• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

23 שנות מאסר לאביעד משה, שניסה לרצוח את שירה איסקוב

בית המשפט המחוזי בב''ש גזר 23 שנות מאסר בפועל לאביעד משה, אשר הורשע בניסיון לרצוח את רעייתו דאז שירה איסקוב ובהתעללות בבנם הפעוט

אביעד משה (צילום שהועלה לרשתות חברתיות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

23 שנות מאסר - זהו העונש שבית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר על אביעד משה, אשר הורשע בניסיון לרצוח את רעייתו דאז שירה איסקוב ובהתעללות בבנם הפעוט. "מסע אכזרי של אלימות, שירה איסקוב שרדה רק בנס" - כתב בית המשפט.

בית המשפט גזר על משה עונש מאסר קצר יותר ממה שדרשה הפרקליטות - 27 שנים וחייב אותו לפצות את איסקוב בסכום של ב-258 אלף שקלים. אביעד משה לא היה נוכח באולם בעת הקראת גזר הדין וצפה בו דרך מסך בחדר אחר, כשמבטו מושפל.

אביעד משה הורשע בניסיון הרצח של רעייתו אז, שירה איסקוב, בביתם במצפה רמון, בחודש ספטמבר 2020 ובהתעללות בבנם הפעוט, אשר נאלץ לצפות באביו מנסה לרצוח את אמו. הפרקליטות דרשה להטיל עליו עונש של 27 שנות מאסר. בגזר הדין פסקו השופטים כי על משה לפצות את איסקוב ב-258 אלף שקל, הסכום המירבי בחוק.

מתקציר גזר הדין עולה כי ערב ראש השנה תשפ"א, בשעת בין ערביים, כשריח החג באוויר. הכל עסוקים בהכנות אחרונות לחג, ילדי השכנים משחקים בחצר, שלווה פסטורלית על רקע המדבר. ''לפתע נשמע באוויר הצח בכי רם של תינוק וקולות של חבטה ועוד חבטה, וילד המשחק לו לתומו בחצר ביתו, אץ חיש מהר לאמו – עדי גוזי, מפציר בה לעזוב את עיסוקיה ולחוש לעזרת התינוק הבוכה בכי מר''. 

''ואז נגלית לעיני השכנים הזוועה. הנאשם חובט בשירה במערוך – אותו מערוך בו רידדה את הבצק לחלות שאפתה לחג רק שעה קלה קודם לכן. חבטה ועוד חבטה, קולות הנפץ של מגע המערוך בראשה, מחרישים אוזניים, חודרים וקורעים את הלב''. 

''בליל של זעקות ובכי מתערבבים זה בזה – זעקות המתלוננת המתחננת על חייה בפני הנאשם בן זוגה ואבי בנה, בכיו של הפעוט - בכי קורע לב של מי אשר חייו השתנו לנצח; זעקות אמה של שירה אשר שומעת את פרץ האלימות תוך כדי שיחת הטלפון עם בתה, ומבקשת מהנאשם שיחדל, מתקשרת למשטרה ומתחננת שיחושו לעזרת שירה, כי ידה קצרה מלהושיע; וצעקות השכנים לנאשם שיחדל מיד.  אך הנאשם בשלו''. 

''חבטה ועוד חבטה, ועוד חבטה, ועוד חבטה, ועוד חבטה והוא ממשיך והולם בראשה שוב ושוב, כשהכל מסביב ממשיכים לזעוק שיחדל.  אך הנאשם בשלו''. 

''ובתוך כל רגעי האימה  המתלוננת בשארית כוחותיה מנסה לגונן על בנה, מבקשת מהנאשם כי יחבק אותו, נלחמת להישאר בחיים כדי שבנה לא יישאר יתום מאם, הגם שהיא חשה שרגעיה ספורים וכפי שהיא זועקת לנאשם: "אביעד, אביעד, לא תהיה לו אמא...".
אך הנאשם בשלו.  אוחז בגרונה של שירה, לוחש לה "תמותי כבר", מביט אל תוך עיניה וחונק אותה.  והיא עדיין בחיים, נאבקת לנשום למרות שהיא מרגישה שהחמצן כבר אוזל''. 

