• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

התחסנתם חיסון רביעי? זה לא תמיד יופיע על תעודת הקורונה

חלק ממתחסני החיסון הרביעי גילו כי תעודת הקורונה שמנפיק אתר משרד הבריאות אינה מעודכנת. גם במוקדים העומסים חריגים

התחסן ארבע פעמים, בתעודת הקורונה רשומות שלוש בלבד (צילום מסך, פרטי המתחסן טושטשו לשמור על פרטיותו)

תעודת הקורונה של משרד הבריאות, בה מצויינים תאריכים ומספרי האצווה של החיסונים, אינן מעודכנות לגבי החיסון הרביעי. מדובר בתופעה שהיקפה אינו ידוע,  אך במערכת ברנז'ה NEWS התקבלו פניות בעניין מתושבים בבאר שבע. גולשים שניסו לפנות למוקדי הקורונה בקופות, נתקלו בזמני המתנה גבוהים. כך גם במוקד משרד הבריאות. עם זאת, מי שהתחסן בחיסון רביעי אינו יכול לקבל חיסון נוסף, כך שנראה שלפחות בקופות, הנתונים מעודכנים.

גם אתר משרד הבריאות, המפרסם את נתוני התחלואה בקורונה - אינו מעודכן, לדברי המשרד, בגלל עומסים במערכת.

מועדי החיסונים, לרבות החיסון הרביעי (צילום מסך / הפרטים טושטשו להגן על פרטיות הפונה)


תעודת הקורונה: רק שלושה חיסונים מצויינים (צילום מסך / הפרטים טושטשו להגן על פרטיות הפונה)


לחץ גם ניכר על מוקדי הבדיקות ורבים עושים בדיקות אנטיגן בעצמם בבית: ''אני קיבלתי את כל החיסונים, אבל אני עובד במפעל וכמה שלא תשמור, יש פוטנציאל להדבקה'', אומר ייבגני, המתוגרר בשכונה ה'. ''המנהל אמר לנו פשוט - מי שלא מרגיש טוב, לא לבוא לעבודה. הוא סומך עלינו שלא ניקח יום חופשה אם לא צריך. לא הרגשתי טוב, פשוט הודעתי שאני לא מגיע. עשיתי בדיקה ביתית והכל היה בסדר, אבל במפעל יש כאלה שחלו בקורונה ונכנסו לבידוד''.

בחלק מגני הילדים בבאר שבע נרשמה נוכחות דלה, אחרי שהילדים או ההורים התבררו כחיוביים לקורונה. גם במרכזי הקניות התנועה דלילה יותר ורבים משתמשים בשירותי המשלוחים. נתי, סטודנט, משלים הכנסה בשליחויות של אחת המסעדות בבאר שבע: ''אנשים מזמינים יותר אוכל הביתה, כי יש המון מבודדים. יצא להביא משלוח למשפחה בבידוד, שפשוט ביקשו ממני להניח את המשלוח בכניסה לדירה, אבל הם היו נחמדים והדביקו על הדלת פתק וטיפ. אני פוגש הרבה אנשים טובים, אלה ימים לא קלים. כמעט בכל משלוח לבית בבידוד אנשים עושים לי שלום מהחלון, צועקים תודה''. מה מזמינים הכי הרבה? אוכל מנחם: פיצות, פסטות, בורגרים למיניהם וגם מנות אסיאתיות. 

שיעור המאומתים לקורונה בבאר שבע ממשיך לעלות - והוא עומד על כמעט 7,000. אחוז המתחסנים במנה השלישית גם עלה והוא עומד על 55%. אלה נתונים לא מעודכנים לשעות האחרונות.
​​​​​​​
פנינו למוקדים של הקופה, של משרד הבריאות ומוקד הקורונה.בכל מוקדים לא ניתן להגיע למענה אנושי והמערכת מנתבת את השיחות להשארת הודעה. הודעה שהשארנו ביום ראשון טרם נענתה. פניה הועברה למשרד הבריאות, גם אם טרם נענתה ואם תתקבל תשובה, נעדכן.


תגובות

End of content

No more pages to load