• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רבנים, יקירי עיר ונשים פורצות דרך: אלה שמות הרחובות החדשים בב''ש

מועצת העיר אישרה את יושמת ראש העיר לקרוא לרחובות בשכונות כלניות על שם נשים. כמו כן אושרו שמות רבנים ויקירי העיר

שכונת רקפות (הדמיה: עיריית באר שבע)

מועצת העיר באר שבע אישרה אמש ( רביעי) את יוזמתו של ראש העיר, רוביק דנילוביץ', לפיה שמות הרחובות בשכונת "רקפות" העתידית ייקראו על שם נשים פורצות דרך.

כזכור בשנת 2017 אישרה מועצת העיר את היוזמה של ראש העיר לקרוא לכל הרחובות בשכונת "כלניות" על שם נשים. בהתאם, נקראו למעלה מ-40 רחובות על שם נשים פורצות דרך במגוון התחומים מהארץ ומהעולם.

לדברי העירייה, מטרת המהלך להגביר את המודעות לתרומתן הגדולה של נשים פורצות דרך לעולם, לעם היהודי ולחברה הישראלית. כמו כן המטרה הינה צמצום הפער בין מספר הרחובות בהם מונצחים גברים לעומת נשים. זו בעיה כלל ארצית שעיריית באר שבע החליטה לעשות מעשה ולצמצמה.

שכונת "רקפות" מתוכננת לקום בצפון העיר והיא תשווק במסגרת הסכם הגג של העיר באר שבע. השכונה תכלול כ-4,000 יחידות דיור, במגרשים לבני ביתך (צמוד קרקע), בניה מדורגת ובניה רוויה. 

רוביק דנילוביץ': "הנשים במדינת ישראל מונות לפחות מחצית מהאוכלוסייה, ולצערי דבר זה לא בא לידי ביטוי ביחס אליהן, בטח לא במרחב הציבורי. החלטה זו, שמצטרפת להחלטה התקדמית בשכונת "כלניות", מכבדת את החברה כולה, נשים וגברים, ותראה לכל ילדה ונערה שהחברה מעריכה את הישגיהן באופן שוויוני ."

במקביל, אישרה מועצה העיר את הצעתו של דנילוביץ' להנציח במרחב הציבורי רשימה של  אישים   מכובדים : הרב בנימין בצרי, ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, הרב עובדיה  יוסף, חנניה עמר, מורט מנדל, סימה נבון, לאון  אדרי, הרב אלעזר אבוחצרא, אריק ניסן, שרה ומאיר בץ. 

שמות אלה הומלצו כבר לפני מספר שנים, אולם רק עכשיו הם מובאים לאישור, במסגרת המהלך הכולל לשיבוץ שמות וטיפול בהנצחת שמות במרחב הציבורי.

יש לציין, בעשרים השנים האחרונות אושרו שמות להנצחה אולם לא נמצאו מקומות לשיבוץ, על כן לא כינסה העירייה את ועדת השמות וזאת עד למציאת פתרונות . בשבועות הקרובים יחל שיבוץ השמות  אשר אושרו בשנים הקודמות.

עם זאת, רק לאחרונה פירסמנו בלעדית בברנז'ה חדשות באר שבע והנגב, כי ישנה ביקורת ציבורית רבה על כי טרם מצאו לנכון בבאר שבע לקרוא רחוב על שם מייסד תנועת הפנתרים השחורים, ויקטור אלוש ז''ל.  וועדת השמות בעיריית באר שבע אישרה כאמור כבר לפני 11 שנים לקרוא רחוב על שם ויקטור אלוש ז"ל, ממייסדי תנועת הפנתרים השחורים, שנפטר בשנת 2007 ונקבר בבאר שבע. אלוש היה מנהיג חברתי, אשר בין היתר, בזכות פועלו, נסגרה מעברת באר שבע ודייריה הועברו לבתי קבע וכן, ייסד את ''תוכנית הבוגרים'' באוניברסיטת בן גוריון.

תנועת הפנתרים השחורים מונצחת בשכונת מוסררה בירושלים. לאורך השנים קראו רבים בבאר שבע לכבד את זכרו של ויקטור אלוש ולקרוא רחוב על שמו. בעיריית באר שבע הסבירו כי רשימת השמות שאישרה וועדת השמות גדולה ממספר הרחובות החדשים הפנויים בעיר - ולא רק אלוש טרם הונצח, אלא גם שורה ארוכה של אישים ונשים יקרים לעיר, בהם, בין היתר, מי שהיה מו''ל ובעלים של עיתון 'כל-בי'', יוסי עמר ז''ל ורבים אחרים, מכל תחומי החיים, שאינם איתנו.

קרא עוד:
''לקרוא רחוב בב''ש ע''ש ויקטור אלוש, ממייסדי הפנתרים השחורים''


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load