''אך הנאשם בשלו.  דוקר, חובל, חונק, חובט - מסע אכזרי של אלימות קשה וברוטאלית, כאשר רק בנס המתלוננת שרדה, לאחר שחייה היו תלויים על בלימה והיא אחזה בחיים בשארית כוחותיה''.

''כאמור, בשל מעשים אלו הורשע הנאשם לאחר שמיעת ראיות בעבירות של ניסיון לרצח וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות כלפי המתלוננת - שירה איסקוב - אשתו באותה עת, והתעללות בקטין ביחס לבנו הפעוט שעדיין לא מלאו לו שנתיים.  מעשה אחד או שני מעשים?''.

''הנאשם במעשיו פגע באופן חמור וחריג בעוצמתו בערכים של שלמות גופה של המתלוננת וכבודה, ובערך של קדושת החיים עת ניסה לרוצחה. המתלוננת בעקבות מעשיו הייתה במצב אנוש, בין חיים ומוות''.

''מעשיו של הנאשם מהווים פגיעה קשה באמון ובתחושת הביטחון האישית, של כל אחת ואחד. מעבר לעוצמת הפגיעה הגבוהה מעצם אופיים של המעשים ואופן ביצועם, תחושת הביטחון האישי מופרת, כאשר המעשים מבוצעים בתוככי הבית פנימה, במקום שאמור להיות מוגן ובטוח. במקרה זה בדירתם שבה עוד ניתן היה להריח את ריח הבצק שרודד. לפגיעה רובד חומרה נוסף כאשר היא נעשית על ידי בן משפחה – בענייננו בן הזוג, מה שמוביל לכך שאותו קן משפחתי שאמור להיות מכיל ומגן – בבחינת ביתי מבצרי, הופך להיות באחת לזירה כאוטית ומדממת, בה המתלוננת מושלכת על רצפת ביתה, מותקפת באלימות ברוטאלית וקשה, וכמעט מאבדת את חייה''.

ביקורת על גזר הדין מצד ארגוני נשים

עו"ס ורד ששון, יו"ר איגוד היועצות לקידום מעמד האשה ברשויות המקומיות: ״אני סבורה שבית המשפט הפנים את הצורך בענישה מחמירה בעבירות אלימות נגד נשים״, כך הגיבה היום על גזר הדין של אביעד משה, עו"ס ורד ששון, יו"ר איגוד היועצות לקידום מעמד האשה ברשויות המקומיות: "מן הראוי שרף העונש המשמעותי שקיבל אביעד משה יאומץ מעתה בבתי המשפט בעבירות חמורות. אנו מקוות שאביעד משה לא ייזכה לקיצור עונש ושישלם את חובו המלא לחברה על מעשיו הנפשעים. העובדה ששירה איסקוב בחיים היא נס גדול והיא מהווה סמל לנשים, שהבושה עברה צד ושגורמי המקצוע עומדים לצדן במקרי אלימות מכל סוג שהוא כנגדן ונגד הילדים".

עו"ס תמר שוורץ, מנכ"לית  עמותת רוח נשית - עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות: "גברים שזאת צורת המחשבה שלהם כדאי שישבו בכלא שנים ארוכות, כדי שיהיה להם זמן להרהר  במעשים שעשו ולהבין את עוצמתם ושפלותם". כך התייחסה היום עו"ס תמר שוורץ, מנכ"לית  עמותת רוח נשית - עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות: "גזר הדין חשוב לאור הנסיון לרצח שהדיר שינה ממדינה שלמה. בית המשפט נתן היום את דעתו לשורת המעשים המזוויעים שנעשו כלפי שירה ובנה והעניש את התוקף במלוא חומרת הדין. העובדה שאביעד משה עדיין לא הביע חרטה ואף ממשיך להטיל את האחריות למעשיו על הנפגעת, צריכה לעורר את כלל הגורמים המקצועיים לחשיבות הרבה הקיימת לטיפול של גברים אלימים במהלך שהותם בכלא ולקבלת אחריות מלאה על מעשיהם כתנאי לשחרורם".


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ 
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load