• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ קרעי הצטרף למאבק נגד העברת לימודי חיילי 8200 לת''א

צה''ל עובר דרומה, אבל חיילי 8200, כך מסתבר, ימשיכו ללמוד בתל אביב ולא באוני' בן גוריון. ח''כ שלח שאילתא בנושא

ישרתו בנגב, אך ימשיכו ללמוד בת''א (צילום: דובר צה''ל)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

​​​​​​​לאחר שהשרה לשעבר, גילה גמליאל, אשר שימשה לפני שנים כיו''ר אגודת הסטודנטים בבן גוריון, העלתה לפני כשבועיים את האפשרות של העברת תכנית הלימודים של חיילי 8200 מאוניברסיטת בן-גוריון לאוניברסיטת תל-אביב, בשאילתא ישירה בכנסת, מצטרף היום ח״כ שלמה קרעי  למאבק. 

ח״כ קרעי העביר לשר הביטחון את השאילתא הבאה: ''ממשלת ישראל בהובלת משרד הביטחון קיבלו בהחלטות הממשלה מספר 546 ו-2025 ,החלטה על העברת צה"ל דרומה על כל המשתמע מכך. אחת ממטרות המעבר כגורם מרכזי בפיתוח הנגב היה חיזוק האקדמיה בדרום בכלל וחיזוק אוניברסיטת בן גוריון בפרט. החלטה היסטורית שהביאה גאווה גדולה לתושבי הנגב. הפרויקט הזה נותן לנגב הזדמנות חד-פעמית ליצירת אקו-סיסטם חברתי-כלכלי-אקדמי מתקדם, וימצב את הנגב כאזור חזק ומפותח אל מול אזור המרכז.

''הובא לידיעתי, שלמרות ההסכם שמשרתי אגף המודיעין של צה"ל ילמדו באוניברסיטת בן גוריון, משרד הביטחון מקדם לימודים באוניברסיטת תל- אביב. על כן, רצוני לשאול:
האם זה נכון?
מדוע לאפשר מכרז לכלל האוניברסיטאות בנושא זה על אף ההתחחיייבות והיגיון שזה יבוצע בבן גוריון?

יצוין כי בשנת 2018, חתמו משרדי רה״מ, הביטחון, האוצר והות״ת, על מכרז עקרונות המאשר את לימודי חיילי חיל המודיעין שעוברים לנגב, באוניברסיטת בן גוריון (מצורף ההסכם). הסכם זה מתחייב על העברת עשרות מיליוני שקלים, וגיוס עשרות תקני מרצים לאוניברסיטת בן-גוריון על מנת לעמוד במשימה. הכספים האלה כבר החלו להיות מושקעים באוניברסיטה, ועל כן, מגמת משרד הביטחון, בניגוד לחתימתו על ההסכם, להעביר את הלימודים לת״א, תמוהה ביותר''.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


 
 

תגובות

End of content

No more pages to load