשנה כאשר לשר החקלאות יש אפשרות להאריכה בשנתיים נוספות.

בנייר עמדה שהפיץ ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות נטען כי השבת כלבים אלו למרחב הציבורי, גם לאחר עיקור וסירוס, היא פעולה שגויה, מאחר שהכלבים יחזרו לחיות חיי סבל וייסורים, בעלי החיים בסביבה ימשיכו להיות ניצודים על ידם ובני אדם יהיו עדיין בסכנת תקיפות ונשיכות. הפקרת הכלבים לגורלם לאחר לכידתם אינה פעולה נכונה, העומדת בניגוד מוחלט לכל דעה מקצועית בתחום, ומקובלת רק במדינות עולם שלישי. על כך הגיבו חה"כ פרידמן והשכל ואמרו כי הצעת החוק תצמצם את אוכלוסיית הכלבים המשוטטים כאשר בעוד כמה שנים ניתן יהיה להכניס את אוכלוסיית הכלבים שנשארה לכלביות. "אפשר להתקדם עם הפיילוט הזה ורשויות שיהיו מעוניינות בכך יקבלו את התקציב המתאים מהכסף ש"תקווה חדשה" ייעדה לנושא. החלופה להצעת החוק היא להשאיר את המצב כמו שהוא", אמרה השכל. 

הוועדה אישרה הבוקר לקריאה ראשונה את סעיף ההגדרות בהצעת החוק, ומתוכננת להמשיך בשבוע הבא בהכנת הצעת החוק לקריאה ראשונה.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load