• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בדרך למשבר? עבאס נעדר מסיור וועדת החינוך ביישובים הבדואים

היום נערך סיור של וועדת החינוך במוסדות ביישובים הבדואים. מן הסיור נעדר ח''כ מנסור עבאס. האם זהו סימן למשבר קואליציוני ההולך ומתקרב?

וועדת החינוך בסיור (צילום: נועם מוסקוביץ' / דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

וועדת החינוך, התרבות והספורט בראשות ח"כ שרן השכל, קיימה הבוקר, חמישי, סיור משותף עם שרת החינוך ח"כ יפעת שאשא ביטון, במוסדות חינוך במגזר הבדואי בדרום. יו"ר רע"מ, מנסור עבאס שהוזמן לסיור ואישר הגעה, נעדר ממנו. יש הטוענים, שזה בשל המשבר שנוצר לאחרונה בקואליציה עם רע"מ, אשר חבריה מחרימים את ההצבעות בכנסת . הבוקר בראיון לרדיו מכאן, אמר עבאס כי "מדינת ישראל היא מדינת כיבוש שמנהלת אפלייה נגד האזרחים הערבים שלה". 

לא ברור האם מדובר בהפגנת כוח, משבר זמני או רצון לשבור את הכלים ולהוביל את ישראל למערכת בחירות - על רקע אי שביעות רצונה של רע''מ מהמצב הנוכחי. רק לאחרונה העמידה רע''מ שורת דרישות, בהן הקלות במס לתושבים הבדואים בנגב, הכרה בכפרים ויישום חוק החשמל. 

שרת החינוך, ח"כ יפעת שאשא ביטון: "מחמם את הלב לראות את ההתפתחות בשנים האחרונות. עם זאת, עדיין יש הרבה מאוד עבודה לפנינו עם אתגרים לפתור ופערים לצמצם".

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ שרן השכל: "ככל שיינתנו לילדים הנהדרים שפגשנו כאן היום כלים טובים יותר, כך ירוויחו גם האוכלוסייה הבדואית וגם המדינה כולה"

יו"ר הוועדה ח"כ השכל פתחה את הסיור בבית ספר אבו ואדי בכסייפה ולאחר מכן הצטרפה שרת החינוך שאשא ביטון לסיור בגני ילדים ביישוב לקיה.  השרה שאשא ביטון ויו"ר ועדת החינוך ח"כ השכל חתמו את הסיור בבית הספר 'אלנג'אח' בעיר רהט. את הסיור ליווה מנהל מחוז דרום במשרד החינוך רם זהבי.  

ג'ומעה אלענאמי, מנהל בית ספר אבו ואדי;  סעיד אלקרינאווי מנהל בית הספר אלנג'אח; והיאם אלעטאונה מפקחת גני הילדים בלקייה, העבירו לאורחות סקירה על מוסדות החינוך בהם ביקרו. עוד השתתפו בסיור נציגים ממשרד המשפטים וממשרד הרווחה, נציגי הנהגות ההורים המקומיות,  מ"מ ראש הרשות בכסייפה, בכירים בקהילה ועוד. 

שרת החינוך ד״ר יפעת שאשא ביטון אמרה בתום הסיור: ״בשנים האחרונות משרד החינוך השקיע הרבה מאוד במערכת החינוך בנגב ובתשתיות הנלוות לה, כמו המבנים החינוכיים שראינו כאן מסביב. מחמם את הלב לראות את ההתפתחות בשנים האחרונות. עם זאת, עדיין יש הרבה מאוד עבודה לפנינו עם אתגרים לפתור ופערים לצמצם, כדי שנוכל לאפשר לכולם השתלבות במערכת חינוך מיטבית. אני מודה להנהלת המחוז ולצוותי החינוך על העבודה המקצועית. טביעת האצבע וההשקעה שלכם ניכרו לאורך כל הסיור.״

ח"כ שרן השכל, יו"ר ועדת החינוך: "בדיונים בוועדה ובסיור היום נחשפנו לאתגרים ייחודים למגזר הבדואי שלא קיימים בשום מגזר אחר. נחשפנו לעשיית חינוכית מחממת את הלב, אך אנחנו מבינים שיש עוד דרך ארוכה עד לפתרון כל הבעיות. חשוב היה לי להגיע לפה על מנת להבין לעומק את האתגרים ולשמוע מגורמים שאולי לא מגיעים לכנסת, מהם הפתרונות האפשריים. אני בטוחה שככל שיינתנו לילדים הנהדרים שפגשנו כאן היום כלים טובים יותר, כך ירוויחו גם האוכלוסייה הבדואית וגם המדינה". היו"ר השכל הודיעה שתקיים בקרוב דיון נוסף בוועדת החינוך בעקבות הסיור. היא הודתה לשרת החינוך שמגויסת למשימה ומצליחה בפרק זמן קצר להביא תוצאות.

רם זהבי, מנהל מחוז דרום במשרד החינוך: "בחברה הבדואית מתחוללים שינויים כל העת. ממשלת ישראל משקיעה תקציבי עתק באמצעות החלטות ממשלה ותכניות ייעודיות לחברה הבדואית. לשמחתנו היתה לנו ההזדמנות לארח היום את שרת החינוך ואת יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ולשקף מציאות של עשייה מתמדת לשיפור תשתיות החינוך בנגב".רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬
תגובות

End of content

No more pages to load