• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלעדי: ''הבנייה בבאר שבע תוקפא - בגלל מכת גניבות של מכולות''

על רקע מכת גניבות של מכולות פינוי פסולת בניין קבלני בניין מבאר שבע מתריעים: ''אם המדינה לא תתעשת הבניה בעיר תוקפא ולצד זאת מאות אנשים יאבדו את פרנסתם''

אתר משובת בעקבות גניבה (צילום: ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

קבלני בניין בבאר שבע מתריעים הבוקר, שני, כי בשל מכת גניבת מכולות לפינוי פסולת בניין בבאר שבע, פרויקטים רבים פשוט הוקפאו וקיימת סכנת פגיעה בפרנסתם של מאות עובדי בניין וטיפול בפסולת בניין.

בשבועות האחרונים נרשמה בבאר שבע מכת גניבות של מכולות לפינוי פסולת בניין. על פי קבלני בניין שעובדים בעיר, נגבנו מאתרי בנייה שונים יותר מעשר מכולות בשבועיים האחרונים. המכולות, שמחיר כל אחת עומד על 10,000 ₪, נדרשות על פי חוק פינוי פסולת בניין במסגרת עבודות בנייה ופינוי הפסולת שהן מייצרות.

המכולה נגנבה - והעבודה הופסקה באתר עד להבאת מכולה חדשה (צילום: ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'))

"בכל אתר שבו נעלמת לנו מכולה מופסקת באופן מידי העבודה", אומר ינון, אחד מהקבלנים הפועלים בעיר. "אנחנו מחויבים לפנות את פסולת הבניין על פי הנהלים והתקנות המחמירות, רק באמצעות המכולות הייעודיות וקיימת סכנה סבירה שפרויקטים בעיר פשוט יוקפאו" מוסיף.

ש', קבלן נוסף בעיר מציין כי השבוע הוציא לחופשה 10 עובדים מאתר בניין שכן נגנבו שתי מכולות והעבודות באתר הופסקו. "אני לא יכול להחזיק עובדים בבניין ופינוי פסולת בניין כשאין לי מכולות לפינוי", מציין ש'. "אם המדינה לא תתעשת מאות עובדים בתחום הבניין והטיפול בפסולת באזור הדרום יאבדו את פרנסתם – ולא בגלל ניהול כושל אלא בשל מדיניות כושלת של המדינה בבואה לאכוף את החוק בנגב".

אתר נוסף ממנו נגנבה מכולה (צילום: ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')​​​​​​​

"אני קורא לשר להגנת הפנים ושר הבינוי והשיכון להגיע לבאר שבע מייד ולסייר יחד איתנו בכל אתרי הבניין שהפכו לאתרי רפאים בשל מכת גניבות שנדמה שהם פשוט חסרי אונים מולה", מוסיף ש'.

לכתבנו סיפר אחד הקבלנים שהעדיף להשאר בעילום שם: "על פי חוק קבלן מחויב לפנות את פסולת הבניין, באופן קבוע יש ביקורות של המשרד להגנת הסביבה ובצדק לאן הפסולת מפונה? אותה פסולת חייבים לפנותה לאתר מורשה ולכן הקבלנים מחויבים לפנות באמצעות מכולות ייעודיות שמופעלות על ידי משאיות מיוחדות. כל מכולה כזו עולה כעשרת אלפים שקלים. בדרום יש שני אתרים לטיפול בפסולת בניין''.

''כאשר קבלן מגיע בבוקר מסוים לעבוד ונניח לשבור קירות ובקרקע אין לו את המכולה העבודה מושבתת עד שתושג מכולה חליפית.
ולא מדובר על גניבת מכולה אחת שאפשר במקומה לנייד אחרת מאתר אחר מדובר על עשרות מכולות שנגנבות''.

"אותנו זה לא מפתיע. בשנים האחרונות אתרי בנייה רבים בבאר שבע ספגו מכה קשה של פרוטקשן, גניבות של כלי עבודה ועוד", אומר הקבלן.


תגובות

End of content

No more pages to load