• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לילה אלים בנגב: 21 נעצרו בעקבות ידויי אבנים והצתות

21 מתפרעים נעצרו הלילה, בעקבות הפרות סדר ברחבי הנגב: הצתות, ניסיון לפגוע בתחנות משטרה וידויי אבנים בכבישים

אחד העצורים בהפרות הסדר (צילום: דוברות המשטרה)

לילה של הפרות סדר בנגב - בעקבות סערת נטיעות קק''ל: נהגים דיווחו על ידויי אבנים, הפרות סדר נרשמו בתל שבע, שגב שלום ורהט. ידויי אבנים היו גם באיזור אום בטין. מדיווחים שהגיעו למערכת, עולה כי חיילים קיבלו הנחיה לא לנסוע במדים בכבישים בנגב בהם ישנן הפרות סדר. 

בינתיים, דיווחים מזירות  העימות בנגב מופצות ברחבי העולם, כאשר חלק מהמפגינים בהפרות הסדר מסבירים את המצב בנאגלית רהוטה: ''זו לא דמוקרטיה, זה אפרטהייד. ההפגנה התחילה בשקט, לא הייתה פה אלימות מצידנו'', הסבירה מפגינה רעולת פנים''. גם תיעוד מעצרו של אחד העיתונאים שסיקר את האירוע הופץ ברשתות בכל העולם. לטענת תושבים ביישוב אל אטרש, בין העצורים - ילדים רבים שהשתתפו בהפגנות.

וידאו: ידויי אבנים בנגב - ליד אום בטין (צילום מרשת חברתית / ללא קרדיט), מעצר חשודים בהפרות סדר (צילום: משטרת ישראל), פעילה פלסטינית בהפרות הסדר בנגב בראיון באנגלית (רץ ברשתות / NEGEV PAL) - שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'
​​​​​​​


המשטרה ומג''ב פעלו בזירות, על מנת להשיב את הסדר. 21 איש נעצרו: 6 ברהט, 7 בתל שבע ו-8 בשגב שלום.

''משטרת ישראל מאפשרת את חופש המחאה ומטפלת בנחישות ואפס סובלנות תוך הפעלת מגוון כלים ואמצעים בכל הפרת סדר וגילוי אלימות, הכל למען בטחון האזרח הנורמטיבי שומר החוק'', אומרים במשטרה. 

התסבוכת הפוליטית לא הסתיימה. בממשלה מנסים לשאת ולתת עם סיעת רע''מ, שבגלל התקרית באל אטרש מחרימה ישיבות. כך קרה שאתמול, רביעי, האופוזיציה הצליחה להעביר הצעות חוק בקריאה ראשונה. 

היה נדמה כי בעקבות הצהרות הפוליטיקאים והזרמת כוחות משטרה ומג''ב, השקט חזר לנגב. המציאות מוכיחה אחרת - ובעיקר את כוחה הפוליטי של רע''מ בדרום, שזכתה לתמיכה גורפת ביישובים הבדואיים. 

בממשלה מקווים למצוא מוצא שיקטין את גובה הלהבות - אלה בהפרות הסדר ואלה בקואליציה. היה ולא תמצא הפשרה, ייתכן שישראל תלך לסיבוב בחירות נוסף. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load