• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מרב איפרגן, האמא של כולם

למעלה מ-12 שנה עובדת מרב, אם ל-4 בהם ילד אומנה, כנאמנה בדימונה עם ילדים במצבי סיכון מטעם עמותת פותחים עתיד

מרב איפרגן (צילום: פותחים עתיד / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מירב איפרגן, בת 46, אמא לארבעה ( 3, 12, 18, 21) בוגרת תואר ראשון בחינוך, הייתה בעברה מורה במשך 12 שנה וכיום 12 שנה נאמנה בדימונה בתוכנית של עמותת פותחים עתיד, חברת בת של הסוכנות היהודית.  

במסגרת תפקידה כנאמנה מירב מלווה ילדים ומשפחות במצבי סיכון בתהליך העצמה מעמיק וארוך טווח. המעבר מהפדגוגיה של משרד החינוך למרחב האישי והמשפחתי של תוכנית פותחים עתיד, יצרה עבור מירב זווית התבוננות חדשה: הכניסה לבתים של הילדים והפגישות עם כל בני המשפחה, המעורבות בסיפורי החיים של הילדים ושאר בני המשפחה, כל אלו מאפשרים להבין באופן מדויק יותר את תפיסת עולמו של הילד ואת דפוסי התנהגותו. "בחרתי בתפקיד הנאמנה כי יש כאן יכולת להשפיע על עיצוב אישיותו של הילד ולהוות אבן דרך משמעותית בשנים הקריטיות שלו. התהליך משאיר חותם על כל ילד ובני המשפחה" מספרת מירב.

מרב למדה לראות את כל האנשים ובמיוחד את הילדים ה"שקופים", היא הצליחה לגעת ברגשות ובכאב שלהם ומודה שהתפקיד כנאמנה מרחיב לה את הלב, הנפש והמוטיבציה לעשיה למען האחר שרק הולכת וגדלה עם השנים.

לאורך השנים החליטה מרב להגשים חלום שתמיד קינן בתוכה, להיות משפחת אומנה, חלום שהלך והתעצם במהלך העבודה שלה בעמותת 'פותחים עתיד', שם חזתה מקרוב איך תמיכה, אהבה וליווי צמוד מצליחים להעצים ולחזק ילדים ולתת להם אופק עתידי. מירב בחרה להיות שותפה לתהליך בוועדות של האימוץ, בתהליך קבלת ההחלטה שהיה מטלטל ומורכב אבל בסופו של דבר אימצה לחיק משפחתה ילד אומנה. "הכרתי מקרוב הורים לילדים עם צרכים מיוחדים בעקבות המצב המשפחתי אצלי בבית, היה לי חשוב להילחם עבורם, להוביל קבוצת מנהיגות של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ולהביא את הרגישות והחשיבות של התמיכה שעוטפת את המשפחות לתוך התפקיד שלי בפותחים עתיד" מספרת מירב.

מרב נחשבת כסיפור הצלחה והעצמה, אמא מופלאה ל-4 ילדים, נמצאת בזוגיות בריאה, בוגרת לימודי   אותם קיבלה כמלגה מעמותת פותחים עתיד,   NLPתואר ראשון בחינוך , הוראה מתקנת וכיום לימודי כיום היא מטפחת את ילדיה ואת ילדי פותחים עתיד ומשמשת בעצמה כמנטורית.

'פותחים עתיד' הינה עמותה, הפועלת משנת 2006, ב-36 ישובים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל למען ילדים ומשפחות המצויים במצבי סיכון. פותחים עתיד פועלת להעניק לילדים ומשפחותיהם בטחון, כלים והזדמנות שווה לממש את הפוטנציאל האישי הטמון בהם תוך הנגשת השירותים החברתיים, עידוד מעורבות משפחתית ויצירת סביבה חינוכית תומכת.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load