• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח״כ ברדץ׳-יאלוב תעמוד בראש וועדת המשנה לסיוע לאזרחים ותיקים

ברדץ'-יאלוב, באר שבעית לשעבר, תעמוד בראש ועדת המשנה של ועדת העבודה והרווחה: ''סיוע לאזרחים וותיקים''. בבאר שבע כ-39,000 קשישים, מהם 9,000 הנזקקים להשלמת הכנסה

ח״כ ברדץ׳-יאלוב (צילום: נועם מוסקוביץ / דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

חברת הכנסת אלינה ברד'ץ-יאלוב (ישראל ביתנו), לשעבר תושבת באר שבע, תעמוד בראש ועדת המשנה של ועדת העבודה והרווחה, לעניין קידום תעסוקה וסיוע לאזרחים ותיקים ללא רשת ביטחון פנסיוני - כך נקבע הבוקר (רביעי) בעיתוי מושלם אשר מצדיק תפקיד זה .על רקע החשיפה הבוקר של המוסד לביטוח לאומי בועדת העבודה והרווחה."שכל קשיש רביעי בארץ מקבל השלמת הכנסה.

בבאר שבע מתגוררים כ-39,000 קשישים, 30,361 מקבלים קצבת אזרח ותיק, כשליש מהם, 9,545 מקבלים אזרח ותיק ושאירים עם השלמת הכנסה, על פי נתוני הביטוח הלאומי. בין הקשישים, רבים כאלה שעלו לישראל בגיל מבוגר ולא צברו זכויות פנסיוניות וגם מי שלא צברו במקומות העבודה זכויות פנסיוניות מכל מיני סיבות.

ח״כ ברדץ׳-יאלוב: ״עבורי זאת סגירת מעגל. כילדה להורים ללא חיסכון פנסיוני אני גאה להיות הפה למען ציבור שקולו אינו נשמע״.

עוד הוסיפה ח״כ ברדץ׳-יאלוב: ״מדובר במשימה לאומית. האזרחים הוותיקים הם ציבור עם לובי חלש, כאשר רוב האזרחים הוותיקים ללא רשת ביטחון פנסיוני הם עולים חדשים שכלל לא ידעו על זכויותיהם, וכעת נאלצים לחיות בדוחק. להחליט מדי יום מה יותר חשוב - אוכל, תרופות או חימום. שוחחתי על ועדת המשנה בראשותי עם שר האוצר אביגדור ליברמן והוא מגויס לחלוטין למטרה המשותפת - לדאוג שכל אזרח ואזרחית ותיקה במדינת ישראל יזכו לכבוד הראוי להם. אני מודה ליו״ר ועדת העבודה והרווחה, ח״כ אפרת רייטן, על ההזדמנות וההירתמות לנושא החשוב הזה״.

חובת ההפרשה לפנסיה במדינת ישראל החלה רק בשנת 2008. כך נוצר מצב כי אזרחים ותיקים רבים הפרישו לחיסכון לפנסיה שנים ספורות בלבד, ואלה נותרו עם חיסכון פנסיוני זעום. מדובר על אזרחים שלרוב נמצאים בתחתית הדירוג הסוציו-אקונומי. 
נכון לדצמבר 2020, כ-40% מבני ה-70 ומעלה מקבלים קצבת זקנה מביטוח לאומי.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load