• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נטוש בסופה: ''אני מבקש: אל תתנו לי למות ברחוב''

מ', בן 52, דר רחוב, חולה לב ומחוסר כל, חושש שלא יעבור את הסופה ואת הלילה הקר בשנה. ''כל מה שאני רוצה זה מיטה חמה, לא יותר מזה'', הוא התחנן. בעקבות פניית ברנז'ה - עיריית ב''ש טיפלה בו וסדרה עבורו לינה

מ' יושב במדרחוב - ולידו ''חדר השינה'' (צילום סלולרי)

''אני מאוד חושש שאני לא אעבור את הלילה הזה, של סופה וקור, אני מפחד למות'', אומר כמעט בבכי מ' (שמו המלא שמור במערכת), בן 52, אשר משבר בחייו הוביל אותו להפוך לדר רחוב. בימים האחרונים הוא מצא מחסה במדרגות הכניסה למה שפעם היה ''בית כל-בי'', מעביר את הלילות מכוסה בשמיכות שתרמו לו בעלי עסקים באיזור. 

''הלב בוכה למראה מקרים כאלה'', אומרת עובדת באחד המשרדים באיזור, שדואגת להביא ל-מ' שתיה חמה ומשהו לאכול. ''היום הוא פנה אליי ואמר לי שהוא מפחד למות בקור שיהיה בלילה''. מ' היה נשוי, אך חווה משבר עמוק ואת חייו בילה ברחוב. החשיפה למזג האוויר הקשה פגעה בליבו והוא נזקק לצינתורים ומאז, אינו בקו הבריאות. 

עוברים ושבים פנו לברנז'ה חדשות באר שבע והנגב. ''אנחנו יודעים שאתם קשובים מאוד למקרים כאלה''. רק לאחרונה, בעקבות דיווח על מקרה קורע לב של אזרחית ותיקה שנמצאה מחוסרת הכרה בדירתה, שהייתה במצב של הזנחה קיצונית, נמצאה בעבורה מסגרת בתטפל בה ותשיב לה את בריאותה.

עידכון לכתבה, 22:14: מיד עם פרסום הכתבה, גורמי רווחה בעירייה באר שבע נרתמו לסייע ל-מ', לאתר אותו ולהביא אותו לסידור לינה. עוד מוסיפים בעיריית באר שבע: 

במסגרת הערכות העירייה למזג האוויר החורפי, יינתן מענה לדרי הרחוב (מחוסרי בית) 24 שעות ביממה. בתוך כך, יתבצעו סיורים ברחבי העיר ובמידה ויאותרו דרי רחוב יוצע להם פתרונות, דוגמת בית חם, יחד עם ציוד ללינה וחימום.
אם אתם מזהים דרי רחוב, פנו למוקד העירוני 106.


כזכור, הבוקר מ' חש ברע ופנה למי שדואגים לו בדרך כלל לשתיה חמה ומזון: ''אין לו טלפון נייד, הוא חי ברחוב ואין לו דרך להחזיק קו או אפילו להטעין טלפון, הוא שמה שהולכת להיות סופה וחשש לחיים שלו''.

​​​​​​​בבאר שבע יש, על פי הערכתם של פעילי שטח, כמה עשרות דרי רחוב, בהם מי שנקבלים מענה ואחרים, לא תמי מסכימים להתפנות למסגרות הסיוע. במקרה של מ', הוא חש בעצמו כי עליו לפנות לסיוע של גורמי הרווחה.

המקרה של מ' הועבר למחלקת הרווחה של עיריית באר שבע, אשר נרתמה באופן מיידי לאתר בעבורו פתרון במהירות האפשרית. כעבור דקות מפרסום הכתבה, מ' הועבר למקום לינה חם. 
רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3FSWzTO
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ 

תגובות

End of content

No more pages to load