• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום זעם בנגב: כביש 31 נחסם, רחפנים מטילים רימוני גז על המפגינים

חשש בבאר שבע ובנגב מחזרה על אירועי ''שומר החומות'': כביש 31 נסגר לתנועה בשל הפגנת אלפים כנגד קק''ל, המשטרה משתמשת ברחפנים לפיזור ההפגנה, 12 פצועים פונו לטיפול רפואי

אלפי מפגינים חוסמים את כביש 31 (צילום רשתות / ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27א')

יום זעם בנגב: אלפי מפגינים מהיישובים הסמוכים לסעווה (מולדה) חוסמים בדקות אלה (חמישי, ארי הצהריים) את כביש 31 ךכיוון שוקת וערד, במחאה על עבודות קק''ל במקום. המשטרה נמצאת במקום בכוחות מתוגברים, מנסה לפתוח את ציר התנועה. בין היתר, נעשה שימוש ברחפנים, המטילים על המפגינים רימוני גז. 12 מפגינים נפצעו ופונו לטיפול רפואי. 

וידאו: הפרות סדר סמוך לכביש 31 / צילום: רשתות חברתיות ללא קרדיט, טלגרם עמאר אסדי, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'
​​​​​​​


למרות שהובטח לתושבי סעווה שעבודות קק''ל יופסקו עד לחשיבה מחדש וכי נערך משא ומתן מול יו''ר רע''מ, מנסור עבאס, למציאת מתווה שיאפשר לערוך עבודות במקום, העבודות נמשכו הבוקר כרגיל, מה שעורר את חמתם על המפגינים. לטענת אשני שבט אל אטרש, הם יושבים על האדמות מזה כ-300 שנה וכי הנטיעות כביכול של קק''ל, הן מסווה לעבודות הנדסיות שינסו לקבוע עובדות בשטח.

נציגי התושבים אינם מתכוונים לוותר - ואף להסלים את המאבק שלהם. הערב יש חשש בבאר שבע כי ההפגנות יגלשו לתוך העיר, כפי שהדבר קרה במהלך מבצע שומר חומות. מדובר מצב חסר תקדים בנגב: חדשות לבקרים נחסמים כבישים, נהגים חוששים לנסוע בשעות הלילה לבאר שבע וממנה בשל ידויי אבנים וגם בתוככי העיר אבדה תחושת הביטחון. לדברי המפגינים במולדה, הפגנת הזעם היא פרי ההזנחה, רבת השנים, של הציבור הבדואי בנגב והניסיון לנשל אותם בכוח מהאדמות שלהם.

הוועד להצלת הנגב: ''מזהירים את ממשלת ישראל... נצא להגן על עצמנו''

הוועד להצלת הנגב אומר הערב כי ''בזמן כתיבת שורות אלו מתנהלת הפגנה אלימה בציר 31 , תושבי ערד נצורים והגישה לבסיס חיל האוויר נבטים משובשת .  אנו קוראים לרוה"מ נפתלי בנט ולשר לבט"פ עומר בר לב  להכריז על הנגב כאיזור אסון לאומי ולהזרים לכאן כוחות במיידי . 

נגיע בקרוב עם מאות אנשים לשתול את העצים שנעקרו, אנו מזהירים את ממשלת ישראל ,אנו נצא להגן על עצמנו כפי שנאלצו לעשות אמש תושבי רתמים וכפי שעשינו בשומרי - חומות .  לא נפקיר את עתידנו ועתיד ההתיישבות בנגב בידי הנהגה שבוחרת בכיסאולוגיה ולא באידיאולוגיה''.

הוועד לההצלת הנגב הודיע כי הוא מתכוון לפתוח בשעות הקרובות חמ''ל לסייע לאזרחים הנצורים, לטענתו, בירוחם, בערד וביישובים אחרים בנגב, בשל חסימת כביש 31.

איימן עודא: ''קשה לתאר את האימה של אזרחים שהמדינה מכריזה עליהם מלחמה''

ראש הרשימה המשותפת, איימן עובדא, אומר הערב כי ''אני נמצא בנגב עם משפחות שלמות שבאו להאבק למען הבתים והפרנסה שלהם. שוטרים תוקפים פה בכדורי גומי, רימוני הלם ומכתזיות ומרססת גז מרחפנים. אלימות שמזכירה את האירועים הטראגיים באום אל-חיראן בהובלת ממשלת נתניהו. קשה לתאר את האימה של אזרחים שהמדינה מכריזה עליהם מלחמה''.

בינתיים, ברשתות החברתיות רצים אלפי פוסטים עם ההאשטאג #انقذوا_النقب (הצילו את הנגב), עם צילומים קשים מתוך האירועים של השעות האחרונות. מדובר בהאשטאג המוביל בטוויטר המקומי בשעות האחרונות, עם למעלה מ-20,000 ציוצים. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load