• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''נסיעה על מאזדה אינה עבירה, כואב לאנשים שיש לנו מכוניות חדשות''

ח', שהשתתף לדבריו בסרטונים של ''מסדר המאזדות'' בדרך לאילת, טוען כי התגובות לסרטונים היו גזעניות. ''נסענו לאט בכביש שהיה ריק וצילמנו סרטון. אין פה שום עבירה''

מסדר המאזדות (צילום סלולרי ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

'לא עברנו על החוק, נסענו לאט וצילמנו סרטון - אז למה התגובות הגזעניות?'', אומר לברנז'ה חדשות באר שבע והנגב ח' אשר יחד עם חברים נוספים, העלה לטיק-טוק סרטון של ''מסדר מאזדות'' בדרך לאילת. לדבריו, חלק מהמשתתפים תוחקרו השבוע כשחנו במתחם ביג בבאר שבע. לטענתו, ההתנכלות לחבורה היא בעלת 'מניעים גזעניים', כדבריו וכי באירוע המדובר המכוניות חנו בחניה ולא הפריעו לאיש. ''האם לכל שמי חונה מזמינים משטרה? לא. פה כאב לאנשים גם שזה מאזדות וגם שזה צעירים בדואים'', אומר ח'. על פי משתתפים אחרים באותו צילום, ''כואב לאנשים שיש לנו מכוניות חדשות. אנחנו נסעים במאזדה, הם נוסעים בסוסיתא''. 

וידאו: ''מסדר המאזדות'', בדרך לאילת (צילום: רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​

סרטון שהועלה בשבת לטיק טוק עורר תגובות רבות ברשתות החברתיות, בהן הטענות לחוסר משילות בנגב. ''אם אתה מסתכל בסרטונים - אין שום עבירת תנועה, מלבד זה שכל המאזדות נוסעות ביחד. מכעיס שאנשים מדביקים תגובות גזעניות לכל סרטון. תראה לי בסרטון עבירה? אין. כולם נוסעים על מאזדות. לנסוע על מאזדה זה עבירה?''.

מאז החל רצף האירועים בנגב, במהלך מבצע שומר החומות, ישנם מי שטוענים במגזר הבדואי כי קיים ''שיטור יתר'' וכי גורמים פוליטיים, משני צדי המתרס, מנצלים את מצוקות המגזר לצרכיהם. בשיחות שלא לייחוס, עם תושבים בפזורה, הם טוענים לתגובות מוגזמות לכל אירוע. הם מצביעים על מצוקות מוחשיות כמעט בכל תחום בחיים ומדגישים - כי אובדן הביטחון האישי פוגע גם בהם.

מנגד, ישנם ממצאים משטרתיים, כתבי אישום ומעצרים שאכן בוצעו, כמו לדוגמא במקרה הירי החמור בכניסה למיון סורוקה ואירועי אלימות וביריונות בבאר שבע וסביבותיה. נקודת החיכוך האחרונה הייתה עבודות קק''ל בסעווה (מולדה), שגררו הפגנות אלפים, בעקבותיהן בוצעו מעצרים. גורמים שונים טענו כי גם כאן היה ניצול פוליטי של האירועים, אשר במרכזם ויכוח סביב נשא בעלות על קרקעות.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load